Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.11.2020

Imieniny

Wirgiliusza, Angeliki, Leonarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonów już po raz drugi Gminą na 5!

Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie realizowało już kolejny, czwarty rok ranking Gmina na 5 oraz Mazowiecka Gmina na 5. W ramach tego właśnie projektu  badaniem objęta została także gmina Mszczonów.
Wzorem lat poprzednich przeprowadzający ankietę posługiwali się metodą tajemniczego klienta (ang. mystery client). W ten sposób udało się Zespołowi Badawczemu przebadać witryny internetowe oraz kontakt mailowy z niemal 900 gminnymi oraz dzielnicowymi urzędami z terenu całego kraju. Intencją zespołu było  przede wszystkim wskazanie dobrych praktyk w zakresie obsługi klienta-przedsiębiorcy przez gminy z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi komunikacji. Badanie można podzielić na dwie zasadnicze części – audyt stron internetowych oraz ocenę kontaktu elektronicznego z gminami.
Jako mazowieckie Gminy na 5! zostały zakwalifikowane te gminy, które uzyskały liczbę punktów większą niż suma średniej. Był to wynik mieszczący się w przedziale od 10,5 do 19 pkt. Wynik taki uzyskały 72 gminy. Wśród najlepszych gmin znalazły się: Ostrołęka (19 pkt), Mława (18,5 pkt), Radom (17,5 pkt), Pniewy (17 pkt), Mszczonów (16,5 pkt), Mińsk Mazowiecki (16 pkt) oraz Grójec, Lesznowola, Piaseczno, Brwinów, Kowala i Iłów (po 15,5 pkt).
Mszczonów więc uplasował się na 5 pozycji na Mazowszu. Zaowocowało  to przyznaniem tytułu oraz dyplomu „Mazowiecka Gmina na 5!”. W badaniu gmin województwa mazowieckiego wzięła udział cała populacja gmin z terenu Mazowsza w liczbie 314. Według danych zawartych w raporcie wszystkie gminy miały stronę internetową, 149 gmin odpowiedziało na maile w języku polskim, 6 odpowiedziało na maile w języku angielskim, 18 gmin zamieściło ofertę inwestycyjną na stronach ARMSA oraz PAIIZ. Maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów wynosiła 25. Dotyczyła ona takiej gminy, której strona internetowa jest dla użytkownika łatwa w obsłudze (oceniano prostotę nawigacji, posiadanie mapy serwisu oraz opcji wyszukiwania informacji na stronie), posiada dostępną wersję w języku angielskim oraz języku innym niż angielski, informacje kontaktowe do gminy w widocznym miejscu, a także informacje o strukturze organizacyjnej urzędu z telefonami do poszczególnych wydziałów. Wzorcowa gmina posiada na swej stronie także galerię zdjęć oraz odnośnik na stronie głównej do profilu gminy na którymś z portali społecznościowych. Informuje również o wolnych terenach inwestycyjnych i stwarza możliwość pobrania potrzebnych formularzy potrzebnych do zarejestrowania działalności gospodarczej. Gmina taka odpowiada na maile zarówno w języku polskim, jak i języku angielskim, udzielając konkretnej odpowiedzi na zadane w mailu pytania i informując o przewidywanych zachętach inwestycyjnych i wymieniając je.
Gminy zakwalifikowane jako Mazowieckie Gminy na 5! nie są rozmieszczone równomiernie na terenie województwa mazowieckiego. Wykazują one tendencję do koncentracji wokół ośrodka centralnego – Warszawy, przy czym szczególnie duże zagęszczenie tych gmin występuje na zachód od stolicy: w powiatach żyrardowskim, sochaczewskim (po 5 gmin) i warszawskim zachodnim (3 gminy). Skupiska najlepszych mazowieckich gmin znajdują się również w północnej części województwa mazowieckiego, w powiatach wołomińskim, wyszkowskim i ostrowskim mazowieckim.

drukuj (Mszczonów już po raz drugi Gminą na 5!)

  • autor: Rafał Wasilewski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6646888

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat