Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.1.2021

Imieniny

Anieli, Przybysława, Angeli

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.

Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.

Głównym tematem posiedzenia Komisji było przedstawienie informacji na temat planowanej akcji „Zima w mieście 2019”.

Posiedzenie Komisji otworzyła jej przewodnicząca, radna Barbara Gryglewska. W pracach uczestniczyli także członkowie: wiceprzewodniczący Komisji Robert Głąbiński, radny Piotr Chyła, radna Katarzyna Ciećwierska, radna Dorota Kaźmierczak, radny Krzysztof Krawczyk, radny Andrzej Osial, radny Andrzej Osiński, radny Waldemar Suski i radny Mirosław Wirowski.

Plany atrakcji na czas ferii zimowych jako pierwszy przedstawił kierownik administracyjny Mszczonowskiego Ośrodka Kultury Marek Baumel. W tym roku przez dwa tygodnie odbywać się będą różnorodne zajęcia połączone wspólną tematyką dinozaurów. Inspiracją dla dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury był cykl filmów w reżyserii Stevena Spielberga „Jurassic Park”. Uczniowie lokalnych szkół codziennie będą mogli wziąć udział w seansach, podczas których kolejno wyświetlane będą poszczególne tytuły z serii o dinozaurach: „Park Jurajski”, „Zaginiony Świat”, „Park Jurajski III”, „Jurasic World” oraz „Jurasic World: Upadłe Królestwo”.

Oprócz poranków filmowych Mszczonowski Ośrodek Kultury uczniów zaprosi m.in. na układanie puzzli, zajęcia taneczne, plastyczne i wokalne, seanse edukacyjno-rozrywkowe, gry, zabawy i zajęcia ruchowe.  W ramach Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dorośli będą mogli skorzystać m.in. z zajęć aerobiku, tanecznych, karaoke, lektoratów języka angielskiego, nauki gry na gitarze, warsztatów plastycznych czy wokalnych.

Przewodnicząca Barbara Gryglewska podkreślała, że Mszczonowski Ośrodek Kultury jak zawsze zaplanował wiele, różnorodnych zajęć. Szczególnie dziękowała za ofertę Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którą MOK kieruje do seniorów. Zdaniem radnej Gryglewskiej MUTW jest niezwykle ważny dla najstarszych mieszkańców Ziemi Mszczonowskiej, którzy dzięki niemu mogą nie tylko spotkać swoich rówieśników, ale także rozwinąć swoje pasje czy zadbać o zdrowie. Przewodnicząca Komisji doceniła także dużą rozpiętość godzinową zaplanowanych na ferie zajęć dla dzieci, które sprawią, że nawet uczniowie lubiący dłużej spać, będą mogli wziąć w nich udział.

Michał Szymański, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie, przedstawił zimową ofertę swojej instytucji, skierowaną do dzieci i młodzieży. Od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 uczniowie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych grach i zabawach na hali sportowej. Nad wszystkim czuwać będą, oczywiście, wykwalifikowani instruktorzy. Podczas organizowania tegorocznych ferii OSiR współpracować będzie z lokalnymi stowarzyszeniami sportowymi – szczególnie z UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza również uczniów do skorzystania z promocyjnych biletów wstępu na lodowisko. W przedziale czasowym 9-17 godzina pobytu na tafli kosztować będzie tylko złotówkę. Dodatkowo, we wtorki i piątki od 10 do 12, uczniowie będą mogli skorzystać z bezpłatnej nauki jazdy na łyżwach. O wydłużenie czasu przyznawania promocyjnych biletów wnioskował radny Andrzej Osiński. W poprzednich latach obowiązywały one do godz. 13. Z całej oferty Ośrodka skorzystać będzie można po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.

O Biblioferiach opowiedziała członkom Komisji dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Anna Czarnecka. Jak co roku, jednostka zaprasza do swojej mszczonowskiej siedziby oraz filii w Osuchowie. Tym razem pracownicy Biblioteki dla uczniów przygotowali zajęcia z duetem animacyjnym „Małpie Figle”, przedstawienia teatralne, turnieje gier planszowych oraz tematyczne spotkania plastyczno-literackie.

Ewa Zielińska, dyrektor Centrum Usług Wspólnych, poinformowała zebranych, że w czasie trwania ferii normalnie funkcjonować będą Miejskie Przedszkole Nr 1 oraz oddziały przedszkolne w placówkach edukacyjnych z terenów wiejskich. Zgodnie z ustawodawstwem, szkoły podstawowe w okresie przerwy zimowej będą nieczynne.

Podczas obrad Komisji Oświaty i Spraw Społecznych poruszono także kwestię podwyższenia płac dla pracowników obsługi placówek oświatowych. Zastępca burmistrza Halina Wawruch podkreśliła, że ewentualne zwiększenia będą możliwe do uwzględnienia dopiero podczas konstruowania budżetu na kolejny rok. Radny Robert Głąbiński wnioskował o analizę wynagrodzeń w innych instytucjach gminnych i podwyższenie pensji, których wysokość jest równa minimalnej krajowej wypłacie. Ponadto, zwrócił uwagę na godziny otwierania mszczonowskiej przychodni zdrowia, która w okresie zimowym miała wpuszczać chorych od godz. 7:30. Radny apelował, by dopilnować realizacji tej decyzji, podjętej w ubiegłych latach, ponieważ ludzie chcąc zapisać się do lekarza, muszą oczekiwać na swoją kolej na dworze w bardzo niskich temperaturach. Na tym zakończono obrady Komisji Oświaty i Spraw Społecznych.

Dagmara Bednarek, GCI

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.
  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych, 14 stycznia 2019 r.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6865515

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat