Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.5.2021

Imieniny

Eryka, Feliksa, Jana

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Mszczonów w Dniu Niepodległości

Mszczonowianie Święto Niepodległości uczcili tradycyjnie patriotyczną demonstracją  na Placu Piłsudskiego oraz Mszą Świętą, odprawioną w kościele farnym w intencji Ojczyzny i osób poległych w jej obronie.  Gospodarzem uroczystości na Placu Piłsudskiego był burmistrz Józef Grzegorz Kurek. Meldunek o gotowości mieszkańców do rozpoczęcia obchodów Święta Narodowego złożył mu Naczelnik OSP Mszczonów Grzegorz Koperski. Następnie przy dźwiękach Hymnu Narodowego, dokonano wciągnięcia na masz Flagi Państwowej. Ta zaszczytna funkcja przypadła w udziale członkowi miejscowej jednostki OSP Arkadiuszowi Bieńkowskiemu oraz dwóm członkiniom GRH STRZELCY 31pp –Beacie Sznajder i Milenie Koperskiej. Po dokonaniu przez burmistrza przeglądu pocztów sztandarowych oraz reprezentacji  poszczególnych organizacji społecznych,  wszyscy uczestnicy patriotycznych obchodów przemaszerowali do świątyni farnej, gdzie Mszę  Świętą odprawił ks. dziekan Tadeusz Przybylski.  Podczas homilii mówił on, że wiele szacunku należy się  tym najmniejszym, zwykłym ludziom, którzy wykonując swoje obowiązki w przeszłości przyczynili się do odzyskania przez nasz kraj wolności, a dziś w taki, czy inny sposób  dbają  o jego rozwój.  Duszpasterz uzmysłowił wiernym, że ważne jest każde działanie, które zmierza do pomnażania dobra wspólnego. Podziękował też wszystkim społecznikom, którzy nie oglądając się  na własne korzyści  pracują oddanie w takiej właśnie intencji.
Po Mszy uczestnicy świątecznych obchodów udali się  ponownie na plac przed ratuszem. Tam powitał zebranych przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski. Wymienił on organizacje reprezentowane na miejskich obchodach Święta Narodowego, a szczególne podziękowania złożył za przybycie pocztom sztandarowym. 
Burmistrz Józef Grzegorz Kurek  w swoim przemówieniu mówiąc o odbudowie  Polski po 123- latach zaborczej niewoli,  położył szczególny nacisk na aspekt gospodarczy tego procesu. Jego zdaniem dziś  też  ma on wyjątkowe znaczenie. To od stanu gospodarki  zależy, czy będziemy krajem silnym i liczącym się  na arenie międzynarodowej. 
Ostatnie przemówienie podczas miejskich obchodów wygłosiła przewodnicząca Komisji Oświaty RM , a zarazem twórczyni Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej –radna Barbara Gryglewska. Główną  myślą  jej wystąpienia było podkreślenie znaczenia, jakie dla wolności narodu ma wychowywanie jego najmłodszych pokoleń. Za naukę  patriotyzmu oraz wychowanie w duchu poszanowania tradycji i historii podziękowała ona: nauczycielom gminnych szkół, strażakom, instruktorom ZHP, a także członkom Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i Grupy Rekonstrukcji Historycznych STRZELCY 31pp.
Ostatnim punktem obchodów Święta Narodowego w Mszczonowie był koncert utworów patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Mszczonów, którego wysłuchać  mogli wszyscy przybyli na Plac Piłsudskiego mieszkańcy miasta.     

drukuj (Mszczonów w Dniu Niepodległości )

 • autor: MM

Przemówienie Burmistrza Mszczonowa w dniu 11.11.2012

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7230616

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat