Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

6.8.2020

Imieniny

Sławy, Stefana, Jakuba

Wyszukiwarka

Treść strony

Kowno – wspomnienie roku 1863

Bracia Litwini 150. rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego obchodzą  bardzo hucznie. W uroczystościach rocznicowych i  inscenizacjach  historycznych, jakie odbywają  się  na terenie całego kraju,   uczestniczą  przedstawiciele władz państwowych oraz  samorządowych.

Finałowy turniej Grand Prix zakończony

W dniu 22.06.2013r. w Mszczonowie odbył się IV, finałowy turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013, który był jednocześnie ostatnim turniejem tego cyklu. W zawodach wystartowało 40 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Sochaczewa, Żyrardowa, Jaktorowa, Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego, Guzowa i Międzyborowa.

Branża turystyczna na Termach

We wtorek 25 czerwca mszczonowskie Termy gościły przedstawicieli branży turystycznej z terenu całego Mazowsza. Study tour dla przedstawicieli punktów informacji turystycznej województwa mazowieckiego oraz biur podróży zorganizowany został w ramach projektu Promocja skomercjalizowanych pakietów turystycznych w ramach rozwoju sieciowych produktów turystycznych Mazowsza” organizowanego przez Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną.

Koniec roku szkolnego w przedszkolu

W poniedziałek (24 czerwca) oraz we wtorek (25 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie. Dwie najstarsze grupy - „Gumisie” oraz „Słoneczka” zorganizowały uroczyste pożegnanie z młodszymi kolegami oraz z kadrą przedszkola.

KONKURS Plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty - "Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom!?"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  propaguje ideę  bezpieczeństwa na wsi  także wśród najmłodszych, czego efektem jest zorganizowany w bieżącym roku  III Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny dla dzieci  pn. "Bezpiecznie na wsi- powiedz STOP upadkom!?"

Wycieczka do zoo

W piątek 21.06.2013r. dzieci z Punktu przedszkolnego „Bajka” oraz zerówki z Piekar, wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki

Gminne Turnieje Piłki Nożnej w Piekarach

W maju i czerwcu 2013 roku, w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyły się  dwa Gminne Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów.
XI Gminny Turniej Piłki Nożnej odbył się w środę 29 maja. Zawody te, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Pierwszy udany koncert

W środowe popołudnie 19 czerwca w sali na piętrze Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów po raz pierwszy odbył się mini koncert muzyczny przygotowany przez mszczonowskich uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im A. Szalińskiego w Żyrardowie. Całością przygotowań kierowała dyrektor placówki Małgorzata Rogozińska.

Kolejny smerfny piknik za nami

Tradycją stało się już, iż w połowie czerwca Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” zaprasza wszystkich podopiecznych oraz ich rodziców na doroczny piknik. Tak też było w niedzielę 16 czerwca. Coroczne spotkanie nie mogłoby się także odbyć bez specjalnie przygotowanego na tą okazję przedstawienia.

Kojące obrazy w MOK-u

W sobotnie popołudnie 15 czerwca br. w Małej Galerii MOK-u odbył się wernisaż prac malarskich Maryli Violetty Kwiatkowskiej. Wystawę otworzyli wspólnie z malarką – Marek Baumel, kierownik MOK-u oraz Anna Lipińska Broda, instruktor plastyki.

„Produkuję, sprzedaję, dzielę się pracą - lokalnie ”

Na temat jak w najprostszy sposób łagodzić problem bezrobocia z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek.

Gmina Mszczonów może się poszczycić  stworzeniem dzielnic przemysłowych i umiejscowieniem w nich wielu inwestorów. Wiąże się  z tym powstanie ponad 2000  miejsc pracy. Jak na 11- tysięczną  gminę, to pokaźne osiągnięcie. Mimo tego w Mszczonowie i okolicach są jednak osoby bezrobotne. Kryzys nie omija  gminy.

Bycie radnym to odpowiedzialne zadanie

Z radnym Markiem Baumelem rozmawia Łukasz Nowakowski

Panie Marku jako członek Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży uczestniczył Pan w corocznym wiosennym przeglądzie placówek oświatowych. Proszę wskazać z jakimi problemami borykają się gminne szkoły oraz jakie zmiany będą czekać uczniów po powrocie z wakacji.

 

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 14 czerwca 2013r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie w roku 2012 i w pierwszym kwartale roku bieżącego.

 

Mszczonowska Spółdzielnia po Walnym Zgromadzeniu

W dniu 7 czerwca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie, które otworzył Przewodniczący Rady Nadzorczej Andrzej Janiak.
W zebraniu wzięło udział 171 członków uprawnionych do głosowania. Ze strony Spółdzielni w Walnym Zgromadzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu z prezesem Wojciechem Horbot na czele, członkowie Rady Nadzorczej, mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zaproszony gość Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

Nowe pomysły na czas wolny w Lutkówce

Miasto, jak wiemy, oferuje szersze możliwości realizacji własnych pasji dzieciom i młodzieży w czasie wolnym od zajęć, ale na nudę nie mogą narzekać też młodzi mieszkańcy Lutkówki, którym Rada Rodziców postanowiła dać szersze możliwości rozwoju i realizacji własnych pasji.

GUMISIE w Warszawie

Wycieczka została zorganizowana pod kierownictwem p. Iwony Dziuby i Małgorzaty Marcinkowskiej - Sałajczyk.  Odbyła się ona 7 czerwca br. W wyjeździe wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr1 w Mszczonowie. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Centrum Informacji Europejskiej

Kolejne rowery oznakowane

W piątek 14 czerwca oraz w sobotę 15 czerwca br. po raz kolejny w Mszczonowie przeprowadzona została akcja bezpłatnego znakowania rowerów. Prowadził ją dzielnicowy miasta Mszczonów asp. Sławomir Zieliński

Kolejna premiera – kolejny sukces

W piątkowy wieczór 14 czerwca br. przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej  MOK-u odbyła się premiera spektaklu zatytułowanego „Prawdziwa baśń o kocie w butach”. Licznie zgromadzoną publiczność przywitała reżyser przedstawienia Grażyna Pływaczewska, która przypomniała genezę powstania w Mszczonowskim Ośrodku Kultury amatorskiego teatru „Grupa Josefa”, który w swoim dorobku ma już kilka wspaniałych spektakli.

Karty rowerowe przed wakacjami

W czwartek 13 czerwca na boisku szkolnym przy Gimnazjum Publicznym w Mszczonowie jak co roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych mszczonowskiej podstawówki. W tym roku były to cztery klasy liczące łącznie ponad 100 uczniów.

Kolejne igrzyska przedszkolne w Mszczonowie

W dniu 12 czerwca w godzinach od 9.30 do 12.30  na terenie Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie odbyły się już po raz czwarty Dziecięce Igrzyska Olimpijskie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zwiedzamy nasz parlament

Osuchowskie gimnazjum w Pałacu Prezydenckim i w Sejmie
4 czerwca 2013 wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Celem zwiedzania był Pałac Prezydencki oraz Sejm i Senat. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 10.00.

Wycieczka do lasu

W celu lepszego zapoznania dzieci z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska dzieci z Punktu przedszkolnego „Bajka” oraz z zerówki ze Szkoły Podstawowej w Piekarach wybrały się na wycieczkę do lasu. Naszym przewodnikiem był pan leśniczy Marek Zientek, który oprowadził nas po lesie.

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 11 czerwca 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Andrzej Osial, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Dariusz Olesiński oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji o planowanych remontach placówek oświatowych w okresie wakacji oraz informacja na temat pozyskiwania środków finansowych z zewnątrz na realizację zadań z zakresu oświaty i sportu.

Tak świętowali strażacy

Mszczonowscy strażacy hucznie uczcili swoje zwycięstwo w tegorocznych gminnych zawodach pożarniczych. Po ich zakończeniu samochód bojowy z przedstawicielami zwycięskiej, męskiej drużyny seniorów i zespołu dziewczęcego wykonał honorową  rundę po Mszczonowie.

I Uliczny Bieg z Termami Mszczonów

Po wielu bardzo deszczowych dniach, przyszła sobota, która od samego początku powitała nas słoneczną pogodą.
Tego dnia - 8 czerwca 2013 r. w Mszczonowie odbył się I Uliczny Bieg z Termami Mszczonów zorganizowany przez LKS Osuchów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie.

Dwie GWIAZDY XVII Jarmarku

Na tegorocznym  Jarmarku  Mszczonowskim mocnym blaskiem  świeciły dwie gwiazdy.  Zespół „Poparzeni kawą trzy” nie zawiódł i zgodnie z oczekiwaniami wspaniale  bawił festynową  publiczność. Złożona przez  dziennikarzy radia ZET i RMF FM grupa rockowa świetnie radzi sobie na scenie i potrafi dać prawdziwy show. Od wielu uczestników Jarmarku dało się jednak słyszeć, że równie dobrze, a może nawet lepiej bawili się na występie dzieci i młodzieży z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 6 czerwca 2013r.

W wyjazdowym posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Radni zasiadający w komisji odbyli wiosenny objazd szkół wizytując w Szkole Podstawowej we Wręczy, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mszczonowie oraz w Przedszkolu Miejskim.

Ich pierwsza Msza Święta

Primicja, to niezwykłe święto nowo wyświęconego kapłana, który dostępuje godności odprawienia swej pierwszej Mszy Świętej. Na ten moment czekał przez długie sześć lat, gdy pobierał nauki w seminarium.

Widzi się tylko sercem – odsłona trzecia

Tegoroczny koncert  „Widzi się tylko sercem" zorganizowany dla sponsorów i przyjaciół Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odbył się  22 maja w sali widowiskowej  Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

II Święto Twierdzy Chełmno

Członkowie GRH STRZELCY 31 pSK w ramach trwającej od dwóch lat współpracy z toruńskim Muzeum  Historii i Wojskowości wybrali się  2 czerwca do  Twierdzy Chełmno, gdzie uczestniczyli w inscenizacji walk z okresu wojny obronnej 1939 roku.

Daniel Olborski wśród „Przebudzonych”

Nazwisko Daniela znane jest w naszej gminie, od wielu lat.  Jako uczeń Szkoły Podstawowej w Bobrowcach został laureatem Wojewódzkiego Konkursu „Warszawska Syrenka”. Od lat jest także liderem wśród aktorów grupy teatralnej Drugie Piętro

  • Otwarcie obrad

Z obrad XXXV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 maja 2013 roku, odbyła się XXXV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu dróg na terenie miasta i gminy Mszczonów, przeanalizowali ceny ciepła w mieście oraz podjęli bieżące uchwały.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6333860

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat