Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • Pamiątkowe zdjęcie władz Mszczonowa z tegorocznymi...

Najpiękniejsze posesje i zagrody ocenione

W środę 26 września 2012 roku komisja konkursowa przyznała nagrody właścicielom posesji, którzy wygrali w konkursie „ Najbardziej zadbana posesja oraz najładniejszy balkon w gminie Mszczonów”.
Komisja w składzie: Marek Zientek, przewodniczący komisji, Marek Baumel, zastępca przewodniczącego komisji, oraz członkowie Waldemar Suski, Halina Chojecka, Anna Zielińska, Mirosław Mikołajczyk, Janina Sitek oraz Renata Wolak, pod dokonaniu oględzin i oceny posesji zgłoszonych do konkursu postanowiła nagrodzić właścicieli nieruchomości w dwóch kategoriach: „posesja pozarolnicza” oraz „ zagroda rolnicza”.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 25 września 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski, radny Wojciech Horbot oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Grzegorz Kozłowski, zastępca burmistrza Mszczonowa przedstawił radnym analizę z wykonania budżetu gminy Mszczonów za I półrocze 2012 roku oraz projekt uchwały dotyczący wprowadzenia zmian do tegorocznego budżetu.

 

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 24 września 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Zdzisław Banasiak, radny Wojciech Horbot, radny Marek Baumel oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
Tematem prac komisji była ocena działalności ZGKiM za I półrocze 2012 roku oraz zaopiniowanie materiałów na sesję.

 • Rekonstruktorzy z GRH "Strzelcy 31pp" w Piotrkowie.

Weekend powstańczo-partyzancki

Prawdziwie partyzancko-powstańczy weekend przeżyli 22-23 września członkowie GRH „STRZELCY 31pułku piechoty”. Dzień po dniu uczestniczyli w dwóch inscenizacjach, jakie odbyły się w Piotrkowie i Zduńskiej Woli. W Piotrkowie z okazji święta 25.pułku piechoty miejscowe muzeum zorganizowało piknik militarny, którego częścią  była inscenizacja walk "Zgrupowania Kampinos" w 1944 roku.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 21 września 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Radni dyskutowali głównie na tematy związane ze sportem na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz wysłuchali informacji ZOPO na temat przygotowań do obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 20 września 2012 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Głównym tematem prac komisji było omówienie przez Iwonę Gołyńską, dyrektor Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie obowiązujących w placówce stawek za pobyt dziecka w przedszkolu.

 

 • Uroczyste przecięcie wstęgi.

Nowe boisko przy szkole w Lutkówce otwarte

W niedzielę 23 września odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska zlokalizowanego przy  Szkole Podstawowej w Lutkówce. Całą uroczystość poprzedziła Msza Św. odprawiona przez księdza prałata Zbigniewa Chmielewskiego  w miejscowym kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Po jej zakończeniu wszyscy zaproszeni goście oraz mieszkańcy Lutkówki spotkali się na terenie szkoły, gdzie tego dnia od godz. 9.00 pod okiem trenera Marka Sikory rozgrywany był pierwszy na nowym obiekcie Turniej hokeja na trawie w kategorii młodzik o mistrzostwo OZHT Łódź.

 • -

Islandia ponownie w Mszczonowie

W dniach 19-20 września br. w  gmachu głównym Ministerstwa Gospodarki w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca współpracy w zakresie rozwiązań wykorzystujących wody geotermalne. Organizatorami konferencji byli – Ministerstwo Gospodarki RP , Ministerstwo Przemysłu, Energetyki i Turystyki Islandii oraz Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne.

 • -

Woda skarbem Mszczonowa

Z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek
 
Naszą  dzisiejszą  rozmowę  rozpoczynamy od dość nietypowego tematu.  Kończące się  lato przyniosło fale upałów. Wraz z nimi przyszła susza. Polskie rzeki wysychają, a w studniach brakuje wody. W wielu miejscach w kraju już  dowozi się  ją   beczkowozami. Jak na tym tle wygląda nasza sytuacja?

- Sytuacja hydrologiczna Polski jest katastrofalna. Zdaniem niektórych specjalistów zasoby wody pitnej w naszym kraju  są wręcz na poziomie Egiptu. To porównanie naprawdę  przemawia do wyobraźni.

 • -

Mszczonowscy powstańcy warszawscy w Skierniewicach

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw jest  jedną z największych imprez promocyjnych  w regionie warszawsko–łódzkim.  Daje ono możliwość zaprezentowania dorobku: samorządów, przeróżnych organizacji, szkół, a także prywatnych osób, które mogą się poszczycić  niezwykłymi osiągnięciami  i umiejętnościami. W kolorowym korowodzie, jaki przeszedł 15 września ulicami polskiej stolicy sadownictwa znalazło się także kilka grup rekonstrukcyjnych.

 • -

73 rocznica bitwy mszczonowskiej

Pasjonaci historii Mszczonowa wykorzystali ostatnią  szansę  na to, aby w kolejną  rocznicę  bitwy mszczonowskiej  przejść trasą,  jaką  we wrześniu 1939 roku maszerowali do miasta żołnierze 31 pułku Strzelców Kaniowskich. Kaniowszczycy po wyjściu z Puszczy Mariańskiej skoncentrowali się  na drodze łączącej Studzieniec z Żukowem, a następnie omijając siedliska ludzkie niepostrzeżenie dotarli do Mszczonowa, gdzie rozbili oddziały XVI Korpusu Pancernego Wehrmachtu.

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 12 września 2012 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

 • -

Bobrowce ćwiczyły w Mszczonowie

W piątek 14 września w ramach ogólnopolskiej, policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły dzielnicowy Sławomir Zieliński z mszczonowskiego komisariatu policji przeprowadził dla uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Bobrowcach praktyczną lekcje z zasad poruszania się po drodze.

 • -

Smerfne porządki

14 września dla Smerfów był bardzo pracowitym dniem. Otóż tego właśnie dnia przedszkolaki porządkowały okolice Smerfolandii. Najpierw jednak zostały dobrze poinformowane przez wychowawców, jakie zagrożenia dla naszego środowiska wynikają z pozostawienia śmieci w niedozwolonych miejscach. Ponieważ Maluchy segregują odpady w przedszkolu wiedzą już do jakich pojemników należy wrzucać papier, szkło i plastik.

 • -

Z Rodziną dobrze nie tylko na zdjęciach

Stare ludowe porzekadło głosi, że z familią dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. Członkowie rodziny Bednarków postanowili udowodnić, że słowa te nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pomysł zorganizowania rodzinnego zjazdu zrodził się podczas wakacyjnych wojaży, a jego autorkami były Krystyna Zaniewska i Anna Bednarek. Właśnie w posiadłości pierwszej z organizatorek, która znajduje się na Strzyżach nieopodal Osuchowa 1 września 2012 r. odbyła się cała uroczystość.

 • -

Zapraszamy na obchody 73. rocznicy Bitwy Mszczonowskiej

Program obchodów:

 

15.09.2012r.  godz.: 20:00

Rajd nocny trasą przemarszu 31 pułku Strzelców Kaniowskich

Puszcza Mariańska – Mszczonów

 • -

Nauka zawodu w zakładach rzemieślniczych szansą dla młodych ludzi

Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie zrzesza obecnie 56 członków, w tym 23 pracodawców posiada uprawnienia pedagogiczne do kształcenia młodocianych pracowników. Młody człowiek zamierzający podjąć naukę zawodu w zakładzie rzemieślniczym musi spełnić następujące warunki: nie może przekroczyć wieku 18 lat i mieć ukończone gimnazjum. Kształcenie w zakładzie rzemieślniczym rozpoczyna się po podpisaniu z mistrzem szkolącym umowy o pracę w celu nauki zawodu.

 • -

Nasze bezpieczeństwo to priorytet

Na tematy związane z bezpieczeństwem na terenie gminy Mszczonów rozmawiamy z radnym Andrzejem Osialem, wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

 • -

Bezpieczna droga do Szkoły Podstawowej w Lutkówce

5 września mury naszej szkoły odwiedził dzielnicowy p. Paweł Czarnecki. Przeprowadził on dla uczniów klas „0”- III pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny i w trakcie jego projekcji odpowiadali na trudne pytania  z zakresu bezpieczeństwa.

 • -

Letnie półkolonie w Lutkówce

Po raz kolejny w naszej szkole w czasie wakacji organizowano półkolonie dla uczniów, którzy nie zawsze mogą skorzystać z innej formy wypoczynku letniego. Celem tych zajęć był wszechstronny rozwój grupy dzieci, atrakcyjne i aktywne spędzenie czasu w czasie wakacji, dostęp do kina oraz zagospodarowanie wolnego czasu.

 • -

Smerfny rok szkolny rozpoczęty

We wszystkich szkołach uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce 3 września, natomiast przedszkolaki ze Smerfolandii swoje rozpoczęcie roku miały dopiero 7 września, co wynikało to z doświadczeń z lat poprzednich. Organizacja bowiem uroczystego apelu w pierwszym dniu  maluchów w nowym miejscu nie jest dla nich ani atrakcyjna ani tym bardziej znacząca.

 • Otwarcie obrad XXIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XXIV sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 sierpnia 2012 roku, odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni wysłuchali m.in. sprawozdania z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszczonowie oraz z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Ponadto, Rada Miejska podjęła szereg istotnych uchwał dla gminy Mszczonów.

 • -

Kolorowy konkurs z KRUS-em

W trakcie trwania  Dożynek w Osuchowie w Punkcie Informacyjnym Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego został przeprowadzony konkurs plastyczny dla dzieci p.n. „Pracuj Bezpiecznie”. Celem konkursu było upowszechnienie wśród dzieci zasad bezpiecznej pracy, ochrony zdrowia, życia  oraz uświadomienie  zagrożeń w przypadku nieprzestrzegania zasad bhp w rolnictwie

 • -

Mszczonowscy rekonstruktorzy na szlaku Strzelców Kaniowskich

Kębliny położone w okolicach Łodzi w nocy z 7 na 8 września 1939 roku były miejscem krwawych walk, jakie stoczyły  pododdziały -  28 pułku Strzelców Kaniowskich, 10 Dywizji Piechoty i Kresowej Brygady Kawalerii z niemiecką  24 Dywizją  Piechoty. Na polu bitwy pozostało około 200 polskich żołnierzy, którzy pochowani zostali na pobliskim cmentarzu w miejscowości Biała. Dzięki ich przelanej krwi udało się  odbić  zajęty przez Wehrmacht folwark i otworzyć drogę odwrotu.

 • Starostowie dożynek - Aneta Szczepańska i Piotr Słojewski

Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Osuchowie

Obchody powiatowo-gminnych dożynek zostały zorganizowane tradycyjnie na terenie Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ZUS w Osuchowie. 9 września o godz. 11.30 uroczystą dożynkową Mszę Świętą w parafialnym kościele odprawili: proboszcz ks. kanonik Jerzy Witkowski oraz ks. dziekan Tadeusz Przybylski. W nabożeństwie uczestniczyli: przedstawiciele samorządu - starosta powiatu żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz burmistrz Józef Grzegorz Kurek, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski, a także radni Rady Miejskiej Mszczonowa wraz z miejscowym radnym Markiem Zientkiem.

 • -

Żeby móc się uczyć, najpierw trzeba bezpiecznie dojść do szkoły…

Jak co roku w pierwszych dniach września pod mszczonowską  podstawówką spotkać można było  grupy dzieci odbywające lekcje z …policjantem. Tak, nauka na jezdni prowadzona przez dzielnicowego Sławomira Zielińskiego dotyczyła: bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z sygnalizacji świetlnej oraz odczytywania  znaków drogowych.

 • -

Strażacy na „Narodowym”

Mszczonowscy strażacy uczestniczyli w  festynie strażackim, jaki odbył się  na Stadionie Narodowym w Warszawie. 25 sierpnia  do stolicy przyjechało tysiące strażaków z rodzinami, aby wziąć  udział w  obchodach  20-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej  i XIII Zjazdu Związków Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • -

Obóz Nasiczne 2012

Dzień pierwszy sierpnia…dla siódemki był wyjątkowym dniem. Po trzech latach wracamy w nasze harcerskie Bieszczady, do Nasicznego- miejsca w którym zakochaliśmy się i które stało się naszą małą, ale za to jaką piękną utopią. Harcerze z Radziejowic, Mszczonowa, Torunia, Supraśla i Białegostoku, choć z tak odległych miejsc Polski na dwa tygodnie stworzyli wspaniałą, zgraną ekipę przyjaciół. Na obozie panowała fantastyczna atmosfera.

 • -

Uczcili pamięć bohaterów znad Warty

Gdzie, jak nie w Beleniu, mieli pojawić się 1 września rekonstruktorzy, kultywujący tradycje Strzelców Kaniowskich? Przecież to właśnie nad Wartą w 1939 roku Kaniowszczycy, jako jedni z pierwszych polskich żołnierzy, dawali odpór niemieckim najeźdźcom. Członkowie GRH „Strzelcy 31 pułku piechoty” z Mszczonowa przybyli do Belenia w ponad trzydziestoosobowym składzie.

 • -

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne – nowe rozdanie

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne ma nowe władze. Wybory uzupełniające do Zarządu MSH przeprowadzono 30 sierpnia na Walnym Zebraniu, jakie odbyło się w siedzibie Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie. Ze swych dotychczasowych funkcji zrezygnowali: prezes Piotr Dymecki i wiceprezes Robert Szlaga. Podczas obrad jednogłośnie nowym prezesem MSH wybrano Marka Wardaka, który wcześniej pełnił rolę sekretarza.

 • -

Wakacyjne tańce

Od połowy sierpnia  w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbywały się dwa razy w tygodniu zajęcia z tańca dla grup ze szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. Nowi uczestnicy warsztatów poznawali wybrane elementy taneczne, a pozostali doskonalili swoje umiejętności zdobyte w czasie zajęć stale odbywających się w MOK-u w ciągu roku szkolnego.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 28 sierpnia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Wojciech Horbot, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.

Zaproszona na komisję Barbara Ciszewska, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszczonowie przedstawiła radnym projekt uchwały dotyczący gminnego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w gminie Mszczonów.

 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651635

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat