Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonowski MOPS uhonorowany znakiem „Zawsze pomocni”

W dniach 22-23 listopada w warszawskim pałacu Chodkiewiczów odbyła się konferencja zatytułowana „ Rola pracy socjalnej w aktywnej integracji” promująca działania w ramach projektu systemowego 7.1.3 PO KL „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu”. Konferencja odbywała się pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. W spotkaniu wzięło udział  ponad 200 uczestników i zaproszonych gości, wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, a także  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.
Na część naukową konferencji złożyły się dwa wykłady poświęcone etyce w życiu i w pracy socjalnej oraz roli organizacji społecznych w aktywnej integracji. Następnym elementem spotkania  był panel dyskusyjny, którego tematem były warunki realizacji i standaryzacji pracy socjalnej. Uczestnicy panelu dyskutowali  m.in. nad warunkami jakie muszą zostać spełnione, aby mogła rozwijać się środowiskowa praca socjalna, systemem kształcenia i wynagradzania pracowników socjalnych oraz nad perspektywami i barierami pracy socjalnej w najbliższej przyszłości.
Na zakończenie pierwszego dnia konferencji odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i wyróżnień Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Po raz pierwszy też uhonorowano instytucje pomocy społecznej realizujące dobre praktyki w aktywnej integracji społeczności lokalnych we wspieraniu osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej znakiem „Zawsze pomocni”. Ten znak został wypracowany przez MCPS w ramach ubiegłorocznej kampanii „Zawsze pomocni” projektu „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu”. To wyróżnienie otrzymały łącznie 44 instytucje, wśród których znalazł się również mszczonowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który podczas spotkania reprezentowała Barbara Ciszewska, kierownik placówki. Również ona odebrała z rąk Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego i Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Strzałkowskiego nagrodę za wdrażanie nowego modelu działań opartych na aktywnej integracji i pracy socjalnej poprzez uczestnictwo w różnych formach edukacyjno-szkoleniowych organizowanych przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i działania własne, które przyczyniły się do zmiany wizerunku jednostki w środowisku lokalnym.
W drugim dniu konferencji uczestnicy zapoznali się z informacjami o roli projektów systemowych w aktywnej integracji i rozwoju pracy socjalnej oraz o nowym okresie programowania na lata 2014-2020.

drukuj (Mszczonowski MOPS uhonorowany znakiem „Zawsze pomocni”)

  • autor: Rafał Wasilewski
  • (fot. źródło www.mcps-efs.pl)

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6656684

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat