Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 19 lutego 2020 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 19 lutego 2020 r.

Głównymi tematami posiedzenia Komisji była analiza kalendarza imprez sportowych na bieżący rok oraz omówienie funkcjonowania Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Posiedzenie Komisji otworzyła jej przewodnicząca, radna Barbara Gryglewska. W pracach uczestniczyli także członkowie: wiceprzewodniczący Komisji Robert Głąbiński, radna Katarzyna Ciećwierska, radna Dorota Kaźmierczak, radny Krzysztof Krawczyk, rady Andrzej Osial, radny Andrzej Osiński, radny Waldemar Suski i radny Mirosław Wirowski.

Imprezy sportowe

O planowanych w 2020 roku wydarzeniach sportowych w gminie opowiedział zebranym dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Michał Szymański. Na wstępie swojego wystąpienia wymienił imprezy, które już zostały zrealizowane a były to m.in. Mistrzostwa Gminy Mszczonów w Łyżwiarstwie Szybkim Szkół Podstawowych, Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie oraz zajęcia w ramach akcji „Zima w mieście”.

Jak poinformował dyrektor Szymański, przez cały rok odbywać się będą zawody w ramach Grand Prix Tenisa Stołowego – turnieje z tego cyklu realizowane są z comiesięczną częstotliwością. W marcu na amatorów sportowych wrażeń czekać będą także Mistrzostwa Gminy w Skoku Wzwyż. Kolejny miesiąc przyniesie ze sobą m.in. Wiosenne Biegi Przełajowe czy turniej mini koszykówki współorganizowany z UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów. W maju gratka czeka na miłośników footballu – turniej piłki nożnej na boiskach kompleksu „Orlik”. Również w tym miesiącu zaplanowano pierwszy, tegoroczny rajd rowerowy oraz gminne zawody lekkoatletyczne. Czerwiec rozpocznie się turniejem piłki ręcznej a zakończy lekkoatletycznymi mistrzostwami dla najmłodszych.

Lato to z kolei tradycyjna akcja „Lato w mieście”. We wrześniu OSiR zaprosi mieszkańców do udziału w jesiennym rajdzie rowerowym, turnieju siatkówki oraz dwóch imprezach lekkoatletycznych. Kolejny miesiąc, to zawody piłki nożnej na boiskach „Orlika” oraz Jesienne Biegi Przełajowe organizowane wspólnie z LKS Osuchów. Na zakończenie roku, w grudniu, odbędą się impreza mikołajkowa na hali sportowej, międzyszkolny turniej piłki nożnej oraz świąteczny bieg.

Ośrodek Sportu i Rekreacji

Dyrektor Michał Szymański opowiedział także zebranym radnym o funkcjonowaniu podlegającej mu jednostki. Od lat niezmiennie prowadzi ona halę sportową, kompleks boisk „Orlik” oraz mszczonowskie Termy. Kierujący Ośrodkiem Sportu i Rekreacji szczegółowo omówił wyposażenie, godziny otwarcia oraz cennik wszystkich obiektów a także promocje oferowane mieszkańcom. W jego wystąpieniu nie zabrakło również statystyk dotyczących ilości korzystających z hali, boisk i kompleksu termalnego.

Sprawy różne

W trakcie obrad członkowie Komisji pozytywnie zaopiniowali dwa projekty uchwał przedstawione przez dyrektora Szymańskiego i dotyczące zasad i trybu korzystania z hali sportowej i Term Mszczonów. Zmiany w przedstawionych dokumentach były konieczne z uwagi na zmiany w prawodawstwie, które nakazały nieodpłatne udostępnianie obiektów rekreacyjnych weteranom wojennym.

Naczelnik Wydziału Gospodarki Gminnej Renata Wolak zwróciła się do członków Komisji z zapytaniem o uwagi do uchwały, której zmianę przygotowuje podlegający jej zespół. Dokument dotyczył dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ekologiczne.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Monika Malczak opowiedziała o bieżących kwestiach dotyczących mieszkańców terenu gminy. Następnie burmistrz Kurek przedstawił statystyki dotyczące wyjazdów zespołów pogotowia ratunkowego. W minionym roku podjęły one 140 interwencji. Liczba ta nie obejmuje akcji ratunkowych podczas wypadków drogowych. Przewodnicząca Barbara Gryglewska korzystając z okazji zadała pytanie o nocne i świąteczne udzielanie świadczeń lekarskich. W odpowiedzi burmistrz poinformował, że zostały podjęte starania, by gmina prowadziła je w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na tym zakończono posiedzenie Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 19 lutego 2020 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 19 lutego 2020 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 19 lutego 2020 r.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6657011

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat