Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

27.11.2020

Imieniny

Wirgiliusza, Angeliki, Leonarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Grupa teatralna Kleksik (SP Lutkówka)

Jasełek czar

Dwie grupy ze szkół podstawowych oraz dwie grupy gimnazjalne nagrodzono podczas IX Gminnego Festiwalu  Przedstawień Jasełkowych imienia Wojciecha Siemiona, który odbył się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, w czwartek 10 stycznia.
Nagrody w wysokości 700 zł każda przypadły: Grupie Teatralnej Kleksik ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce za przedstawienie „Gdzie są trzej królowie” w reżyserii Agnieszki Kwiatkowskiej i Teatr Niewielki ze Szkoły Podstawowej w Osuchowie za przedstawienie „Zabawa w Jasełka” w reżyserii Ewy Olborskiej i Dominiki Jankowskiej. Nagrody w wysokości 500 zł każda powędrowały zaś do Teatru Alternatywa z Gimnazjum w Mszczonowie za przedstawienie „Biała szata, czyli rzecz nie tylko o Narodzeniu Pańskim” w reżyserii Anety Dropińskiej, Sylwii Grędy i Katarzyny Puchały oraz do Teatru II Piętro z Gimnazjum w Osuchowie za przedstawienie „Czarowny sen ucznia na lekcji religii” w reżyserii Julity Sander.
Jury w składzie, którego zasiedli w tym roku: Barbara Siemion, animator kultury, przewodnicząca jury, Bożena Kapuścińska, muzyk i Jerzy Łazewski, aktor i reżyser, dokonało oceny siedmiu przedstawień jasełkowych w wykonaniu zespołów teatralnych z Gimnazjów w Mszczonowie i Osuchowie oraz  Szkół Podstawowych w: Bobrowcach, Lutkówce, Mszczonowie, Osuchowie i Piekarach.
Każdy z pomysłów na przedstawienie znanej nam wszystkim historii Świętej Rodziny z Nazaretu było naprawdę tyle ile zespołów biorących udział w przeglądzie.  Każde z przedstawień było inne, jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe. Jedne były nawiązaniem do tradycyjnego stylu jasełkowego, inne przedstawiały zupełnie nowatorskie, pomysłowe, futurystyczne lub też pełne symboliki podejście do tej historii. Podczas występów nie brakowało oczywiście emocji, objawów tremy, ale również świetnej gry aktorskiej, wielkiej radości i zadowolenia, gdy wszystko na scenie udało się tak jak zostało wcześniej zaplanowane.
Jurorzy podsumowując wszystkie występy podkreślili ciekawe rozwiązania inscenizacyjne i poszukiwania nowej formy tradycyjnych jasełek. Należy jednak podkreślić, że futurystyczne niekiedy rozwiązania nie przesłoniły w żadnym ze spektakli głównego przesłania,  które niesie ze sobą  historia Bożego Narodzenia.
Na zakończenie należy odnotować, że organizator Festiwalu, czyli Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował dla wszystkich wykonawców drobny poczęstunek, który był podany w trakcie przerwy w sali klubowej MOK-u. Fundatorem nagród pieniężnych oraz poczęstunku był Urząd Miejski w Mszczonowie.

 

drukuj (Jasełek czar)

  • autor: Rafał Wasilewski
  • Grupa teatralna Kajtek (SP Piekary)
  • Teatr Niewielki (SP Osuchów)
  • Grupa teatralna Arlekin (SP Bobrowce)
  • Grupa teatralna Iskierki (SP Mszczonów)
  • Teatr II Piętro (Gimnazjum Osuchów)
  • Teatr Alternatywa (Gimnazjum Mszczonów)
  • Jury oraz przedstawiciele szkół
  • Jury oraz przedstawiciele szkół

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6646884

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat