Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Miasteczko drogowe w zerówce

W środę, 24 października w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyła się praktyczna lekcja poświęcona bezpieczeństwu drogowemu. Tym razem zajęcia odbyły się w mszczonowskiej zerówce.
Dzieci odpowiadały na pytania Sławomira Zielińskiego, dzielnicowego Mszczonowa, który sprawdzał wiedzę uczniów dotyczącą zasad poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię.

 • -

Podwójne STO LAT!

O zdrowie i pomyślność w pracy duszpasterskiej dla swojego proboszcza modlili się 28 października wierni z mszczonowskiej parafii farnej.  Życzenia imieninowe podczas Mszy Świętej o godzinie 17.00 złożył solenizantowi  - księdzu dziekanowi  Tadeuszowi  Przybylskiemu -   sam biskup pomocniczy Diecezji Łowickiej Józef Zawitkowski.

 • -

HENIEK - film po części mszczonowski

W ostatni weekend października w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyły się trzy specjalne seanse filmu HENIEK, którego twórcami są: zespół produkcyjny EarlGrey Elizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja,  fundacja propagowania kultury i sztuki PatronArt oraz telewizyjna szkoła TVN Media School. HENIEK, to przykład kina niezależnego.

 • -

Obrazy przepełnione kolorami

Co miesiąc w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury goszczą  prace innego  artysty. W ostatnią niedzielę października (28.10) w MOK-u odbył się wernisaż twórczości Maryli Violetty Kwiatkowskiej. Malarka, poetka, wizjonerka oraz terapeutka tworzy używając niezwykłej gamy barw.

 • SP MSzczonów.

Niezwykłe spotkania z ożywioną historią

Blisko tysiąc trzystu uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z dwóch gmin  Mszczonów i  Radziejowice uczestniczyło w lekcjach historii,  zorganizowanych przez rekonstruktorów z GRH „STRZELCY 31 pułku piechoty”. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Ożywić  historię”,  finansowanego przez Stowarzyszenie LGD „Ziemia Chełmońskiego”.

 • -

Smerfy w straży

Dla dzieci z grupy trzy i czterolatków był to pierwszy wyjazd autokarowy, więc maluchy były szczególnie podekscytowane już od samego rana. Wszystkie przedszkolaki chętnie zjadły śniadanie i tuż przed 10.00 wyruszyły do Żyrardowa. „Motylki” najpierw obejrzały komendę, a następnie przeszły do wielkiego garażu, gdzie czekają przygotowane do akcji wozy strażackie.

 • -

Podwójne pasowanie

Aż  dwa pasowania odbyły się w ostatnim tygodniu października w mszczonowskim Przedszkolu Miejskim nr 1. We wtorek 23 października dyrektor Iwona Gołyńska pasowała na zerówkowiczów najstarszych przedszkolaków, natomiast dwa dni później wzięła udział w uroczystości pasowania trzylatków na pełnoprawnych przedszkolaków.

 • -

Licealiści wspólnie z rekonstruktorami uczcili pamięć o Szarych Szeregach

Mszczonowskie Liceum Ogólnokształcące nosi zaszczytne imię  Szarych Szeregów i obchodzi swoje szkolne święto zawsze w okolicach Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. W tym roku licealiści zorganizowali tradycyjny  przemarsz ulicami miasta w poniedziałek 24 września. Do uczestnictwa w obchodach ku czci patrona zaprosili m.in. członków miejscowej Grupy Rekonstrukcji Historycznych STRZELCY 31pp.

 • -

Prawdziwy teatr w naszej szkole

23 października Szkoła Podstawowa w Piekarach gościła artystów z teatru "Kurtyna" z Krakowa. Jako pierwsze spektakl pt. "Przygody Kubusia" obejrzały przedszkolaki oraz dzieci z klas I-III. Spektakl podzielony był na trzy równe części. W każdej poruszany był inny temat związany ze zdrowiem.

 • -

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13 października w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość oprócz nauczycieli i uczniów, przybyli również zaproszeni goście, radny Rady Miejskiej Mszczonowa pan Dariusz Olesiński oraz emerytowani pracownicy szkoły.

 • -

Spotkanie z listonoszem

Powszechnie wiadomo, że praca listonosza jest ciężka i odpowiedzialna. A osoby wykonujące ten zawód muszą wykazać się nie tylko zaangażowaniem, ale i rzetelnością, cierpliwością, a co najważniejsze wzbudzać zaufanie osób, do których doręczają listy, przekazy i paczki. Z okazji Światowego Dnia Poczty oraz Dnia Znaczka Pocztowego przypadającego na dzień 9 października dzieci z przedszkola i punktu przedszkolnego „Bajka” w Piekarach  zaprosiły do siebie pana listonosza.

 • Grażyna Pływaczewska, dyrektor MOK-u powitała wszystkich...

Konkurs piosenki w MOK-u

We wtorek 23 października na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się Konkurs Piosenki w ramach XXI Spotkań Artystycznych Szkół.
W tegorocznych zmaganiach konkursowych wzięło udział 21 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe z Mszczonowa, Bobrowiec, Lutkówki, Osuchowa, Wręczy, Piekar oraz gimnazja z Mszczonowa i Osuchowa.

 • -

Mszczonowskie szkoły przećwiczyły ewakuację

Zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego instytucje użyteczności publicznej, w tym także wszystkie szkoły, są zobowiązane do prowadzenia treningu ewakuacji z własnych budynków. Sprawy te reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. Ust. Nr 109, poz. 719).

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 22 października 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem posiedzenia komisji była ocena funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Grażyna Pływaczewska, dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury szczegółowo omówiła zakres i formy działalności Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 • -

Bezpieczna droga do szkoły

W dniach 9 i 10 października 2012 roku w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbył się turniej wiedzy dla klas II i III z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, rebusy i szyfry. Uzupełniali zdania brakującymi wyrazami, rozpoznawali i nazywali znaki drogowe oraz wyjaśniali zasady przechodzenia przez ulicę.
Ostatnim etapem był konkurs plastyczny, którego oficjalne zakończenie odbyło się w piątek 19 października.

 

 • -

"Pomarańczowy dzień" czyli Urodziny Marchewki

4 października w Punkcie przedszkolnym " Bajka" w Piekarach już po raz trzeci wspólnie z rodzicami została zorganizowana impreza przedszkolna zatytułowana "Urodziny Marchewki". W tym dniu wszystkie dzieci oraz panie przebrane były w pomarańczowe ubrania, dodatkowo każdy miał na głowie przepiękną opaskę z emblematem marchewki.

 • -

Smerfy już po pasowaniu

Każdego roku dla nowych dzieci w Przedszkolu nadchodzi bardzo ważny dzień. Jest to dzień pasowania na pełnoprawnego przedszkolaka. Dzieci z grup: Motylki i Biedronki przez cały wrzesień uczyły się piosenek, wierszy oraz nowych zabaw, aby móc wystąpić po raz pierwszy przed publicznością i złożyć uroczyste ślubowanie.

 • -

III Harcerski Rajd „ELYTA”

W drugi weekend października, odbyła się III edycja Harcerskiego Rajdu „ELYTA”. Organizatorzy, Szczep Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych „ŻYWIOŁ” w Radziejowicach, nie spodziewali się takiej frekwencji. Ponad 130 harcerzy z całej Polski przybyło wędrować po powiecie żyrardowskim.

 • -

Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności

Na tematy związane z inauguracją roku akademickiego Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także o kwestiach dotyczących pomocy społecznej na terenie gminy Mszczonów rozmawiamy z radną Renatą Siwiec, wiceprzewodniczącą Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz członkinią Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

 • -

Honorowi dawcy oddali krew

W piątek 12 października w Mszczonowie z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi „Strażak OSP Mszczonów”, została zorganizowana zbiórka krwi.
W tym roku do Mszczonowa zawitał specjalistyczny ambulans, w którym obsługa medyczna z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dokonywała wstępnych analiz krwi, mierzyła ciśnienie oraz pobierała krew do wstępnej analizy od mszczonowian, którzy tego dnia zdecydowali się wesprzeć tę szczytną akcję. Zanim jednak doszło do wstępnych badań, każdy musiał wypełnić specjalną ankietę.

 • -

Akcja „Czysta Gmina”

W dniu 29.09.2012 roku strażacy z OSP Mszczonów zorganizowali akcję "Czysta Gmina", która polegała na uprzątnięciu rowów z nieczystości. Druhowie oczyszczali pobocza wzdłuż ulicy Tarczyńskiej aż do miejscowości Grzegorzewice.

UWAGA - 1 listopada kwesty na cmentarzach w Mszczonowie i Osuchowie

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne informuje, że w dniu pierwszego listopada jego członkowie wraz z rekonstruktorami ze współpracującej ze Stowarzyszeniem - GRH STRZELCY 31pp, przeprowadzą  zbiórkę  pieniężną na dwóch mszczonowskich cmentarzach parafialnych oraz na cmentarzu  w Osuchowie. Na nowym cmentarzu w Mszczonowie historycy i rekonstruktorzy zbierać będą fundusze na odbudowę grobu państwa Bieleckich, przedwojennych dziedziców majątku Gnojna.

Rajd Śladami Wrześniowych Bitew

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Strzelcy 31 pułku piechoty”  zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa  w rajdzie rowerowym, jaki odbędzie się niedzielę 28 października. Trasa rajdu Mszczonów - Osuchów - Lutkówka - Grzegorzewice - Radziejowice - Mszczonów przebiegnie szlakiem bitew i potyczek z września 1939 roku. W wybranych punktach członkowie GRH opowiadać  będą uczestnikom rajdu  o wydarzeniach z okresu wojny obronnej.

 • -

Dzień Nauczyciela w Gminie Mszczonów

Święto Edukacji Narodowej, czyli popularnie zwany Dzień Nauczyciela w Mszczonowie obchodzony był z  jednodniowym wyprzedzeniem - w sobotę  13 października. W tym dniu w Szkole Podstawowej i w miejscowym Gimnazjum zorganizowano akademie „na wesoło”. Piosenki dla wychowawców, szkolne skecze, uśmiechy, życzenia i wiele kwiatów - tak w skrócie opisać  można, to co uczniowie przygotowali dla nauczycieli i wszystkich pozostałych pracowników swoich szkół.

 • Ślubowanie SP

Zostali uczniami

Pasowanie na ucznia, czyli przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów danej szkoły, to uroczystość, która nie tylko jej głównym bohaterom pozostaje na długo w pamięci. Galowe stroje, podniosły nastrój, uroczysta atmosfera- tak właśnie było 13 października w Szkole Podstawowej we Mszczonowie i sąsiadującym z nią Gimnazjum.

 • -

Na grzyby

Jesień, to grzybna pora i dlatego warto zapuścić  się  w głęboki las, aby znaleźć …taki okaz! Kapelusz o średnicy  22cm. Waga 58 dekagramów. Jego znalazczynią, a następnie konsumentką była mieszkanka Mszczonowa -  Jadwiga  Cackowska. Miejsce znalezienia … „nie podano”. No cóż, w końcu kto chce zdradzać  swoje sekretne, grzybne  miejsca.

 • -

Osuchowskie święto biegania

Drużynowymi zwycięzcami VI Regionalnych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych, jakie odbyły się 6 października  w Osuchowie zostali:  Szkoła Podstawowa  w Radziejowicach, Gimnazjum w Osuchowie oraz LO z Puszczy Mariańskiej.

 • Zwycięska kolekcja

Króliki ponownie zagościły na Termach

W tym roku na mszczonowskich Termach w dniach 5-7 października zagościła I Polska Wystawa Młodych Królików z pokazem drobiu ozdobnego i gołębi rasowych. Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia był Ogólnopolski Związek Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego wraz z reprezentującym związek Ryszardem Kwiatkowskim. Cieszy też niezwykle fakt, że z roku na rok wystawa gromadzi coraz więcej hodowców i zyskuje coraz większą popularność wśród odwiedzających.

 • -

„Pożegnanie Lata” w mszczonowskim Cechu

29 września, jak co roku odbyło się tradycyjne spotkanie integracyjne członków zrzeszonych w Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie. Tym razem impreza odbyła się w wyjątkowo pięknym i urokliwym miejscu -  w  Chacie Rybaka na Ranczu pod Bocianem w miejscowości Przypki niedaleko Tarczyna.

 • -

Jak mszczonowianie oceniają bazę sportową na terenie gminy Mszczonów

Zapytaliśmy mieszkańców Mszczonowa jak oceniają bazę sportową na terenie gminy Mszczonów

- Moim zdaniem w Mszczonowie jest wystarczająco obiektów sportowych. Fajnie jest, że możemy korzystać zarówno z hali sportowej jak i boiska Orlik. Zupełnie inaczej gra się na świeżym powietrzu niż w hali. Jak mam czas w sobotę czy niedzielę razem z kolegami regularnie korzystamy z boiska przy szkole- mówi Paweł uczeń mszczonowskiego Gimnazjum.

 • -

„Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” przykładem dobrych praktyk

Mszczonowski projekt „Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” został ostatnio przedstawiony i opisany jako jeden z kilku wyróżnionych projektów na Mazowszu w drugim wydaniu biuletynu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”. W numerze tym autorzy przedstawiają ludzi, miejsca i inicjatywy, które mają szczególne znaczenie dla rozwoju kapitału ludzkiego oraz przyczyniają się do pełniejszego wykorzystania zasobów pracy, które pozytywnie wpływają na wzrost konkurencyjności Województwa Mazowieckiego.

 • (fot. MODR Warszawa)

Mszczonowski udział w konferencji E-COOP

4 października w Warszawie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego odbyła się konferencja regionalna pod wspólnym tytułem „E-COOP – Cyfrowe środowisko współdziałania”, w której uczestniczył m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Podczas spotkania omówiono m.in. projekty M@zowszanie, a także polskie projekty z dziedziny społeczeństwa informacyjnego wdrażane na terenach wiejskich.

 • -

Sprawozdanie z XIV Lekkoatletycznych Mistrzostw Mszczonowa Osuchów 2012 r.

Jak co roku w ostatnią sobotę września dyrektor Zespołu Szkól Publicznych w Osuchowie Elżbieta Sajak zaprosiła na rywalizację sportową wszystkie szkoły z terenu Miasta i Gminy Mszczonowa. Sportowcy walczyli o Puchar Burmistrza Mszczonowa w konkurencjach lekkoatletycznych. Reprezentanci szkół podstawowych zmagali się w czwórboju, natomiast gimnazjaliści toczyli bój o tytuły mistrzowskie w skoku w dal, wzwyż, biegu na 1000m i 60m.

 • -

Jan Pospieszalski w Mszczonowie

W niedzielny wieczór 7 października br. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem i publicystą Janem Pospieszalskim. Szeroka publiczność kojarzy go zapewne jako autora i prowadzącego polemicznych programów publicystycznych „Warto rozmawiać” (TVP1) czy też „Bliżej” (TVP Info). W 2010 roku nakręcił wraz z Ewą Stankiewicz film dokumentalny „Solidarni 2010” o ofiarach katastrofy smoleńskiej.

 • -

„Chory z urojenia” w MOK-u

W niedzielne popołudnie 7 października na wszystkich mszczonowskich miłośników teatru czekała niespodzianka w postaci komedii „Chory z urojenia” przygotowanej przez grójecki teatr Tr. Licznie przybyłą na przedstawienie publiczność powitali wspólnie – Marek Baumel, kierownik MOK-u oraz Grzegorz Rejer, dyrektor grójeckiego GOK-u

 • -

Śladami Kaniowszczyków po Puszczy Kozienickiej

W III Marszu Szlakiem 31 pułku Strzelców Kaniowskich w Powiecie Kozienickim, jaki odbył się w dniach 6-7 października, uczestniczyło trzydziestu pięciu rekonstruktorów z kilku zaprzyjaźnionych grup i stowarzyszeń. Swoje reprezentacje wystawili: Strzelcy Kaniowscy z Łodzi i Sieradza,  STRZELCY 31 pp z Mszczonowa, 1pSK z Garwolina, 22 pułk ułanów podkarpackich z Garbatki, Siedemnasty z Łodzi  oraz Kozienickie  Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej

 • -

KOLORowo w MOK-u

W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury prezentowane są prace stworzone przez członkinie Grupy Plastycznej  KOLOR, jaka działa przy MOK-u od 2005 roku. Niezwykle interesującą  wystawę będzie można oglądać aż do 31 października. Odwiedzający galerię mogą podziwiać  obrazy, powstałe podczas wyjazdów plenerowych  do: Lipiec  Reymontowskich, Woli Szydłowieckiej, Badowo-Mścisk, Nieborowa, Osuchowa

 • -

Mszczonowianie wśród NIEPOKONANYCH

GRH STRZELCY 31 pułku piechoty z Mszczonowa  uczestniczyła  5 października w niezwykłym wydarzeniu, zorganizowanym dla upamiętnienia 68 rocznicy zakończenia Powstania Warszawskiego. „Marsz Niepokonanych” przeszedł ulicami Warszawy już po raz IV. Opuszczający stolicę  oddział, który zmierzał w kierunku niemieckiego posterunku, aby tam złożyć broń, maszerował równym krokiem, wzbudzając żywe zainteresowanie przechodniów oraz kierowców.

 • -

„Bezpiecznie z Agatką” w Bobrowcach

Bezpiecznie z Agatką” jest programem skierowanym do dzieci z obszarów wiejskich, w ramach którego przeprowadzane są szkolenia dotyczące bezpieczeństwa na drogach. Autorem kampanii jest Instytut Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W dniu pierwszego października na jedno z takich szkoleń udali się uczniowie klas pierwszej i drugiej Szkoły Podstawowej w Bobrowcach.

 • -

Sołectwo Zimnice wyróżnione w konkursie wojewody mazowieckiego

W dniu 3 października br. podczas gali finałowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody i wyróżnienia najaktywniejszym sołectwom na Mazowszu. Na 7300 sołectw województwa Mazowieckiego, sołectwo Zimnice znalazło się wśród 32 biorących udział w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo”. Znalezienie się w tym zaszczytnym gronie to ogromne wyróżnienie, gdyż Zimnice konkurowały z większymi od siebie miejscowościami, które od wielu lat są aktywne społecznie. 

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 28 września 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem wyjazdowej komisji kultury była ocena działalności noclegowni z całodziennym pobytem dla dzieci i kobiet zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie i środowisku.

 • Otwarcie obrad XXV sesji Rady Miejskiej.

Z obrad XXV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 26 września 2012 roku, odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni wysłuchali m.in. sprawozdania z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2012 roku oraz w placówkach podległych gminie Mszczonów, a także informacji z działalności OSiR i klubów sportowych działających na terenie miasta i gminy Mszczonów.

 • -

Zabawy z muzyką w tle

Zainicjowany został przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. 1 października ludzie na całym świecie obchodzą to święto w sposób szczególny. Głównym jego celem jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja tych, którzy tworzą piękno muzyki. W tym roku święto to obchodzone było także w mszczonowskim przedszkolu.

 • -

Ponownie zaintonowano Gaude Mater Polonia

Już po raz drugi Mszczonów przeżywał inaugurację roku akademickiego. W czwartek 20 września w sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zebrali się  studenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jaki od roku 2011 działa przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • -

Święto Pieczonego Ziemniaka w Smerfolandii

O czym marzyły przedszkolaki ze „Smerfolandii”? Oczywiście dzieci wymieniały zabawki - lalki, samochody, wymarzone gry, ale wśród odpowiedzi wielokrotnie padało z ust najmłodszych, że bardzo chciałyby pobawić się z rodzicami, iść na spacer, czy też spędzić czas przy ognisku, ale tylko takim "po ciemku".

 • -

Grzyb do kwadratu

Taki oto ciekawy okaz znaleziony został w lasach koło Piekar w gminie Mszczonów przez Michała Mikołajczyka. To niespotykane borowik kasztanowy wyrastający z innego borowika, czyli grzyb do kwadratu. Zapraszamy na grzybobranie!

 • -

Rekonstruktorzy z Mszczonowa - ku chwale Bohaterów z AK

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września na Cmentarzu Wojennym w Budach Zosinych odbywają się uroczystości z okazji kolejnych rocznic Bitwy pod Jaktorowem. Tegoroczna,  68 rocznica przypadła dokładnie w dniu  ostatniego boju, jaki w 1944 roku stoczyli żołnierze AK z bohaterskiej Grupy KAMPINOS.

 • -

Przekonali młodzież, że historia może być pasjonująca

W czwartek 27 września br. uczniowie klas V i VI z mszczonowskiej Szkoły Podstawowej mieli okazję do uczestnictwa w niecodziennej lekcji historii, która odbyła się w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która na ten czas zamieniła się w salę wystawienniczą ze sprzętem wojskowym. Trzeba też przyznać, że dzięki lokalnym pasjonatom historii, którzy poprowadzili wspaniałą lekcję dotyczącą dziejów Polski oraz Mszczonowa podczas II Wojny Światowej wielu młodych ludzi spojrzało na ten niezbyt lubiany obecnie w szkole przedmiot z dużo większym zainteresowaniem, a może nawet z fascynacją.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651801

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat