Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.1.2021

Imieniny

Anieli, Przybysława, Angeli

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Nowy wiceprzewodniczący Rady Miejskiej

Z Waldemarem Suskim- nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mszczonowie – rozmawia Mateusz Milczarek.

Jest Pan nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Jak doszło do Pana wyboru? Przypomnę tylko, że w poprzedniej kadencji funkcję tę sprawował radny Andrzej Osiński. Niewiele jest zmian we władzach samorządowych gminy Mszczonów po październikowych wyborach, natomiast ta jest jedną z najistotniejszych.

Gdy Pan Andrzej Osiński wycofał swą kandydaturę na wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej nowo wybrana Rada VIII kadencji stanęła przed potrzebą nominowania kolejnego radnego. Przyznam, że zaufanie, jakie mi okazali członkowie Rady, było dla mnie zaskoczeniem. Podkreślano, że za wyborem mojej osoby przemawiały trzy sprawy. Zaangażowanie w pracę radnego w poprzedniej kadencji, wysiłek, jaki wniosłem w działania Komitetu Wyborczego „Forum Samorządowe” w kampanii wyborczej, jak też bezpośredni wynik, jaki uzyskałem w wyborach 26 października.

Jestem niezmiernie wdzięczny za okazane mi zaufanie. Zapewniam, że nie zawiodę Koleżanek i Kolegów Radnych, a przede wszystkim obiecuję, iż jako nowy wiceprzewodniczący Rady będę godnie reprezentować swoich wyborców, którym teraz -korzystając z okazji - chciałbym jeszcze raz gorąco podziękować za udział w wyborach samorządowych i za głosy, jakie oddali na moją kandydaturę.

W jakich komisjach tematycznych będzie Pan działał w nowej Radzie Miejskiej?

W dwóch komisjach – Komisji Budżetu oraz Oświaty i Spraw Społecznych. W ubiegłej kadencji byłem wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej, ale teraz - po tym jak zostałem wybranym wiceprzewodniczącym Rady - musiałem zrezygnować z pracy w tej komisji.

W mszczonowskiej Radzie nie ma oficjalnego podziału zadań pomiędzy wiceprzewodniczącymi, ale zapewne i tak będzie Pan chciał położyć nacisk na określone zagadnienia w swej samorządowej działalności?

Nie ukrywam, że bardzo bliskie są mi zagadnienia, związane z ochroną przeciwpożarową. Jestem prezesem powiatowym Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Potrzeby strażaków są mi dobrze znane. W naszej gminie pilnych działań modernizacyjnych, a wręcz rozbudowy, wymagają strażnice dwóch jednostek ochotniczych – w Grabcach Towarzystwo i we Wręczy. Obie rozwijają się dość dynamicznie i swoim zaangażowaniem udowodniły, iż warto im pomagać. Poza tym trzeba pamiętać, że po uruchomieniu Parku Rozrywki we Wręczy, to właśnie jednostka z Grabców będzie (obok wręckiej OSP) tą najbliżej położoną tego niezwykle dla nas ważnego obiektu.

Kolejnym zagadnieniem, na jakim chciałbym się szczególnie skupić jako wiceprzewodniczący, będzie szeroko rozumiany sport. Od wielu lat jestem związany społecznie z Klubem Sportowym „Mszczonowianka”. Sprawy gminnych klubów sportowych, sekcji i organizacji o charakterze sportowym, to też tematyka bardzo mi bliska. Siedziba Mszczonowianki, znajdująca się przy stadionie, wymaga rozbudowy. W naszym mieście mamy naprawdę liczną grupę młodzieży trenującą grę w piłkę nożną. Swoje pilne potrzeby zgłaszają również przedstawiciele innych dyscyplin.

Wspomniał Pan o rozbudowie Parku we Wręczy i o wyjątkowym – w tym kontekście – znaczeniu jednostek OSP – we Wręczy i w Grabcach. Czy siły ochotnicze naprawdę wystarczą, aby zabezpieczyć tak potężny obiekt?

Wiem, że rozważane są różne rozwiązania. Brane pod uwagę jest nawet usytuowanie we Wręczy komórki lub takiego stałego punktu stacjonowania Państwowej Straży Pożarnej. Jedno jest pewne - park będzie wymagał wzmocnionego zabezpieczenia. Obiekty wysokościowe, wodne, duże natężenie ruchu, to wszystko będzie kumulować potrzeby, z którymi ochotnicy sami mogą sobie nie poradzić. Oczywiście, konkretne decyzje jeszcze nie zapadły. My, jako samorządowcy Mszczonowa, musimy natomiast skupić się teraz głównie na naszych jednostkach i wspomagać ich rozwój. Jeszcze raz podkreślam, że strażnice we Wręczy i w Grabcach będą odgrywały ważną rolę w zabezpieczeniu wspomnianego Parku Rozrywki i z tej racji wymagają specjalnego wsparcia.

Na czym natomiast skupi się Pan w swoim okręgu wyborczym?

Tu chciałbym poprawić w pierwszej kolejności bezpieczeństwo na drogach. Zależy mi na tym, aby szczególnie na ulicy Spółdzielczej pojawiły się przejścia dla pieszych z wysepkami. Progi zwalniające nie są tu najlepszym pomysłem, bo jednak zakłócają spokój osiedla. Wiem, że nie wszyscy mieszkańcy są zwolennikami montowania progów. Stąd właśnie nacisk na wysepki, które też spełnią swoją rolę. Trzeba ograniczyć prędkość przy placu zabaw dla dzieci. Sam plac zabaw także wymaga interwencji. Widzę potrzebę jego ponownego ogrodzenia, bo stare jest już zniszczone. Rozbudujemy ponadto jego bazę. Między innymi pojawią się na nim elementy zewnętrznej siłowni.

Dziękuję za rozmowę i życzę, aby ta kadencja była dla Pana wyjątkowo udana.

Dziękuję za rozmowę i życzę całej Redakcji oraz Czytelnikom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia a także Szczęśliwego Nowego 2019 roku.

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6865613

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat