Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

17.5.2021

Imieniny

Sławomira, Weroniki, Brunona

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Liczba objętych pomocą rośnie

Po blisko miesiącu od uruchomienia bezpłatnego punktu wydawania żywności dla osób bezrobotnych i niedożywionych, który mieści się w Mszczonowie przy  ul. Jeżynowej 4 (przy targowisku miejskim) można stwierdzić, że jest on bardzo potrzebny. Punkt czynny jest dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i środę w godz. 11.oo - 15.00. Wszystkie osoby, które znalazły się w  trudnej sytuacji materialnej z powodu utraty pracy, choroby, itp. mogą zgłaszać się do punktu, aby skorzystać tu z bezpłatnej pomocy. Aktualnie jest to żywność, ale jak zapowiadają wolontariusze w przyszłości będzie to także pomoc w postaci ubrań, bezpłatnych usług lekarskich  czy też pomocy w uzyskaniu pracy. Ponadto Wolontariat „Dobre Serce”  dysponuje również nieodpłatnie sprzętem rehabilitacyjnym dla potrzebujących w postaci wózków, krzesełek, balkoników czy też materacy przeciwodleżynowych.
- Lokal w pawilonie przy Jeżynowej użytkujemy bezpłatnie dzięki uprzejmości burmistrza Mszczonowa Józefa Grzegorza Kurka, za co chcielibyśmy serdecznie podziękować. Na chwilę obecną wydajemy bezpłatnie mleko, mąkę, ryż, makaron, konserwy mięsne, dżem, kaszę, koncentrat pomidorowy. Produkty te pochodzą z Banku Żywności SOS w Warszawie. Cały czas staramy się także pozyskiwać lokalnych sponsorów, którzy mogą wesprzeć naszą akcję. Myślimy tu głównie o lokalnych piekarniach, dzięki którym moglibyśmy rozdawać osobom potrzebującym chleb. Poszukujemy także miejsca w Mszczonowie, gdzie moglibyśmy składować zimą produkty spożywcze. Po pierwszym miesiącu funkcjonowania możemy powiedzieć, że naszym wsparciem objęliśmy już około 70 rodzin, głównie z terenu gminy Mszczonów, ale nie tylko. Z naszej pomocy mogą korzystać także wszyscy potrzebujący z terenu całego powiatu żyrardowskiego – poinformowali nas Urszula i Karol Pietrzak z Wolontariatu „Dobre Serce”.
Z pomocy w postaci produktów spożywczych pochodzących z Banku Żywności osoby w trudnej sytuacji materialnej mogą skorzystać raz w miesiącu. Jeśli uda się pozyskać sponsorów i produkty takie jak chleb, jogurty, itp., wówczas pomoc taka dystrybuowana może być częściej. Oczywiście, aby uzyskać pomoc należy spełnić kilka warunków. Trzeba pojawić się w punkcie przy Jeżynowej osobiście, posiadać potwierdzenie dochodu na jednego członka rodziny, a w przypadku rodziny z dziećmi posiadać potwierdzone w dokumentach numery PESEL wszystkich dzieci. Kryterium finansowe kwalifikujące do uzyskania pomocy jest tu podobne jak w MOPS-ie, choć oczywiście każdy przypadek traktowany jest indywidualnie.

drukuj (Liczba objętych pomocą rośnie)

  • autor: Rafał Wasilewski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7230492

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat