Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Udane „Lato w Mieście” z OSiR-em

Z Michałem Szymańskim, dyrektorem mszczonowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozmawia Rafał Wasilewski

Panie dyrektorze proszę powiedzieć jakie atrakcje przygotowały Termy dla dzieci i młodzieży, którzy nie wyjechali na wypoczynek wakacyjny i postanowili spędzić wakacje w mieście?

- Jak co roku, w lipcu, Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalnie z myślą o wszystkich dzieciach, młodzieży oraz studentach z gminy Mszczonów bogatą ofertę wakacyjną, w której znalazły się nie tylko Termy, ale również wakacyjne zajęcia na hali sportowej oraz boiskach Orlik. Jeśli chodzi o nasze baseny termalne to przez cały lipiec od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 dzieci i młodzież z terenu gminy Mszczonów (za okazaniem ważnej legitymacji) mogli korzystać z basenów za promocyjną cenę 2 zł za godzinę. W ramach wakacyjnej akcji na Termach odbyły się jeszcze w końcu czerwca pokazy ratownicze, w których wzięli udział nasi ratownicy oraz zaproszeni goście. Gościł u nas, jak co roku, Prezes zarządu okręgowego WOPR i jednocześnie Prezes Zarządu WOPR Województwa Łódzkiego – pan Andrzej Jankowski. Przedłużony został również konkurs trwający przez cały lipiec zatytułowany „Rekordzista Mszczonowa w pływaniu na dystansie 50 m. w stylu dowolnym”.

Wspominał Pan również o ofercie przygotowanej na hali sportowej i boiskach Orlik. Proszę powiedzieć co działo się podczas wakacji na tych obiektach?

- Hala sportowa i boiska Orlik miały przygotowaną specjalną, wakacyjną ofertę na całe wakacje. Tutaj od początku lipca wszyscy chętni mogli skorzystać z animacji przygotowanych przez instruktorów mszczonowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a w każdy lipcowy piątek przewidziany był wakacyjny turniej z nagrodami, w różnych dyscyplinach sportowych. W ramach akcji letniej odbyły się przede wszystkim turnieje piłki nożnej drużyn podwórkowych, koleżeńskich.
Jeśli zaś chodzi o boiska Orlik to w lipcu były one czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 i 16.00-22.00, a w soboty w godz. 10.00-20.00. W sierpniu działają zaś od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-22.00 i w soboty w godz. 10.00-20.00. Każdy więc kto chciał spędzić wakacje w sportowym stylu miał ku temu okazję i warunki. Atrakcji tu z pewnością nie brakowało.

Sezon letni jeszcze trwa, ale może można by się już pokusić o jakieś podsumowanie. Jaki był tegoroczny sezon dla mszczonowskich basenów termalnych?

- Wiadomo, iż obłożenie naszych basenów są ściśle związane z pogodą. Im jest cieplej tym więcej gości mamy.  A ponieważ tegoroczne lato zafundowało nam kila upalnych dni, muszę więc przyznać, iż właśnie wtedy Termy przezywały istne oblężenie. Mieliśmy tu mnóstwo gości nie tylko z najbliższych  miast jak Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki czy Grójec, ale także z Warszawy i okolic, a także z wielu miejscowości z terenu województwa łódzkiego. Kolejka nieraz sięgała wjazdu na teren Term. Tegoroczny rekord odwiedzin, jak do tej pory, padł w dniu 29.07.12, kiedy to odwiedziło nas podczas jednego dnia 2366 osób. Na kompleksowe podsumowanie całego sezonu letniego jest jeszcze trochę za wcześnie,  bo pozostały nam jeszcze ponad trzy tygodnie wakacji, ale mogę już dziś powiedzieć, że tegoroczny sezon Termy zaliczą do udanych i będzie on zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

Chciałbym jeszcze zapytać o to jak sprawdziła się mszczonowska strefa kibica podczas tegorocznego EURO 2012? Czy był to dobry sposób na przyciągnięcie większej liczby odwiedzających Termy?

- Muszę powiedzieć, że strefa kibica na Termach okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” i rzeczywiście w dni, kiedy grała Polska reprezentacja nasza strefa wypełniała się niemal do ostatniego miejsca. Był to świetny pomysł na wspólne przezywanie tego sportowego święta w większym gronie ze znajomymi, rodziną czy też po prostu wspólnie z innymi kibicami. Nie było żadnych większych problemów z bezpieczeństwem. Ludzie bawili się naprawdę wybornie, szkoda jedynie, że polska reprezentacja odpadła tak szybko z turnieju. Niestety pogoda popsuła nam nieco wizytę mobilnej strefy kibica, która odwiedzała podczas turnieju wiele miast w Polsce, ale i tak tego dnia kibice na Termach nie zawiedli. Podsumowując mogę więc jednoznacznie stwierdzić, że był to dobry pomysł.

Czy goście basenów termalnych mogą spodziewać się jakiś nowych atrakcji na jesieni? Czy macie Państwo w planach wprowadzenie jakieś nowości?

- Aż takich spektakularnych nowości nie przewidujemy, chcemy jeszcze bardziej rozpropagować te, które obecnie  już funkcjonują. Mam tu na myśli aqua aerobic, który cieszył się powodzeniem wśród pań.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję również i zapraszam wszystkich do korzystania z oferty mszczonowskiego OSiR-u.

drukuj (Udane „Lato w Mieście” z OSiR-em)

  • autor: Rafał Wasilewski
  • Czerwcowy Festyn Wodny na Termach - pokazy ratownicze
  • Czerwcowy Festyn Wodny na Termach - pokazy ratownicze
  • Wakacyjne rozgrywki na boiskach "Orlik"
  • Wakacyjne zajęcia na boiskach "Orlik"

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646817

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat