Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Na wrześniowo i styczniowo

W styczniu członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych STRZELCY 31 pSK dwukrotnie spotykali się z młodzieżą szkolną. Przeprowadzanie żywych  lekcji historii, to jeden z celów działalności grupy.  16 stycznia rekonstruktorzy gościli w Zespole Szkół nr 6 w Żyrardowie, natomiast 22 stycznia odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Puszczy Mariańskiej.

 • -

Wielkie święto w małej szkole

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Bobrowcach
 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrowcach od kilku lat jest organizatorem imprez szkolnych i plenerowych, które cieszą się dużą popularnością. We wtorek, 22 stycznia świętowano w tej placówce ,,Dzień Babci i Dziadka”. Niezwykła impreza pokazała, jak ważną rolę integracyjną w środowisku mogą odgrywać szkoły, nawet niewielka, jak ta w Bobrowcach.

 • -

Rekonstruktorzy na powstańczym kolędowaniu w Biniszewiczach

Dworek w Kuklówce, zwany od nazwiska jego właścicieli Biniszewiczami, to miejsce wyjątkowe. Mieści się  w nim prywatne Muzeum Lwowa i Kresów Południowo –Wschodnich. Wiele można by pisać  na temat działalności tej placówki, gdyż w mało którym muzeum czyni się  tak wiele dla podtrzymania narodowych wartości.

 • -

Konkurs w Zimnicach rozstrzygnięty

W styczniu, komisja w składzie: Pani Aneta Szczepańska- sołtys sołectwa Zimnice, Pani Joanna Kalinowska- mieszkanka Zimnic oraz Pan Marek Zientek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Mszczonowa, oceniła posesje zgłoszone do II konkursu „ Na najładniejszą dekorację świąteczno-noworoczną zagrody w sołectwie Zimnice”.
 

 • -

Nowaki w Mszczonowie

Z pewnością nie żałował ten kto mimo mrozu i śniegu postanowił w sobotni wieczór 26 stycznia wybrać się do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury na występ Kabaretu Nowaki. Młodzi, energetyczni wykonawcy potrafili bowiem „zarazić” dobrą zabawą nawet najbardziej poważnego i ponurego widza.

 • -

Niespodzianka dla babć i dziadków

W piątek 25 stycznia uczniowie klas zerowych z mszczonowskiej podstawówki przygotowały moc atrakcji dla swoich babć i dziadków. Program artystyczny przygotowany został na sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która w tym dniu szczelnie wypełniła się zaproszonymi specjalnie na tę okazję seniorami.

 • -

Prezent dla starszych kolegów i koleżanek

W czwartek 24 stycznia przedszkolaki z miejskiego przedszkola w Mszczonowie zaprosiły swoich nieco starszych kolegów ze szkoły podstawowej na spektakl jasełkowy. Tym razem młodzi aktorzy wystąpili na dużej scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, ale swą premierę miało kilka tygodni wcześniej w przedszkolu.

 • -

Pierwszoklasiści na kuligu

Mimo trzaskającego mrozu i śnieżnej pogody pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie postanowili w sobotę 19 stycznia w nietypowy sposób uczcić zbliżające się zakończenie pierwszego semestru nauki  oraz upragnione ferie. Z tej właśnie okazji oraz z inicjatywy wychowawczyni klasy Ia pani Balbiny Pawłowskiej oraz Rady Rodziców zorganizowany został kulig w Stajni Bieganów.

 • -

Baśniowy świat grafiki w MOK-u

W sobotnie popołudnie 19 stycznia w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zagościł magiczny świat grafik komputerowych rodem z powieści science-fiction. Wystawę otworzyli wspólnie z autorem prac Grażyna Pływaczewska, dyrektor MOK-u oraz Anna Lipińska-Broda, instruktor plastyki.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 24 stycznia 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radny Jerzy Siniarski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Radni wysłuchali Jadwigę Barbulant, skarbnika gminy Mszczonów, która przedstawiała analizę wydatków bieżących ponoszonych na utrzymanie Urzędu Miejskiego w Mszczonowie za II półrocze 2012 roku oraz wydatków związanych z bezpieczeństwem publicznym za 2012 rok.
 

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 23 stycznia 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Zdzisław Banasiak, radny Andrzej Osial, radny Marek Baumel oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
Radni w trakcie prac komisji dyskutowali na temat stanu oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także stanu bezpieczeństwa Publicznego. Ponadto, radni zaopiniowali projekty uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Mszczonowie.

 

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 21 stycznia 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem posiedzenia komisji było zapoznanie się radnych z harmonogramem imprez kulturalnych na 2013 rok.
Grażyna Pływaczewska, dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury szczegółowo omówiła plan wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na bieżący rok.

 

 • -

„Znów Garwolin – znów sukcesy”

Od kilku lat Garwolin jest pierwszym z gospodarzy konkursu Grand Prix Polski Cheerleaders organizowanego pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. I jak co roku, sobotni turniej okazał się wielkim wydarzeniem sportowym, na który ściągnęło setki osób. 19 stycznia hala sportowa przy ulicy Żwirki i Wigury w Garwolinie wypełniła się po brzegi.

 • -

Na święto babci i dziadka

Wspaniałą niespodziankę seniorom zrobiły dzieci z klasy Ia mszczonowskiej Szkoły Podstawowej, które 21 stycznia wystąpiły w specjalnym programie przygotowanym dla swoich babć i dziadków. Najpierw maluchy wystawiły przepiękne, tradycyjne jasełka. Pierwszoklasiści wcielili się wspaniale w role Świętej Rodziny, pastuszków, aniołków oraz trzech króli.

 • -

WOŚP w mszczonowskim gimnazjum – 18.01.2013r.

Już po raz kolejny mszczonowska młodzież wraz harcerzami z Hufca w Mszczonowie wzięła udział w kwestowaniu i pomocy w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gimnazjaliści przygotowali dla Fundacji akcję kiermaszu ciast oraz zorganizowali dyskotekę, z której cały dochód został przeznaczony na ten szczytny cel.

 • -

Bal Karnawałowy w przedszkolu

Karnawał to czas radości i zabawy, w którym organizowane są bale karnawałowe zmieniające sale w magiczne i bajkowe krainy. We wtorek 15 stycznia w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie odbył się taki wyjątkowy bal pełen księżniczek, wróżek, rycerzy, policjantów, supermanów oraz wielu innych bajkowych postaci. Rodzice wraz z dziećmi przygotowywały od dawna swoje barwne bajkowe przebrania.

 • -

Spotkanie z sołtysami

W czwartek, 17 stycznia br. w Urzędzie Miejskim odbyło się coroczne spotkanie burmistrza Józefa Grzegorza Kurka oraz radnych z terenów wiejskich z przedstawicielami 34 sołectw. Głównym tematem spotkania było omówienie nowych stawek i wprowadzanych zmian w gospodarce odbioru odpadów komunalnych podyktowanych ustawą sejmową. Ponadto, burmistrz Mszczonowa zapoznał sołtysów z planami gminy na bieżący rok.

 • -

W hołdzie Bohaterowi z 1863 roku

Mszczonowskie obchody 150.  rocznicy wybuchu  Powstania Styczniowego

Sto pięćdziesiątą   rocznicę  wybuchu Powstania Styczniowego mszczonowianie uczcili uczestnicząc we Mszy Świętej,  poświeconej powstańczemu naczelnikowi Miasta Mszczonowa - księdzu Władysławowi Polkowskiemu. Msza odprawiona została w niedzielę  20 stycznia w kościele farnym, p.w. Świętego Jana Chrzciciela.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 15 stycznia 2013r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Radni wysłuchali informacji na temat organizacji wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Mszczonów organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji i przez Mszczonowski Ośrodek Kultury oraz zaopiniowali projekt uchwały w sprawie zasad przyznawania szczególnie uzdolnionym uczniom stypendium Burmistrza Mszczonowa za wybitne wyniki w nauce.

 

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 9 stycznia 2013 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski radny Wojciech Horbot, radny Piotr Chyła oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

 

 • -

Mszczonów już po raz drugi Gminą na 5!

Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie realizowało już kolejny, czwarty rok z ranking Gmina na 5 oraz Mazowiecka Gmina na 5. W ramach tego właśnie projektu  badaniem objęta została także gmina Mszczonów.

 • -

Chcemy inwestować nawet pomimo kryzysu

O podsumowaniu roku 2012 i o planach inwestycyjnych gminy na rok obecny z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem  rozmawia Mateusz Milczarek.
 
Panie Burmistrzu, rozpoczynamy nowy rok. Jest, to najlepszy czas, aby dokonać  podsumowania ubiegłych 12 miesięcy oraz poczynić plany na przyszłość. Jaki był rok 2012 dla gminy Mszczonów?

Z pewnością  upłynął on pod znakiem  globalnego  kryzysu. Jego skutki były także odczuwalne dla samorządów, w tym dla naszego.  Trzeba wiedzieć, że gminy są  też  cały czas  finansowo osłabiane działaniami  rządu, który obarcza je  coraz  nowymi obciążeniami,  za którymi niestety nie idą odpowiednie subwencje.

 • -

Miejskie Przedszkole wsparło WOŚP

Zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to szczytny cel, w którym jak co roku wzięło udział Miejskie Przedszkole nr 1 w Mszczonowie.
W dniach 10 i 11 stycznia 2013roku przeprowadzona została zbiórka pieniędzy, którą zorganizowały w placówce panie Małgorzata Nalej i Elżbieta Kłopotowska a wraz z nimi do puszek zbierało pieniążki troje dzieci z najstarszej grupy „Gumisie”(Antoś Olech, Oliwia Gontarz, Rafał Scisłowski). W ramach akcji wszyscy pracownicy, rodzice i przedszkolaki nie szczędzili pieniążków, aby wesprzeć akcję Jurka Owsiaka. Dzieci dobrym i szczodrym sercom małych wychowanków udało zebrać się 996 złotych i 17 groszy.

 • -

Tak kwestowano we Mszczonowie

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 13.01.2013r.

Podczas tegorocznego  finału na terenie podległym mszczonowskiemu Sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad osiemnaście tysięcy złotych – poinformował z dumą szef sztabu druh Damian Sołtyk. Tradycyjnie działania Sztabu Mszczonów koordynowali harcerze miejscowego Hufca ZHP. Druhowie stanowili też zdecydowaną większość wśród  wolontariuszy.

 • Grupa teatralna Kleksik (SP Lutkówka)

Jasełek czar

Dwie grupy ze szkół podstawowych oraz dwie grupy gimnazjalne nagrodzono podczas IX Gminnego Festiwalu  Przedstawień Jasełkowych imienia Wojciecha Siemiona, który odbył się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, w czwartek 10 stycznia.

 • -

Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Władze samorządowe oraz Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne
zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy, upamiętniającej
Naczelnika Powstańczego Miasta Mszczonowa
ks. proboszcza Władysława Polkowskiego
 • -

Mszczonów i jego okolice podczas Powstania Styczniowego oraz w okresie poprzedzającym największy polski zryw narodowowyzwoleńczy

W tym roku obchodzimy  150-rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Z tej okazji pragnę  opublikować  tekst, dotyczący tego największego zrywu narodowowyzwoleńczego w naszych dziejach. Oczywiście skupiłem się  w nim na działaniach powstańczych, toczących się  na Ziemi Mszczonowskiej i w jej najbliższym sąsiedztwie. Zachęcam wszystkich Czytelników Merkuriusza do jego uzupełniania.

 • -

Kolejny rok i nowe wyzwania

Na tematy związane z uchwaleniem budżetu gminy Mszczonów na rok 2013 oraz na tematy bieżące rozmawiamy z radnym Waldemarem Suskim, członkiem Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.

 

 • -

Jasełka w wykonaniu uczniów

Przeszło sto osób obejrzało miejską  premierę spektaklu jasełkowego w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie. Historia Narodzenia Pańskiego została odegrana  w niedzielę,  6 stycznia,  w kaplicy Parafii p.w. Świętego Ojca Pio. W przedstawieniu wystąpili uczniowie od klasy drugiej do szóstej. O reżyserię, scenografię, rekwizyty, a także część kostiumów zadbały katechetki - Anna Matyjas i  Edyta Fedorowicz.

 • -

Odszedł Krzysztof Gołyński, radny III, IV i V kadencji

Ś.P. Krzysztof Gołyński

- przedsiębiorca i społecznik –

zmarł 31 grudnia 2012 roku,  w wieku  59 lat.

Współinicjator wybudowania w Mszczonowie pomnika papieskiego. Pełnił funkcje  skarbnika Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie.

 • Otwarcie obrad XXIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XXIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W czwartek, 27 grudnia 2012 roku, odbyła się XXIX sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie na której radni podjęli szereg uchwał wynikających z potrzeby dostosowania się do sejmowej ustawy śmieciowej dotyczącej zagospodarowania odpadów komunalnych. Ponadto, Rada Miejska uchwaliła budżet gminy Mszczonów na rok 2013.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651754

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat