Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.1.2021

Imieniny

Anieli, Przybysława, Angeli

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 10 czerwca 2020 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 10 czerwca 2020 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji była analiza projektu budynku Gminnego Centrum Informacji przeznaczonego na Izbę Pamięci i siedzibę ZHP oraz dyskusja o sporcie w gminie.

Posiedzenie Komisji otworzyła jej przewodnicząca, radna Barbara Gryglewska. W pracach uczestniczyli także członkowie: radna Katarzyna Ciećwierska, radna Dorota Kaźmierczak, radny Krzysztof Krawczyk, rady Andrzej Osial, radny Andrzej Osiński, radny Waldemar Suski i radny Mirosław Wirowski.

Projekt budynku GCI

Obrady Komisji rozpoczęło przedstawienie projektu budynku Gminnego Centrum Informacji, który jest zlokalizowany przy ul. Kościuszki. W obiekcie tym wcześniej funkcjonował komisariat a w okresie przedwojennym był to dom lekarza Stanisława Zarachowicza, który został rozstrzelany przez Niemców 11 września 1939 r. O planowanej rozbudowie budynku opowiedziała Joanna Okraska z biura projektowego. Po przedstawieniu planu rozpoczęto dyskusję nad koncepcją, w której udział wzięli radni Mirosław Wirowski, Andrzej Osiński a także przewodnicząca Barbara Gryglewska i burmistrz Józef Grzegorz Kurek.

Sport w gminie

Jako pierwszy w tej części wystąpił dyrektor OSiR Michał Szymański, który opowiedział o funkcjonowaniu swojej instytucji w 2019 r. Podobnie jak w poprzednich latach, składała się ona z Kompleksu Term, Boisk „Orlik” oraz hali sportowej. Dyrektor Szymański przedstawił wyniki dotyczące liczby korzystających ze wszystkich obiektów oraz krótko omówił najważniejsze imprezy sportowe, które zorganizował OSiR, często we współpracy z lokalnymi stowarzyszeniami.

Wiesław Wilczyński, wiceprezes Zarządu, omówił działalność piłkarskiego Klubu Sportowego „Mszczonowianka”. Poinformował on, że w minionym roku do rozgrywek zgłoszono pięć drużyn młodzieżowych oraz jedną seniorską do IV ligi. Wiceprezes podziękował także władzom samorządowym za otrzymywaną subwencję, która umożliwia realizację celów „Mszczonowianki”. Oprócz tego Klub prowadzi też działalność gospodarczą, która pozwala uzupełnić budżet. Przedstawiciel Stowarzyszenia opowiedział również o projekcie budowy nowego obiektu sportowego.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Fresh” reprezentowała jego prezes Katarzyna Malinowska, która krótko podsumowała bardzo intensywny rok 2019. Podziękowała za wsparcie finansowe, umożliwienie wyjazdu na zawody do Austrii a także pomoc w organizacji mszczonowskich zawodów cheerleaders w listopadzie.

Przed członkami Komisji wystąpił również przedstawiciel LKS Osuchów, który również podsumował minione dwanaście miesięcy. Klub zatrudnia trzech trenerów i prowadzi trzy drużyny młodzieżowe oraz seniorską

Radny Waldemar Suski podziękował wszystkim działaczom sportowym za zaangażowanie i wyraził podziw dla planów projektu obiektu sportowego KS „Mszczonowianki”. W trakcie dyskusji poruszono także temat dotacji dla organizacji w czasie ograniczeń związanych z pandemią i trudności w realizacji zamierzonych przez nie zadań.

Przewodnicząca Barbara Gryglewska w ramach podsumowania podziękowała dyrektorowi Michałowi Szymańskiemu oraz przedstawicielom lokalnego sportu. Wyrazy wdzięczności skierowała do prezes Katarzyny Malinowskiej, która z ogromnym poświęceniem zorganizowała turniej cheerleaders w Mszczonowie. Podkreśliła znaczenie wychowawcze wszystkich organizacji sportowych, które zarażają pasją najmłodszych mieszkańców gminy. Burmistrz Józef Grzegorz Kurek również podziękował działaczom za ich pracę społeczną, która promuje aktywność wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. Opowiedział także o planach na przyszłość. Na tym zakończono obrady Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Dagmara Bednarek, GCI

 

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 10 czerwca 2020 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 10 czerwca 2020 r.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6865597

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat