Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Biegiem przed SYLWESTREM

Nowa propozycja mszczonowskich TERM spotkała się z dużym zainteresowaniem miejscowych oraz przyjezdnych pasjonatów sportu. I BIEG  SYLWESTROWY TERMY MSZCZONÓW odbył się w ostatnią  niedzielę  2012 roku  (30 grudnia). Wzięło w nim udział aż  136 zawodników w różnym wieku. Biegacze w zależności od kategorii, w której startowali mieli do pokonania dystans: 500 m., 2500 m. lub 5000 m.

 • -

Rekonstrukcyjny opłatek

W piątek poprzedzający Święta Bożego Narodzenia (21.12) członkowie mszczonowskiej GRH  spotkali się  w hali sportowej OSIR-u, aby podzielić się  opłatkiem i podsumować cały sezon rekonstrukcyjny 2012 roku.  Drobnymi upominkami nagrodzili też dwóch zasłużonych dla grupy członków - Jacka Olczaka i Sławomira Wojtczaka.  Przyjemnym akcentem spotkania  było przyjęcie  świątecznego prezentu  w postaci pięciu replik karabinów  Mauser  wz. 29.

 • -

Rocznica ogłoszenia stanu wojennego

A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

13 grudnia osuchowscy gimnazjaliści na apelu wspomnieli smutne wydarzenia z 1981 roku – ogłoszenie stanu wojennego. Zgromadzeni najpierw wysłuchali krótkiego referatu wygłoszonego przez uczennicę kl. III b Malwinę Wieteskę.

 • -

Koncert Majki Jeżowskiej

We wtorek 12 grudnia w hali sportowej OSiR w Żyrardowie odbył się mikołajkowy koncert Majki Jeżowskiej, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Piekar. Występ artystki, chociaż adresowany głównie do dzieci, bawił także dorosłych, którzy piosenki Majki Jeżowskiej doskonale znają.

 • Otwarcie obrad XXVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XXVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 19 grudnia 2012 roku, odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni podjęli szereg bieżących uchwał oraz wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa w okresie między sesjami.
Przed rozpoczęciem obrad, harcerze z mszczonowskiego Hufca ZHP wręczyli Józefowi Grzegorzowi Kurkowi, burmistrzowi Mszczonowa i Łukaszowi Koperskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej Betlejemskie Światło Pokoju. Ta coroczna akcja harcerzy symbolizuje ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. 

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 17 grudnia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Wojciech Horbot, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Grzegorz Kozłowski, zastępca burmistrza Mszczonowa szczegółowo omówił projekt budżetu gminy Mszczonów na rok 2013, wskazując, że planowane dochody wynoszą 49 milionów złotych, zaś planowane wydatki 51 milionów złotych, co kształtuje deficyt budżetowy na poziomie 2 milionów złotych.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

 • -

I Uliczny Bieg Sylwestrowy TERMY 2012

Bieg odbędzie się 30 grudnia 2012 r. o godz. 10.00, ulicami wokół TERM Mszczonowskich o nawierzchni asfaltowej i szutrowej. Bieg na 5 km  to dwie pętle po 2,5 km, - start: Termy – ul. Warszawska, Sportowa, Szkolna, trasa rowerowa Warszawska , meta Termy.

 • -

Kolędowy DUET

Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na  niezwykły wieczór przedświąteczny. 15 grudnia na scenie ośrodka wystąpili wspólnie piosenkarka Danuta Stankiewicz oraz aktor, twórca kabaretów-  Filip Borowski.  Tytuł wieczornego spektaklu brzmiał  „Kolęda w poezji i muzyce”.

 • -

Świąteczny nastrój – INTEGRACYJNE JASEŁKA i KIERMASZ

Te Jasełka mają  niepowtarzalny klimat. Co roku, to  właśnie im zawdzięczam wprowadzenie w  świąteczny nastrój.  Dzieci niepełnosprawne z Mszczonowskiej Świetlicy Terapeutycznej  wspólnie z przyjaciółmi, wolontariuszami z miejscowego Gimnazjum już od kilu lat z rzędu pokazują  nam jak należy współpracować  i się wspierać, aby  osiągnąć  wyznaczony  cel.

 • -

„Krasnale” z rodzicami

17 grudnia w grupie „Krasnale” odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Na tą okoliczność dzieci przygotowały krótki program artystyczny składający się z wierszy, tańca i piosenek. Niespodzianką dla rodziców było ozdabianie wspólnie ze swoją pociechą pierników, które zawisną na choinkach w domach.

 • -

Olimpijczyk znowu górą

Kolejne wygrane spotkanie w IV Lidze MWZPS zanotowali siatkarze UKS „Olimpijczyk2008” Mszczonów. Tym razem skuteczności mszczonowian nie sprostali zawodnicy UKS Sparta II Grodzisk Mazowiecki, którzy przybyli na halę OSiR w Mszczonowie 13.12.2012  aby rozegrać swój kolejny mecz.

 • -

Pamięć o ofiarach Stanu Wojennego w Polsce wciąż żywa.

Po raz kolejny Zespół Szkół w Mszczonowie był organizatorem turnieju, który odbył się 13.12.2012 na hali OSiR. VII Międzyszkolny Turniej Mszczonów 2012  były elementem akcji „Pamiętać o 13 XII 1981” obchodzonej w szkole i miał na celu upamiętnienie ofiar Stanu Wojennego w Polsce. W tym roku zaproszone drużyny rywalizowały w siatkówce chłopców.

 • -

Święta w KOLORze

Galeria w galerii, czyli prezentacja Galerii Grupy Plastycznej KOLOR w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Warto zajrzeć  do MOK-u, aby obejrzeć tę niecodzienną  ekspozycję.  Świąteczne ozdoby i prace nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej,  wykonane przez członkinie Grupy KOLOR, to prawdziwe arcydzieła.

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 14 grudnia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Zdzisław Banasiak, radny Marek Baumel oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
Głównym tematem prac komisji było omówienie projektu budżetu gminy Mszczonów na rok 2013.

 

 • -

Z myślą o bezpieczeństwie

W dniu 11 grudnia 2012 roku, mieszkańcy Mszczonowa mogli być świadkami niebywałej akcji przeprowadzonej wspólnie przez lokalną firmę DSM Nutritional Products oraz miejscową Policję.
Akcja polegała na promowaniu bezpieczeństwa na drodze wśród pieszych i rowerzystów, zarówno dorosłych jak i dzieci. Pracownicy grupy BBS, której zadaniem jest promowanie bezpiecznych zachowań i podwyższanie świadomości pracowników na temat bezpieczeństwa, wraz z dzielnicowym Mszczonowa Sławomirem Zielińskim rozdawali napotkanym rowerzystom odblaskowe kamizelki i breloki.

 • -

Jasełka i Mikołaj w miejskim przedszkolu

W czwartek, 13 grudnia, w miejskim przedszkolu w Mszczonowie wystawione zostały jasełka, a dzień później 14 grudnia wszystkie grzeczne przedszkolaki odwiedził Mikołaj.

Dzieci z miejskiego przedszkola świetnie wczuły się w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. A wszystko to za sprawą wspaniałego przedstawienia jasełkowego, które przygotowane zostało przez dzieci z grupy „Gumisie” pod kierunkiem pań wychowawczyń - Małgorzaty Sałajczyk i Iwony Dziuby.

APEL DO MIESZKAŃCÓW

Ustalmy nazwiska ofiar tragicznego pożaru z 1948 roku
W przyszłym roku z inicjatywy władz samorządowych gminy i Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego w  Osuchowie stanie pomnik,  upamiętniający ofiary tragicznego pożaru spichrza, do jakiego doszło w 1948 roku. Pamiątkowy kamień z symbolicznym krzyżem oraz tablicą,  zawierającą nazwiska tragicznie zmarłych,  stanie w miejscu, gdzie przed 64-ch  laty  stał spichrz, w którym odbywała się  zakończona tragedią zabawa.
 • -

Uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie

10 grudnia 2012 r. w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie odbyła się ważna uroczystość – wręczenie dyplomów czeladniczych uczniom, którzy uczyli się zawodu w szkole i jednocześnie nabierali doświadczenia zawodowego pracując u rzemieślników zrzeszonych w mszczonowskim Cechu. Dyplomy wręczył osobiście prezes Cechu Zbigniew Bednarek życząc nowym czeladnikom sukcesów w pracy zawodowej.

 • -

Mszczonowski udział w Projekcie „Społeczności geotermalne”

Zasoby geotermalne należą do najmniej znanych wśród odnawialnych źródeł energii, podczas gdy zarówno ich potencjał, jak i technologie należą do najlepszych w tej grupie  źródeł. Kraje Europy Środkowej i Wschodniej (nowi członkowie UE i kraje zachodnich Bałkanów) posiadają zasoby geotermalne o bardzo korzystnych parametrach, jednakże trudne i zawiłe procedury towarzyszące inwestycjom utrudniają ich wykorzystanie.

 • -

Strzeleckie podsumowanie roku

Koniec roku sprzyja podsumowaniom, więc takowe sporządziła również mszczonowska  GRH. Dla „Strzelców 31pp” mijające dwanaście miesięcy obfitowało w wiele wydarzeń. W sumie członkowie grupy uczestniczyli w czterdziestu różnego rodzaju przedsięwzięciach i przeprowadzili lekcje historii dla dzieci i młodzieży w aż jedenastu szkołach. Rok 2012 to: inscenizacje, uroczystości  patriotyczne i kościelne, manewry, rajdy, a także wycieczki do miejsc ciekawych pod względem historycznym.

 • -

Śledzik na mroźno

To był niezwykły „Śledzik”, gdyż  w przeciwieństwie do powszechnego skojarzenia, dotyczącego takich imprez, musiał się odbyć  całkowicie na trzeźwo. Dlaczego (?)… bo dotyczył motocyklistów. Trzydziestu właścicieli zabytkowych,  sowieckich maszyn  po raz kolejny spotkało się w Olszówce k/Wręczy na przedświątecznym zlocie. W tym roku  odbył się on w dniach 7-9 grudnia.

 • -

Na łyżwach po Termach

Pierwszy weekend (8-9.12) funkcjonowania lodowiska na mszczonowskich Termach przypadł na wyjątkowo mroźny czas. Być  może dlatego frekwencja podczas inauguracji nie była zbyt imponująca. Goszcząc w niedzielny poranek na lodowisku zobaczyłem tylko dwie łyżwiarki. Żeby było ciekawiej nie pochodziły one nawet z Mszczonowa. Jedna z pań przedstawiła mi się jako mieszkanka Warszawy, a druga pochwaliła się, że pochodzi z Pruszkowa.

 • -

Piosenka na Mikołajki

Mszczonowski Ośrodek Kulturyw  mikołajkowy wieczór zaprosił wszystkich mieszkańców gminy na specjalny koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Grupy Wokalnej Voice. Grupa, prowadzona przez instruktora MOK-u Piotra Sadowskiego,  przygotowała na tę specjalną  okazję koncert zatytułowany „Cztery pory roku”.

 • -

Miejskie Mikołajki

Jak nakazuje mszczonowska tradycja,  w Mikołajki  burmistrz wraz z radnymi dokonali uroczystego zapalenia lampek na choince,  przy której rozdane zostały prezenty dla najmłodszych mieszkańców gminy. Spotkanie mikołajkowe tym razem odbyło się na  lodowisku, jakie znajduje się na terenie  kompleksu termalnego. O dobrą zabawę  przed wręczeniem upominków zadbała  Luiza Sadowska, która  przybyłym na uroczystość proponowała szereg zabaw.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży (4.12.2012r), Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy (6.12.2012r) oraz Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej (7.12. 2012r.)

W wyżej wymienionych komisjach uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński oraz radni: Marek Baumel, Waldemar Suski, Renata Siwiec, Barbara Gryglewska, Ryszard Stusiński, Krzysztof Krawczyk, Dariusz Olesiński i Piotr Chyła.
Tematem posiedzenia komisji było zapoznanie radnych z projektem budżetu gminy Mszczonów na 2013 rok. Grzegorz Kozłowski, zastępca burmistrza Mszczonowa szczegółowo omówił plan dochodów i wydatków na rok przyszły wskazując, że zaplanowane dochody gminy Mszczonów wynoszą 49 milionów złotych, zaś zaplanowane wydatki 51 milionów złotych.

 • -

Kolejni przeszkoleni w ramach projektu „Lepsze jutro młodych”

W poniedziałek 10 grudnia w sali szkoleniowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej edycji  projektu „Lepsze jutro Młodych”. Projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Kwota dofinansowania, jaką udało się uzyskać na działania skierowane na potrzeby klientów MOPS-u to suma 133 400,00 zł,  w  tym wkład własny 14 007,00 zł.

 • -

Diamentowi Jubilaci

Państwo Danuta i Mieczysław małżonkowie Świderscy to rodowici Mszczonowianie. W tym mieście się urodzili i tu zamieszkują. Związek małżeński zawarli w 1952 roku. Dziś wiodą spokojne życie, są od wielu lat na emeryturze. Wychowali trójkę dzieci: dwóch synów i córkę. Doczekali się piątki wnucząt oraz dwóch prawnuków.

 • -

Konkurs Bożonarodzeniowy

7 grudnia w  Miejskim Przedszkolu nr 1 w Mszczonowie przed południem na wszystkich przedszkolaków i ich panie czekała niespodzianka związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w postaci licznych zabaw ruchowych, konkursów i zgadywanek przeplatanych piosenkami o choince.

 • -

Andrzejki u „Krasnali”

Ostatni dzień listopada w grupie Krasnali upłynął pod znakiem wróżb andrzejkowych. Jak na ten szczególny dzień przystało  przedszkolaki z grupy „Krasnale” świetnie się bawiły wróżąc sobie „przyszłość”.
Przedszkolaki zaczarowanym samolotem zostały zabrane do krainy wróżb gdzie wróżka Ewa i Iwona nauczyły dzieci zaklęcia
 • -

Emocji nie zabrakło

W piątek 7.12.2012 odbyło się kolejne spotkanie w rywalizacji o mistrzostwo IV Ligi MWZPS. Gospodarz UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów podejmował UKS Virtus Wiskitki.
Tradycją jest, że spotkania tych drużyn, zawsze budzą duże emocje wśród zawodników i kibiców oraz przepełnione są zaciętą walką do ostatniej piłki. Nie inaczej było i tym razem.
 • -

Mikołajki w mszczonowskiej podstawówce

W tym roku to jakże miłe dla wszystkich święto uczniowie klas zerowych mszczonowskiej szkoły podstawowej rozpoczęli już w środę 5 grudnia, kiedy to odwiedziły ich 3 panie z grodziskiej firmy KynoAkademia wraz ze swymi przesympatycznymi, czteronożnymi podopiecznymi. Dzieci miały okazję do poznania przedstawicieli trzech różnych ras psów – Gordona (Golden Retriever), Ever’a (Labrador Retrievier) oraz Grota (Berneński Pies Pasterski).

 • -

Wkrótce nowa intermapa LDG

We wtorek 4 grudnia w mszczonowskim GCI odbyło się szkoleniowe spotkanie przedstawicieli gmin wchodzących w skład LGD „Ziemia Chełmońskiego” dotyczące nowej inicjatywy stowarzyszenia, a mianowicie intermapy, która będzie dostępna dla wszystkich internautów już w styczniu 2013 roku pod specjalnie stworzynym linkiem na stronie www.ziemiachelmonskiego.pl.

 • -

Mszczonowski MOPS uhonorowany znakiem „Zawsze pomocni”

W dniach 22-23 listopada w warszawskim pałacu Chodkiewiczów odbyła się konferencja zatytułowana „ Rola pracy socjalnej w aktywnej integracji” promująca działania w ramach projektu systemowego 7.1.3 PO KL „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu”. Konferencja odbywała się pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

 • -

Andrzejki w Smerfolandii

30 listopada jak stary obyczaj mówi wszyscy powinni sobie powróżyć, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał kolejny rok. Również w naszym przedszkolu stało się już tradycją, że dzieci wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane weszły na salę specjalnie przygotowaną na andrzejkowe tańce i wróżby.

 • -

Stawiamy czoła trudnym czasom

Na tematy związane z podsumowaniem tegorocznych inwestycji oraz o sprawach bieżących rozmawiamy z  wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Osińskim.

 • -

Andrzejkowy zawrót głowy

30 listopada w Szkole Podstawowej w Lutkówce odbyły się Andrzejki. Jednak w tym roku były one inne niż zawsze. Pod opieką pani Moniki Własiuk, pani Agnieszki Kwiatkowskiej i pani Sylwii Wisławskiej uczniowie naszej szkoły spędzili wieczór i noc andrzejkową w wyjątkowy sposób.
 

 • -

Na półmetku kadencji

Spotkania radnych i burmistrza z mieszkańcami gminny

Co roku przedstawiciele mszczonowskiego samorządu spotykają się  na zebraniach środowiskowych z mieszkańcami gminy. W tym roku spotkania takie odbywały się w okresie od  21 do 29  listopada. Na terenie miasta miało miejsce  jedno spotkanie, zorganizowane w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, zaś  na terenie wiejskim gminy  poprowadzono pięć zebrań -  w Szkołach Podstawowych w: Lutkówce (22.11), Osuchowie (26.11), Piekarach (27.11), Bobrowcach (28.11) i Wręczy (29.11).

 • -

Kabaret w dwa i pół D

Drugiego grudnia na  scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury wystąpił Kabaret Skeczów Męczących. Artyści zaprezentowali widowisko pt. "Z życia niższych sfer"- spektakl w 3D. Niezapomniany spektakl w wykonaniu czwórki komików – Marcina Szczurkiewicza, Karola Golonki, Jarosława Sadzy oraz Michała Tercza widownia oglądała w specjalnych okularach, które na przemian – zgodnie z zapewnieniami kabareciarzy - zapewniały efekt 3 lub 2.5 D.

 • -

Zimnice upomniały się o swoją historię

Podmszczonowskie Zimnice, to miejscowość, która przed II wojną światową  była zamieszkana głównie przez mniejszość niemiecką. Niewiele pamiątek pozostało po tej koloni. Jedną z nich jest  cmentarz ewangelicki, liczący zaledwie  około 200 m2. Nekropolia jest otoczona wałem ziemnym. Jej stan jest opłakany.

 • -

Pierwszy turniej w sezonie i I miejsce

Prawie 300 uczestników, w tym 21 zespołów z 5 województw i kilkugodzinna rywalizacja o tytuł najlepszego teamu cheerleaders w swojej kategorii wiekowej podczas VIII Otwartego Turnieju Zespołów Cheerleaders o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Turniej odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie, a nasze dziewczęta właśnie w sobotę 1 grudnia wyjechały, aby pokazać najwyższą formę taneczną.

 • -

Misie w Piekarach

Jak co roku w Piekarach uroczyście świętowaliśmy z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada). Prawie wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola ulubione misiowe przytulanki. Były misie małe i średnie, a także misie olbrzymy, różowe, niebieskie, brązowe, kilkukolorowe, w ubrankach z kokardami, w kapelusikach.

 • -

80-tka u emerytów

W dniu 22 listopada 2012 r. w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie odbyło się spotkanie dla członków Związku, którzy ukończyli 80 lat. W tym roku jubilatami są: Stefania Ostrowska, Janina Kowalczyk, Regina Woźnicka i Władysława Kwiatkowska. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze, a jubilatki zostały obdarowane skromnymi upominkami.

 • -

Posiedzenie wszystkich komisji Rady Miejskiej w Mszczonowie, 28 listopada 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radny Wojciech Horbot, radna Renata Siwiec, radna Barbara Gryglewska, radny Ryszard Stusiński, radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial oraz radny Zdzisław Banasiak.
Tematem posiedzenia komisji było omówienie pakietu spraw związanych z nowymi uregulowaniami w zakresie odbioru odpadów komunalnych.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651726

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat