Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.5.2021

Imieniny

Eryka, Feliksa, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 13 listopada 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

W trakcie prac komisji radni zapoznali się z informacją o działalności hufca ZHP w Mszczonowie za okres ostatnich dziecięciu miesięcy.
Przemysław Zawadzki, zastępca komendanta hufca ZHP w kilku zdaniach opowiedział o przeprowadzonych akcjach i inicjatywach podejmowanych przez harcerzy. Wśród wymienionych znalazły się m.in. współorganizacja WOŚP, akcja znicz oraz obozy harcerskie.
Przewodnicząca Barbara Gryglewska korzystając z obecności przedstawiciela hufca, pytała m.in. o powody wciąż malejącej ilości harcerzy w gminie Mszczonów oraz coraz mniejszej liczby druhów uczestniczących w państwowych i lokalnych uroczystościach rocznicowych.
- Dlaczego na terenie naszej gminy jest coraz mniej harcerzy. Czy władze hufca ZHP w Mszczonowie myślą o zainteresowaniu dzieci i młodzież szkolną harcerstwem- pytała radna Gryglewska.
W odpowiedzi Przemysław Zawadzki stwierdził, że w Mszczonowie zmniejszyła się ilość harcerzy, gdyż większość instruktorów działa i tworzy nowe grupy na terenie gminy Radziejowice. Jak zapewnił druh Zawadzki, władze mszczonowskiego hufca będą starały się stworzyć na terenie gminy Mszczonów kolejne drużyny harcerskie. W tym celu harcerze mają spotkać się z dyrekcjami gminnych szkół, aby przy ich pomocy zainteresować dzieci i młodzież harcerstwem.
W wyniku dyskusji, radni zasugerorawali, aby harcerze wraz z Grupą Rekonstrukcji  Historycznej i strażakami z OSP Mszczonów zorganizowali bieg rocznicowy ulicami Mszczonowa.
Uczestniczący w posiedzeniu komisji Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa poruszył kwestię wolontariatu harcerskiego i działań z tym związanych. Zdaniem burmistrza harcerze powinni dawać dobry przykład niosąc pomoc osobom potrzebującym, a przez takie działania harcerze zostaną docenieni i zauważeni.
Radna Barbara Gryglewska, kończąc temat podkreśliła, że radni są po to, żeby pomagać i wspierać tak szlachetną organizację jaką jest harcerstwo, które od zawsze pełniło wychowawczą rolę.
W kolejnych punktach prac komisji, radni wraz z burmistrzem Mszczonowa i Ewą Zielińską dyrektor ZOPO w Mszczonowie dyskutowali na tematy dotyczące nowych uregulowań w regulaminie przyznawania stypendium burmistrza Mszczonowa za szczególne osiągnięcia w nauce dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Mszczonów.

drukuj (Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 13 listopada 2012r.)

  • autor: Łukasz Nowakowski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7230663

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat