Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Mikołajki w mszczonowskiej podstawówce

W tym roku to jakże miłe dla wszystkich święto uczniowie klas zerowych mszczonowskiej szkoły podstawowej rozpoczęli już w środę 5 grudnia, kiedy to odwiedziły ich 3 panie z grodziskiej firmy KynoAkademia wraz ze swymi przesympatycznymi, czteronożnymi podopiecznymi. Dzieci miały okazję do poznania przedstawicieli trzech różnych ras psów – Gordona (Golden Retriever), Ever’a (Labrador Retrievier) oraz Grota (Berneński Pies Pasterski). Najmłodsi mieli okazję nie tylko do obejrzenia zwierząt, ale także do bliższego z nimi kontaktu poprzez karmienie, głaskanie, spacerowanie oraz liczne konkursy sprawnościowe. To niecodzienne spotkanie z czworonogami miało jednak również aspekt edukacyjny. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku spotkania na ulicy lub w parku bezdomnego psa lub co zrobić i jaką pozycję przyjąć w razie niebezpieczeństwa lub ataku zwierzęcia.
Po lekcji i zabawie z psami nadszedł czas na spotkanie z głównym gościem z dalekiej Laponii, czyli św. Mikołajem, któremu w transporcie ciężkiego worka z prezentami pomógł Grot, jeden z czworonogów. Maluchy obdarowane zostały słodkimi upominkami ufundowanymi przez sponsorów.
Następnego dnia, 6 grudnia, na wszystkie dzieci z klas I – III z mszczonowskiej podstawówki czekała kolejna niespodzianka w postaci bajki w wykonaniu artystów teatru „Bajlandia” z Warszawy. Artyści przygotowali dla najmłodszych przedstawienie „O smoku i królu leniuchu”. Była to przezabawna historia króla Histeriusza, któremu całymi dniami nic nie chciało się robić. Poza tym na zamku pojawia się mnóstwo innych postaci – halabardnik, kuchcik, szalona królewna oraz tytułowy bohater tajemniczy smok, którego bardzo boją się wszyscy poddani królewscy, ale który ostatecznie okazuje się postacią niezwykle pomysłową i pozytywną, która znajduje rozwiązanie na chorobliwe wręcz lenistwo króla. Jak każda bajka tak i ta niosła ze sobą morał oraz lekcję szlachetnych zasad. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestnictwa przez młodych widzów w pewnych elementach przedstawienia.
Tuż po jego zakończeniu zaś uczniów odwiedził św. Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Każde z dzieci obdarowane zostało przez gościa słodkimi upominkami, a następnie wszyscy uczestniczyli w poczęstunku przygotowanym na sali klubowej MOK-u. Dopełnieniem tego mikołajkowego dnia była jeszcze projekcja filmu niespodzianki przygotowanego specjalnie dla najmłodszych.
 
Sponsorami tegorocznych Mikołajek w SP byli: Mariusz Flis(właściciel firmy Flis), Zenon Ludwiniak, Grzegorz Ślipiec (firma MEGA-ŻWIR s.c.), Mariola Lewandowska(Piekarnia Lewandowska), Katarzyna i Paweł Janowscy, Katarzyna i Krzysztof Dżiża, Anna i Krzysztof Czarneccy, Grażyna i Sławomir Tonev, GS Mszczonów, Salina Szustkiewicz (Sklep Ogólnospożywczy-monopolowy), Bożena Stępniarek (Sklep mięsno-wędliniarski). Organizatorzy dziękują także Mszczonowskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji imprezy.

drukuj (Mikołajki w mszczonowskiej podstawówce)

 • autor: Rafał Wasilewski
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6656669

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat