Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Kowno – wspomnienie roku 1863

Bracia Litwini 150. rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego obchodzą  bardzo hucznie. W uroczystościach rocznicowych i  inscenizacjach  historycznych, jakie odbywają  się  na terenie całego kraju,   uczestniczą  przedstawiciele władz państwowych oraz  samorządowych.

 • -

Finałowy turniej Grand Prix zakończony

W dniu 22.06.2013r. w Mszczonowie odbył się IV, finałowy turniej z cyklu „Grand Prix” Mszczonowa w tenisie stołowym edycja 2013, który był jednocześnie ostatnim turniejem tego cyklu. W zawodach wystartowało 40 zawodników i zawodniczek reprezentantów z Lutkówki, Wiskitek, Sochaczewa, Żyrardowa, Jaktorowa, Radziejowic, Grodziska Mazowieckiego, Guzowa i Międzyborowa.

 • -

Branża turystyczna na Termach

We wtorek 25 czerwca mszczonowskie Termy gościły przedstawicieli branży turystycznej z terenu całego Mazowsza. Study tour dla przedstawicieli punktów informacji turystycznej województwa mazowieckiego oraz biur podróży zorganizowany został w ramach projektu Promocja skomercjalizowanych pakietów turystycznych w ramach rozwoju sieciowych produktów turystycznych Mazowsza” organizowanego przez Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną.

 • -

Koniec roku szkolnego w przedszkolu

W poniedziałek (24 czerwca) oraz we wtorek (25 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie. Dwie najstarsze grupy - „Gumisie” oraz „Słoneczka” zorganizowały uroczyste pożegnanie z młodszymi kolegami oraz z kadrą przedszkola.

 • -

KONKURS Plastyczny dla dzieci rozstrzygnięty - "Bezpiecznie na wsi – powiedz stop upadkom!?"

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  propaguje ideę  bezpieczeństwa na wsi  także wśród najmłodszych, czego efektem jest zorganizowany w bieżącym roku  III Ogólnopolski  Konkurs Plastyczny dla dzieci  pn. "Bezpiecznie na wsi- powiedz STOP upadkom!?"

 • -

Wycieczka do zoo

W piątek 21.06.2013r. dzieci z Punktu przedszkolnego „Bajka” oraz zerówki z Piekar, wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane, na co dzień zwierzęta i ptaki

 • -

Gminne Turnieje Piłki Nożnej w Piekarach

W maju i czerwcu 2013 roku, w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyły się  dwa Gminne Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów.
XI Gminny Turniej Piłki Nożnej odbył się w środę 29 maja. Zawody te, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
 • -

Pierwszy udany koncert

W środowe popołudnie 19 czerwca w sali na piętrze Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów po raz pierwszy odbył się mini koncert muzyczny przygotowany przez mszczonowskich uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej im A. Szalińskiego w Żyrardowie. Całością przygotowań kierowała dyrektor placówki Małgorzata Rogozińska.

 • -

Kolejny smerfny piknik za nami

Tradycją stało się już, iż w połowie czerwca Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” zaprasza wszystkich podopiecznych oraz ich rodziców na doroczny piknik. Tak też było w niedzielę 16 czerwca. Coroczne spotkanie nie mogłoby się także odbyć bez specjalnie przygotowanego na tą okazję przedstawienia.

 • -

Kojące obrazy w MOK-u

W sobotnie popołudnie 15 czerwca br. w Małej Galerii MOK-u odbył się wernisaż prac malarskich Maryli Violetty Kwiatkowskiej. Wystawę otworzyli wspólnie z malarką – Marek Baumel, kierownik MOK-u oraz Anna Lipińska Broda, instruktor plastyki.

 • -

„Produkuję, sprzedaję, dzielę się pracą - lokalnie ”

Na temat jak w najprostszy sposób łagodzić problem bezrobocia z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek.

Gmina Mszczonów może się poszczycić  stworzeniem dzielnic przemysłowych i umiejscowieniem w nich wielu inwestorów. Wiąże się  z tym powstanie ponad 2000  miejsc pracy. Jak na 11- tysięczną  gminę, to pokaźne osiągnięcie. Mimo tego w Mszczonowie i okolicach są jednak osoby bezrobotne. Kryzys nie omija  gminy.

 • -

Bycie radnym to odpowiedzialne zadanie

Z radnym Markiem Baumelem rozmawia Łukasz Nowakowski

Panie Marku jako członek Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży uczestniczył Pan w corocznym wiosennym przeglądzie placówek oświatowych. Proszę wskazać z jakimi problemami borykają się gminne szkoły oraz jakie zmiany będą czekać uczniów po powrocie z wakacji.

 

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 14 czerwca 2013r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie w roku 2012 i w pierwszym kwartale roku bieżącego.

 

 • -

Mszczonowska Spółdzielnia po Walnym Zgromadzeniu

W dniu 7 czerwca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie, które otworzył Przewodniczący Rady Nadzorczej Andrzej Janiak.
W zebraniu wzięło udział 171 członków uprawnionych do głosowania. Ze strony Spółdzielni w Walnym Zgromadzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu z prezesem Wojciechem Horbot na czele, członkowie Rady Nadzorczej, mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej oraz zaproszony gość Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.
 • -

Nowe pomysły na czas wolny w Lutkówce

Miasto, jak wiemy, oferuje szersze możliwości realizacji własnych pasji dzieciom i młodzieży w czasie wolnym od zajęć, ale na nudę nie mogą narzekać też młodzi mieszkańcy Lutkówki, którym Rada Rodziców postanowiła dać szersze możliwości rozwoju i realizacji własnych pasji.

 • -

GUMISIE w Warszawie

Wycieczka została zorganizowana pod kierownictwem p. Iwony Dziuby i Małgorzaty Marcinkowskiej - Sałajczyk.  Odbyła się ona 7 czerwca br. W wyjeździe wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr1 w Mszczonowie. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Centrum Informacji Europejskiej

 • -

Kolejne rowery oznakowane

W piątek 14 czerwca oraz w sobotę 15 czerwca br. po raz kolejny w Mszczonowie przeprowadzona została akcja bezpłatnego znakowania rowerów. Prowadził ją dzielnicowy miasta Mszczonów asp. Sławomir Zieliński

 • -

Kolejna premiera – kolejny sukces

W piątkowy wieczór 14 czerwca br. przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej  MOK-u odbyła się premiera spektaklu zatytułowanego „Prawdziwa baśń o kocie w butach”. Licznie zgromadzoną publiczność przywitała reżyser przedstawienia Grażyna Pływaczewska, która przypomniała genezę powstania w Mszczonowskim Ośrodku Kultury amatorskiego teatru „Grupa Josefa”, który w swoim dorobku ma już kilka wspaniałych spektakli.

 • -

Karty rowerowe przed wakacjami

W czwartek 13 czerwca na boisku szkolnym przy Gimnazjum Publicznym w Mszczonowie jak co roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych mszczonowskiej podstawówki. W tym roku były to cztery klasy liczące łącznie ponad 100 uczniów.

 • -

Kolejne igrzyska przedszkolne w Mszczonowie

W dniu 12 czerwca w godzinach od 9.30 do 12.30  na terenie Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie odbyły się już po raz czwarty Dziecięce Igrzyska Olimpijskie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • -

Zwiedzamy nasz parlament

Osuchowskie gimnazjum w Pałacu Prezydenckim i w Sejmie
4 czerwca 2013 wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Celem zwiedzania był Pałac Prezydencki oraz Sejm i Senat. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 10.00.
 • -

Wycieczka do lasu

W celu lepszego zapoznania dzieci z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska dzieci z Punktu przedszkolnego „Bajka” oraz z zerówki ze Szkoły Podstawowej w Piekarach wybrały się na wycieczkę do lasu. Naszym przewodnikiem był pan leśniczy Marek Zientek, który oprowadził nas po lesie.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 11 czerwca 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Andrzej Osial, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Dariusz Olesiński oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji o planowanych remontach placówek oświatowych w okresie wakacji oraz informacja na temat pozyskiwania środków finansowych z zewnątrz na realizację zadań z zakresu oświaty i sportu.

 • -

Tak świętowali strażacy

Mszczonowscy strażacy hucznie uczcili swoje zwycięstwo w tegorocznych gminnych zawodach pożarniczych. Po ich zakończeniu samochód bojowy z przedstawicielami zwycięskiej, męskiej drużyny seniorów i zespołu dziewczęcego wykonał honorową  rundę po Mszczonowie.

 • -

I Uliczny Bieg z Termami Mszczonów

Po wielu bardzo deszczowych dniach, przyszła sobota, która od samego początku powitała nas słoneczną pogodą.
Tego dnia - 8 czerwca 2013 r. w Mszczonowie odbył się I Uliczny Bieg z Termami Mszczonów zorganizowany przez LKS Osuchów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie.
 • -

Dwie GWIAZDY XVII Jarmarku

Na tegorocznym  Jarmarku  Mszczonowskim mocnym blaskiem  świeciły dwie gwiazdy.  Zespół „Poparzeni kawą trzy” nie zawiódł i zgodnie z oczekiwaniami wspaniale  bawił festynową  publiczność. Złożona przez  dziennikarzy radia ZET i RMF FM grupa rockowa świetnie radzi sobie na scenie i potrafi dać prawdziwy show. Od wielu uczestników Jarmarku dało się jednak słyszeć, że równie dobrze, a może nawet lepiej bawili się na występie dzieci i młodzieży z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 6 czerwca 2013r.

W wyjazdowym posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Radni zasiadający w komisji odbyli wiosenny objazd szkół wizytując w Szkole Podstawowej we Wręczy, Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Mszczonowie oraz w Przedszkolu Miejskim.

 • -

Ich pierwsza Msza Święta

Primicja, to niezwykłe święto nowo wyświęconego kapłana, który dostępuje godności odprawienia swej pierwszej Mszy Świętej. Na ten moment czekał przez długie sześć lat, gdy pobierał nauki w seminarium.

 • -

Widzi się tylko sercem – odsłona trzecia

Tegoroczny koncert  „Widzi się tylko sercem" zorganizowany dla sponsorów i przyjaciół Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odbył się  22 maja w sali widowiskowej  Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 • -

II Święto Twierdzy Chełmno

Członkowie GRH STRZELCY 31 pSK w ramach trwającej od dwóch lat współpracy z toruńskim Muzeum  Historii i Wojskowości wybrali się  2 czerwca do  Twierdzy Chełmno, gdzie uczestniczyli w inscenizacji walk z okresu wojny obronnej 1939 roku.

 • -

Daniel Olborski wśród „Przebudzonych”

Nazwisko Daniela znane jest w naszej gminie, od wielu lat.  Jako uczeń Szkoły Podstawowej w Bobrowcach został laureatem Wojewódzkiego Konkursu „Warszawska Syrenka”. Od lat jest także liderem wśród aktorów grupy teatralnej Drugie Piętro

 • Otwarcie obrad

Z obrad XXXV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 maja 2013 roku, odbyła się XXXV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji z oceny stanu dróg na terenie miasta i gminy Mszczonów, przeanalizowali ceny ciepła w mieście oraz podjęli bieżące uchwały.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651473

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat