Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Wakacje z MOK-iem trwają

Z Grażyną Pływaczewską, dyrektorem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury rozmawia Rafał Wasilewski

Jakie atrakcje MOK przygotował na tegoroczną przerwę wakacyjną dla najmłodszych?

- Jak co roku w lipcu zaplanowaliśmy dla naszych najmłodszych gości codzienne poranki filmowe. Od sierpnia zaś rozpoczęły regularne funkcjonowanie wszystkie niemalże koła zainteresowań działające w MOK-u. W ramach oferty wakacyjnej na najmłodszych czekają m.in. zajęcia plastyczne pod wspólnym tytułem „Droga pełna słońca” , zajęcia wokalne grup „Wokaliza”  i „Voice”, wirtualne gry komputerowe na dużym ekranie , warsztaty integracyjne, wakacyjna nauka gry na gitarze. Na scenie MOK-u zagoszczą także artyści Teatru Krakowskiego Studia ART-RE, którzy przygotowali dla najmłodszych dwie bajki - „Skrzat Titelitury”(3 sierpnia) oraz „Kozucha Kłamczucha” (24 sierpnia). Przez całe wakacje trwają również zajęcia teatralne oraz gry i zabawy dramatyczne dla dzieci zatytułowane „Rozbawione lato”. W wakacyjne soboty zapraszamy najmłodszych również na poranki filmowe oraz cykliczne bale w Sali Klubowej przy muzyce.

A jaką ofertę MOK przygotował dla młodzieży i dorosłych na lato?

- Oczywiście nie zapomnieliśmy w MOK-u także o młodzieży i dorosłych. To właśnie z myślą o nich odbywać się będą zajęcia plastyczne, w ramach których zorganizujemy wszystkim miłośnikom sztuki malowanie w plenerze w urokliwym dworku Wojciecha Siemiona. Przez całe lato regularnie odbywają się także spotkania chóru „Słoneczko”. Miłośnicy muzyki mogą także wykazać się swoim talentem podczas wieczorów z karaoke. Zaplanowaliśmy także dwie zabawy przy muzyce na żywo dla mieszkańców miasta – jedną na powitanie, drugą na pożegnanie wakacji. W parku przy ulicy Sienkiewicza działa także kino letnie, w ramach którego odbywają się projekcje filmów w plenerze. Nie zapomnieliśmy także o czymś dla ciała. W naszej ofercie są także zajęcia z Nordic Walking oraz gimnastyka dla każdego. Ponieważ lato wciąż trwa zapraszam wszystkich do zapoznania się ze szczegółowym planem naszych wakacyjnych zajęć, który można znaleźć na stronie www.mok.mszczonow.pl. Z pewnością każdy znajdzie tam coś interesującego dla siebie.

Jakie najbliższe imprezy będzie organizował MOK? Na co już dziś możemy zaprosić mieszkańców Mszczonowa?

- W niedzielę 19 sierpnia odbędzie się tradycyjnie Odpust w Lutkówce, na którym jak co roku nie zabraknie atrakcji. W sobotę 1 września wspólnie pożegnamy lato na imprezie plenerowej w parku przy ulicy Sienkiewicza. 9 września w Osuchowie odbędą się jubileuszowe X Powiatowo - Gminne Dożynki. Na wszystkie te imprezy pragnę już dziś zaprosić wszystkich mieszkańców miasta i gminy Mszczonów i życzyć wszystkim udanej zabawy.

Wkrótce lato się skończy i zacznie się kolejny rok szkolny a wraz z nim od października ruszy kolejna edycja zajęć w ramach Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku? Proszę przypomnieć kto może zostać słuchaczem MUTW?

- Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, utworzonego w Mszczonowie ubiegłym roku,  okazały się bardzo dobrym pomysłem. Słuchaczem MUTW może zostać każda osoba bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba być jedynie mieszkańcem miasta lub gminy Mszczonów, złożyć pisemną deklarację o chęci uczestnictwa w zajęciach (jest ona dostępna na naszej stronie internetowej) oraz wpłacić składkę semestralną z góry za najbliższy semestr (w przypadku niskich dochodów, dyrektor MOK przy akceptacji Rady MUTW może zwolnić z wzniesienia opłaty semestralnej). Składka roczna to 100zł. Nie jest to więc wysoki koszt jeśli porównamy to z bogatą oferta zajęć proponowanych w ramach zajęć uniwersyteckich.

Proszę powiedzieć jakie zajęcia odbywają się w ramach MUTW?

 - Mszczonowski Uniwersytet Trzeciego Wieku adresuje do swoich słuchaczy szeroką i różnorodną ofertę programową, w której skład wchodzą: wykłady o różnej tematyce, lektorat językowy, zajęcia z promocji zdrowia i zdrowego trybu życia, zajęcia informatyczne, zajęcia plastyczne grupy „Kolor”, zajęcia Pilates, gimnastyka geriatryczna, zajęcia z aerobiku wodnego, z zajęcia z Nordic Walking, zajęcia wokalne chóru „Słoneczko”, zajęcia filmowe „Klubu miłośników filmu”, spotkania z ciekawymi ludźmi, wieczorki taneczne, amatorski teatr dorosłych „Grupa Josefa”. Oferta jest więc bardzo szeroka i zróżnicowana. Już dziś też zapraszam wszystkich, nie tylko mszczonowskich seniorów, do zapisów i udziału w kolejnym roku akademickim.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję również i zapraszam wszystkich do korzystania z oferty Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

drukuj (Wakacje z MOK-iem trwają)

 • autor: Rafał Wasilewski

Poniżej prezentujemy fotogalerię z wakacyjnych zajęć w MOK-u.

 • Bajka w wykonaniu artystów teatru krakowskiego Studia Art-Re
 • Bajka w wykonaniu artystów teatru krakowskiego Studia Art-Re
 • Bajka w wykonaniu artystów teatru krakowskiego Studia Art-Re
 • Wystepy krakowskich artystów cieszyły się duzym...
 • Bal dla dzieci w MOK-u
 • Bal dla dzieci w MOK-u.
 • Bal dla dzieci w MOK-u.
 • Bal dla dzieci w MOK-u.
 • Impreza przy muzyce w parku przy ulicy Sienkiewicza.
 • Impreza przy muzyce w parku przy ulicy Sienkiewicza.
 • Impreza przy muzyce w parku przy ulicy Sienkiewicza.
 • Impreza przy muzyce w parku przy ulicy Sienkiewicza.
 • Zajęcia plastyczne dla dzieci.
 • Zajęcia plastyczne dla dzieci.
 • Plener malarski dla dorosłych w dworku Wojciecha Siemiona.
 • Plener malarski dla dorosłych w dworku Wojciecha Siemiona.
 • Wirtualne gry na dużym ekranie.
 • Zajęcia grupy wokalnej "Voice".
 • Zajęcia grupy "Wokaliza".
 • Zajęcia grupy "Wokaliza".

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646553

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat