Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.5.2021

Imieniny

Eryka, Feliksa, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Kolejne spotkanie Unii Poetyckiej w Mszczonowie

W poniedziałek 19 listopada w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie w ramach Stowarzyszenia Unia Poetycka Wojciecha Siemiona, którego siedziba mieści się właśnie w MOK-u. Spotkanie otworzyła Barbara Siemion witając zaproszonych gości, przyjaciół oraz przedstawicieli szkół skupionych w Unii Petrykoskiej. Wśród gości zaproszonych na spotkanie znaleźli się m.in. wicestarosta powiatu żyrardowskiego Krzysztof Ciołkiewicz, członkowie Wolontariatu „Dobre Serce” Urszula i Karol Pietrzak, a także dyrektorzy szkół skupionych w Unii Petrykoskiej. Przypomnijmy, iż w jej skład wchodzi dziewięć szkół: w Białej Rawskiej, Józefinie, Mszczonowie, Lutkówce, Tarczynie, Jaktorowie, Kruszewie, Kuklówce i Osuchowie. Szkoły te były objęte szczególną  pieczą Wojciecha Siemiona. Kontynuacji tej szlachetnej i wspaniałej idei po tragicznej śmierci aktora podjęli się członkowie Stowarzyszenia Unia Poetycka Wojciecha Siemiona z panią Barbarą Siemion na czele.  
Podczas  spotkania w MOK-u nie mogło oczywiście zabraknąć wspomnień o profesorze Wojciechu Siemionie, które stały się punktem wyjścia do głębszych rozważań na temat poezji i jej znaczenia w życiu każdego z nas. Głównym jednak motywem poniedziałkowego spotkania Unii w Mszczonowie było zapoznanie młodzieży z życiem i twórczością Władysława Broniewskiego.  To niecodzienne spotkanie z poezją przeplatane było barwnymi opowieściami zaczerpniętymi z przebogatej, niezwykle skomplikowanej i tragicznej biografii poety, muzyką Chopina oraz wierszami i pieśniami patriotycznymi wykonywanymi przez młodzież szkolną. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się gimnazjaliści z Kruszewa, którzy przygotowali krótką biografię swojego patrona Wojciecha Siemiona w wersji rap. Następnie na scenie pojawili się - Joanna Kapserska, aktorka Józef Pless, autor książki o Wojciechu Siemionie,  Dorota Jaworska, poetka z Kijowa,  Agnieszka Zielkowska, początkująca aktorka i oczywiście gospodyni spotkania Barbara Siemion, a także uczniowie ze szkół z Kuklówki, Józefiny, Mszczonowa, Białej Rawskiej, Osuchowa. Młodzi ludzie mieli okazję do zapoznania się m.in. z takimi wierszami poety jak: „Homo Sapiens”, „Skorpion”, „Żołnierz nieznany”, „Rysunek”, „Szpicel”, „Księżyc ulicy Pawiej”, „Ptak i mięta”, „Ballady i romanse”. Barawami nagrodzono również uczennice najmłodszych klas z Kuklówki, które wspaniale wykonały pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”, a także gimnazjalistów z Kruszewa, którzy przygotowali kilka pieśni legionowych.
Na zakończenie Barbara Siemion złożyła serdeczne podziękowania dla dyrekcji Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, którego gościnne progi są zawsze otwarte dla członków Unii Poetyckiej, a także członkom Wolontariatu Dobre Serce, który ufundował słodkie nagrody dla wszystkich uczniów występujących podczas spotkania.

drukuj (Kolejne spotkanie Unii Poetyckiej w Mszczonowie)

 • autor: Rafał Wasilewski
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7230568

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat