Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2020

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Pierwszy turniej w sezonie i I miejsce

Prawie 300 uczestników, w tym 21 zespołów z 5 województw i kilkugodzinna rywalizacja o tytuł najlepszego teamu cheerleaders w swojej kategorii wiekowej podczas VIII Otwartego Turnieju Zespołów Cheerleaders o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Turniej odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie, a nasze dziewczęta właśnie w sobotę 1 grudnia wyjechały, aby pokazać najwyższą formę taneczną. Również mszczonowskich zespołów: Fresh i Fresh Junior, działających od tego sezonu pod patronatem UKS „Olimpiczyk 2008” nie mogło zabraknąć na tej dużej tanecznej imprezie.
Po pierwszych występach tanecznych, podczas których zespoły prezentowały swoje układy, jury wyłoniło finalistów z każdej kategorii. Przysłowiowy najcięższy orzech do zgryzienia, sędziowie mieli wybierając spośród 11 zespołów juniorów młodszych, w których znalazł się nasz zespół Fresh Junior, który spokojnie wszedł do finału, tak samo jak starsze koleżanki z zespołu Fresh. Należy wspomnieć, iż największy aplauz publiczności otrzymał zespół z Nowego Sącza, składający się z cztero i pięciolatków trenujący zaledwie kilka miesięcy.
Prezentacje finałowe budziły wiele emocji. Atmosferę podgrzała dogrywka pomiędzy Fresh Junior a zespołem z Sosnowca -  Gimone (kat. Junior Młodszy) - w związku z tym, iż uzyskały one taką samą liczbę punktów, musiały dać dodatkowy występ. Niestety doświadczone tanecznie dziewczęta z zespołu Gimone okazały się bardziej wytrzymałe pod presją walki o podium i ostatecznie to one zajęły w tej kategorii III miejsce.
Ich starsze koleżanki z zespołu Fresh z Gimnazjum z Mszczonowa, okazały się nie mieć sobie równych i z wielkim wdziękiem zaprezentowały fantastyczną formę, nad którą pracują i doskonalą, by niebawem wyjechać na kolejne Mistrzostwa Polski Cheerleaders. I miejsce Fresh nie było dla nikogo zaskoczeniem, jednak z roku na rok pozostałe zespoły starają się dorównać tym najlepszym i rywalizacja jest coraz bardziej zacięta. 
W tym roku Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ufundowało najlepszym trzem zespołom z poszczególnych kategorii nagrody finansowe w wysokości odpowiednio: 500, 350 i 250 złotych. Mistrzowie danej kategorii otrzymali również oryginalne, szklane statuetki, ponadto został przyznany także tytuł Miss Gracji dla trzech cheerleaderek, które wybitnie kreowały ruch sceniczny. Czekały na nie upominki w postaci biżuterii zaprojektowanej i ufundowanej specjalnie dla nich przez firmę CheerProject, pamiątki i oczywiście korona od organizatora Turnieju. I tu możemy się pochwalić, że jeden z ww. tytułów powędrował do jednej z naszych najmłodszych zawodniczek – Marty Fałkowskiej.
Cały turniej był naprawdę fantastycznie zorganizowany, także miejmy nadzieję, że za rok również zawitamy w Małopolsce i po raz kolejny nie oddamy wygranej.

drukuj (Pierwszy turniej w sezonie i I miejsce)

  • autor: Katarzyna Malinowska
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6656594

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat