Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.5.2021

Imieniny

Eryka, Feliksa, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 16 listopada 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji z działalności służby zdrowia na terenie miasta i gminy Mszczonów.
Uczestniczący w pracach komisji przedstawiciele lokalnej służby zdrowia zdali informacje z podległych im placówek omawiając zakres działalności, świadczonych usług medycznych oraz potrzeb NZOZ-ów.
Doktor Sławomir Myszkowski przedstawił działanie przychodni przy ulicy Maklakiewicza w Mszczonowie zwracając uwagę na ilości przyjmowanych pacjentów i liczbę przeprowadzanych badań, których z roku na rok przybywa.
Lekarz omówił także funkcjonowanie poradni ginekologicznej, która cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentek. Niestety, NFZ nie przeznaczając wystarczających środków na funkcjonowanie poradni spowodował, że jej prowadzenie z ekonomicznego punktu widzenia stało się nieopłacalne.
Kierownik mszczonowskiego NZOZ omówił także kwestie dotyczące remontu przychodni, w tym m.in. podłączenia budynku do właściwej kanalizacji miejskiej, wykonanie ogrodzenia wokół przechodni oraz wstawienia nowych okien. Jak podkreślił lekarz, wykonane inwestycje pokryte zostały z budżetu gminny Mszczonów.
Informację zdał także doktor Michał Sutkowski, dyrektor NZOZ Medycyna Rodzinna w Osuchowie, który omówił drugi etap termomodernizacji przychodni, w tym remont dachu, wykonanie ociepleń i elewacji budynku. Lekarz omówił także ocenę sytuacji zdrowotnej mieszkańców. Z przedstawionych danych wynikło, że wśród dzieci znacznie wzrosła zachorowalność na astmę oskrzelową, a także odnotowuje się coraz więcej przypadków wad postawy oraz chorób układu sercowo- naczyniowego.
Następnie, kilka zdań dotyczących zakresu działalności i świadczonych usług przedstawiła Janina Szymańska z NZOZ "PROF-MED", Ewa Boniecka z NZOZ Pielęgniarstwa Środowiskowo-Ambulatoryjnego oraz Przemysław Pec z Punktu Rehabilitacji Mszczonów-Osuchów i Piotr Kaniut z Poradni Stomatologicznej.
W podsumowaniu burmistrz Józef Grzegorz Kurek wraz z radnymi podkreślili, że w porównaniu do dużych aglomeracji miejskich, gmina Mszczonów ma ogromne szczęście, iż jej mieszkańcy mają fachową opiekę medyczną z której mogą korzystać na bieżąco, bez czekania na odległe terminy wizyt lekarskich.

 

drukuj (Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 16 listopada 2012r.)

  • autor: Łukasz Nowakowski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7230666

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat