Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

25.11.2020

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wielkie święto w małej szkole

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Bobrowcach
 
Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrowcach od kilku lat jest organizatorem imprez szkolnych i plenerowych, które cieszą się dużą popularnością. We wtorek, 22 stycznia świętowano w tej placówce ,,Dzień Babci i Dziadka”. Niezwykła impreza pokazała, jak ważną rolę integracyjną w środowisku mogą odgrywać szkoły, nawet niewielka, jak ta w Bobrowcach. W niezbyt obszernym holu, łącznie z dziećmi, zebrało się ponad sto osób. Było trochę ciasno, ale jakże radośnie podczas spektaklu artystycznego, jak i potem, kiedy wszyscy zasiedli do wielkiego, wspólnego stołu.
Udokumentowana historia oświaty w Bobrowcach ma już 85 lat. W tym czasie w obecnych murach, jak i w innych miejscowych obiektach, uczyło się ponad tysiąc osób. Wcześniej była to szkoła sześciooddziałowa licząca ok. 60 uczniów. Obecnie w trzyoddziałowej placówce uczy się blisko 90 dzieci. Część z nich jest dowożona z Osuchowa i okolic. Taka zmiana była podyktowana dużym kosztem utrzymania poprzedniej struktury, można też przyjąć, że był to zabieg mający uratować szkołę przed likwidacją. Dzisiaj sytuacja się unormowała i szkoła jest bardzo aktywną placówką z ambitnymi planami.
Wtorek, 22 stycznia pokazał, jak wielkie są serca prowadzących i wspierających tę placówkę. – Tutaj wracamy, jak ptaki do rodzinnych gniazd... – powiedział Jerzy Siniarski radny reprezentujący tę społeczność w Radzie Miasta Mszczonowa. - Codzienne życie szkoły w Bobrowcach będzie nadal zapisywało nowe karty historii miejscowej oświaty... Ta historia jest kotwicą łączącą pokolenia... Od 12 lat, od kiedy tutaj pracuję, organizujemy ,,Dzień Babci i Dziadka”... – powiedziała dyrektor szkoły Urszula Gowin.
Od rana 22 stycznia w Bobrowcach trwało wielkie odśnieżanie, a w szkole dzieci i ich opiekunowie przygotowywali się do spektaklu z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”. Okazuje się, że ci ostatni, jak zawsze, nie zawiedli. Niemal każdy z uczniów miał się do kogo przytulić, złożyć życzenia i wręczyć własnoręcznie zrobione prezenty. Wcześniej uczniowie wykonali artystyczne rysunki swoich dziadków i babć, a większość z gości rozpoznała się na tych ,,portretach”.
Na szkolnej scenie podziwialiśmy małych artystów. Wystąpili na niej wszyscy uczniowie, włącznie z przedszkolakami i zerówkowiczami. Na początku były jasełka, które ,,wystawiono”  już wcześniej, podczas szkolnej uroczystości wigilijnej, jak i w trakcie gminnego przeglądu jasełkowego. Tutaj uwagę swym pięknym głosem zwracała Julia Wojtczak. Grała anioła skutecznie przepędzającego diabła i zachęcała dzieci, aby były grzeczne i odpowiedzialne. Był to spektakl, któremu przyświecało także przesłanie dla współczesności, a więc walka dobra ze złem w obecnych czasach.
Kolejnym elementem było przedstawienie, gdzie główne role grały sympatyczne wróżki, które w tym dniu sprawiły wiele radości wszystkim zebranym. Widać było, jak ogromną satysfakcję dawał występ małym artystom, również tym, którzy śpiewali trochę głośniej i... szybciej od innych. Liczył się sam występ i radość z przebywania na scenie.
Koordynatorem spektaklu była dyrektor Urszula Gowin, która od lat z niezwykłą pasją prowadzi zajęcia szkolnego teatrzyku. Swoją szefowa wspierały: Joanna Małecka, Andżelika Banachowicz, Hanna Żukowska, a także panie z punktu przedszkolnego: Marzena Taras, Monika Gronkiewicz i Aneta Piasecka. Wielką rolę w przygotowaniach odegrali rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców Anetą Wójcik. Dyrektor Urszula Gowin szczególne podziękowania skierowała do Barbary i Henryka Smulskich, dzięki którym tak liczna widownia miała na czym usiąść.
Szkoła w Bobrowcach jest znana na wielu scenach. Miejscowi artyści biorą udział w różnych konkursach i przeglądach na szczeblu: gminnym, powiatowym, regionalnym, a nawet wojewódzkim. Jest to dowodem na to, jak dużą wagę w tak niewielkiej szkole przykłada się do ,,wyzwolenia” w dzieciach ich artystycznych zdolności.
Potem odbyło się spotkanie przy herbacie i pysznych ciastkach. Była to okazja do porozmawiania, powspominania i do sąsiedzkiej pogawędki. Kiedy patrzyłem na tych radosnych, na co dzień ciężko zapracowanych ludzi, dostrzegłem, jak bardzo łączą ich mury tej szkoły. Już dzisiaj mówi się o wielkim festynie, jaki zorganizują 26 maja na szkolnym dziedzińcu. Po rocznej przerwie będzie to 12 taka impreza.
- Mobilizujemy szkolną społeczność i naszych przyjaciół, a wśród nich mamy także sponsorów i staramy się przygotować jak najatrakcyjniejszy program. Tę okazję wykorzystujemy także do pokazania naszej uzdolnionej młodzieży, a tej u nas nie brakuje... – powiedziała niezwykle operatywna i przesympatyczna dyrektor szkoły Urszula Gowin.
Niewątpliwie w niedzielę, 26 maja na szkolnym dziedzińcu w Bobrowcach będzie radośnie i tłumnie.

drukuj (Wielkie święto w małej szkole)

  • autor: Tadeusz Sułek
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6643491

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat