Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

25.11.2020

Imieniny

Erazma, Katarzyny, Jozafata

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Andrzejkowy zawrót głowy

30 listopada w Szkole Podstawowej w Lutkówce odbyły się Andrzejki. Jednak w tym roku były one inne niż zawsze. Pod opieką pani Moniki Własiuk, pani Agnieszki Kwiatkowskiej i pani Sylwii Wisławskiej uczniowie naszej szkoły spędzili wieczór i noc andrzejkową w wyjątkowy sposób.
O godzinie 20.00 wszyscy uczniowie, którzy zgłosili chęć do spędzenia wspólnie z nami andrzejek zostali przywiezieni przez swych rodziców do szkoły. Zaopatrzeni w śpiwory, poduszki, ciepłe koce, prowiant na kolację i śniadanie no i przede wszystkim w dobre humory i chęć do zabawy, ucałowali swych rodziców, pomachali im na dobranoc i zaczęliśmy zabawę. Rozpoczęliśmy od wróżb andrzejkowych, gdzie każdy miał okazję poznać swą przyszłość z drobnym przymrużeniem oka. W międzyczasie trwała także dyskoteka prowadzona przez młodych „DJ” z klasy VI.
O 21.00 trzech młodych artystów: Bartłomiej Jarkiewicz, Hubert Słojewski i Bartłomiej Osiński przedstawili wszystkim zgromadzonym przygotowane przez siebie kabarety. Okazało się , że chłopcy świetnie radzą sobie z grą na scenie i mają wielki talent kabaretowy, za co zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez publiczność. Wspólne tańczenie- tak, ale to nie wszystko. Aby spotkanie było udane nadszedł czas na wspólne śpiewanie Karaoke polskich przebojów.
Na zakończenie wieczoru wszyscy wzięli udział w swej ulubionej zabawie „Krzesełka”. No i nadeszła północ a wraz z nią największa atrakcja tego wieczoru czyli wspólne nocowanie w szkole. Uczniowie wraz ze swymi paniami udali się do wyznaczonych sal na zasłużony odpoczynek. Ale jeśli ktoś myśli, ze poszliśmy spać to się myli. Do 4 nad ranem trwało oglądanie bajek na dobranoc i niekończące się rozmowy o sprawach ważnych i mniej ważnych.
Otaczający nas mrok za oknem i lekko  prószący śnieg sprawił, że serca młodych ludzi otworzyły się. Chętnie mówili o tym co im się podoba, co ich cieszy, co martwi, o czym marzą i czego pragną. Ktoś mógłby powiedzieć, że to głupota nocować w nocy w szkole z 50 dzieci… ale dla nas to nie był czas stracony. Patrzyłyśmy na naszych uczniów z innej strony. Widziałyśmy jak stawali się odważni, bo dla niejednego z nich to była pierwsza noc poza domem. Wspólnie o siebie dbali, uczyli się samodzielności i otwierali się przed kolegami, których na co dzień niezbyt lubili. Dzięki tej nocy nasi uczniowie udowodnili nam, że są odpowiedzialnymi młodymi ludźmi, którym można zaufać. Co z tego, że spaliśmy tylko 3 godziny? Warto było. Rano patrzyłyśmy zachwycone, jak nasze dzieciaki sprzątają po sobie materace, szykują sobie śniadanie i dbają o to, by nikt nie był głodny. Od samego rana padały pytania „Kiedy to powtórzymy?”. Rodzice odebrali swe pociechy ze szkoły o 9.00 rano całe, zdrowe i szczęśliwe. Niektórzy z rodziców do końca nie mogli uwierzyć, że ich dziecko nie bało się spać poza domem i że nie płakało. A jednak. Drodzy rodzice macie naprawdę wyjątkowe dzieciaki o wielkich sercach i dużej odwadze. To była dla nas wielka przyjemność spędzić z nimi tą andrzejkową noc i mamy wielką nadzieję, że dla dzieciaków to także był niezapomniany czas.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam w organizacji andrzejkowego spotkania.

drukuj (Andrzejkowy zawrót głowy)

  • autor: Agnieszka Kwiatkowska, Monika Własiuk i Sylwia Wisławska
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6640482

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat