Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Mazowiecki Konkurs Wiedzy z Zakresu Higieny Pracy i Ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów

28 sierpnia  w siedzibie Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  został przeprowadzony II etap powiatowy konkursu  testowego dla rolników  i sołtysów. Celem Konkursu Wiedzy z zakresu bezpieczeństwa , higieny pracy i ekologii w rolnictwie jest upowszechnienie wśród rolników wiedzy z zakresu ekologii, ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, zapobieganie wypadkom w gospodarstwach rolnych oraz zmniejszenie skutków degradacji środowiska  naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

 • Kurs ECDL zakończenie

Dzięki projektowi unijnemu 290 osób z terenu gminy Mszczonów zyska nowe umiejętności

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie od kwietnia 2011 roku trwają szkolenia w ramach projektu „OTWARCI NA WIEDZĘ – KONKURENCYJNI W PRACY” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie do 31 maja 2013 roku.

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 27 sierpnia 2012r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Zdzisław Banasiak, radny Wojciech Horbot, radny Marek Baumel oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

Radni w trakcie posiedzenia komisji wysłuchali informacji na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie na terenie gminy Mszczonów oraz zaopiniowali materiały na najbliższą sesję Rady Miejskiej.

 • -

Zaproszenie na dożynki

Władze samorządowe Powiatu Żyrardowskiego oraz Miasta i Gminy Mszczonów zapraszają w niedzielę 9 września na Powiatowo-Gminne dożynki w Osuchowie.

Program uroczystości:

11.30 – Msza Św. Dożynkowa w Kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika

12.45 – Oficjalne otwarcie dożynek

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 23 sierpnia 2012 r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Piotr Chyła, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Głównym tematem posiedzenia komisji było przedstawienie przez Grzegorza Kozłowskiego, zastępcę burmistrza Mszczonowa proponowanych zmian w budżecie gminy Mszczonów.

 • -

Rajd nocny śladami 31 pułku piechoty

Przejdź trasą,  jaką  w 1939 roku przeszli żołnierze, którzy zwyciężyli w bitwie mszczonowskiej! Sprawdź co czuła ludność cywilna, która gnana okropnościami wojny wycofywała się  w kierunku stolicy!

15-16 września  Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne i Grupa Rekonstrukcji  Historycznej „Strzelcy 31 pp” zapraszają  na nocny rajd pieszy na trasie Puszcza Mariańska – Mszczonów.

 • -

Wakacje z historią

Odtwórstwo historyczne to: hobby, sposób na miłe spędzanie czasu. Nie znaczy to jednak, że udział w przedsięwzięciach rekonstrukcyjnych nie wiąże się  z określonym wysiłkiem, czy wręcz trudem, po którym również  należy się odpoczynek. Członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i  GRH „STRZELCY 31 pułku piechoty” postanowili  w okresie urlopowym zorganizować  dla siebie i współpracującej z nimi młodzieży wakacyjny rajd rowerowy

 • -

Taka zabawa tylko w Lutkówce

Odpust Świętego Rocha w Lutkówce  19-08-2012r.
 
Dwunasty odpust w Lutkówce był skąpany w słońcu i w przebojowej muzyce.  Proboszcz Parafii Lutkówka ks. prałat Zbigniew Chmielewski  podczas uroczystego otwarcia odpustowej zabawy dziękował Bogu za tak wspaniałą pogodę, a mieszkańcom za tak liczne przybycie na lutkuwieckie święto. Faktycznie wcześniejsze odpusty nie były aż tak liczne. Wszystko wskazuje na to, że sława zabawy na Świętego Rocha w podmszczonowskiej Lutkówce z roku na rok rośnie.
 • -

Świąteczna wizyta 31-wszego

Święto  Wojska Polskiego rekonstruktorzy z Mszczonowa uczcili wspólnie z przyjaciółmi ze Skierniewic i Łowicza. Obchody 92 rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej rozpoczęły się uroczystościami pod Pomnikiem  Niepodległości w Skierniewicach. Następnie odprawiona została Msza Święta w kościele garnizonowym. Po jej zakończeniu  uczestnicy święta udali się  do pobliskich Lipiec Reymontowskich, gdzie ppłk Jerzy Murgrabia, właściciel Muzeum Czynu Zbrojnego,  zorganizował dzień otwarty swojej placówki  połączony z przeprowadzoną w warunkach polowych prezentacją  uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy armii polskiej II Rzeczypospolitej.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 10 sierpnia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Andrzej Osial oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

Radni wysłuchali Ewę Zielińską, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Mszczonowie, która przedstawiła analizę wydatków ponoszonych na oświatę oraz ocenę stanu przygotowań do nowego roku szkolnego.
Dyrektor ZOPO szczegółowo omówiła wydatki gminy Mszczonów poniesione na oświatę z podziałem na Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Oddziały Przedszkolne, Przedszkola, Żłobek i Świetlice Szkolne.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 9 sierpnia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Tematem posiedzenia komisji była ocena działalności Mszczonowskiej Izby Pamięci za okres od sierpnia 2011 do lipca 2012, a także ocena przygotowań do obchodów rocznicy bitwy mszczonowskiej `39.

 • -

Piknik z Radiem dla Ciebie i Termami Mszczonów

W minioną sobotę 11 sierpnia na mszczonowskich basenach termalnych odbył się Piknik z Radiem dla Ciebie. Na Termach w tym dni pojawił się profesjonalny wóz transmisyjny oraz powstało studio, z którego prowadzona była audycja. Tuż przy basenach swoje stanowisko zajął dj radiowy, który uprzyjemniał gościom czas letnimi hitami. Od godziny 11.00 do 15.00 w programie na żywo gośćmi audycji radiowej „Leniwa sobota” byli: Michał Szymański, dyrektor mszczonowskiego OSiR-u, Barbara Gryglewska, radna Rady Miejskiej

 • -

Dom Rodziny Maklakiewiczów zyskuje nowe oblicze

Roboty przy projekcie „Adaptacja budynku przy ulicy Kościuszki 1 na potrzeby Izby Pamięci Rodziny Maklakiewiczów oraz ogniska muzycznego” ruszyły pełną parą, dzięki temu już dziś można dostrzec jak bardzo zmienia się stary i zniszczony dom Maklakiewiczów.

 • -

Postępy w realizacji projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację budynków użyteczności publicznej”

Gmina Mszczonów w partnerstwie z Powiatem Żyrardowskim i OSP Wręcza realizuje projekt „Poprawa jakości powietrza poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację budynków użyteczności publicznej”, w ramach Działania 4.3 Ochrona powietrza, energetyka – Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
 

 • -

19 sierpnia - Odpust w Lutkówce

Zapraszamy do zapoznania się z programem Odpustu w Lutkówce.

 

 • -

Piknik z Radiem dla Ciebie i Termami Mszczonów

Zapraszamy w najbliższą sobotę 11 sierpnia na Piknik z Radiem dla Ciebie i Termami Mszczonów. W programie m.im. zajęcia fitness dla dzieci i dorosłych, aqua aerobic, nauka tańca, turniej siatkówki plażowej, konkursy.

 

 • -

Wakacje z MOK-iem trwają

Z Grażyną Pływaczewską, dyrektorem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury rozmawia Rafał Wasilewski

Jakie atrakcje MOK przygotował na tegoroczną przerwę wakacyjną dla najmłodszych?

- Jak co roku w lipcu zaplanowaliśmy dla naszych najmłodszych gości codzienne poranki filmowe. Od sierpnia zaś rozpoczęły regularne funkcjonowanie wszystkie niemalże koła zainteresowań działające w MOK-u. W ramach oferty wakacyjnej na najmłodszych czekają m.in. zajęcia plastyczne pod wspólnym tytułem „Droga pełna słońca” , zajęcia wokalne grup „Wokaliza”  i „Voice”, wirtualne gry komputerowe na dużym ekranie , warsztaty integracyjne, wakacyjna nauka gry na gitarze.

 • -

Rzemieślnicza Pielgrzymka na Jasną Górę 2012

24 czerwca odbyła się XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła do Częstochowy. W uroczystości tej uczestniczyli także przedstawiciele Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie. W togach wystąpili: Prezes Zbigniew Bednarek, Wiceprezesi Małgorzata Olczak i Mariusz Dąbrowski.

 • -

Wrocławska przygoda GRH

4 sierpnia członkowie mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej zebrali się pod Izbą Pamięci Ziemi Mszczonowskiej, aby wyruszyć do Wrocławia i tam wziąć udział w kolejnej inscenizacji walk powstańczych. Dwudniowy wyjazd miał być nagrodą dla młodszych członków grupy za ich zaangażowanie, a dla wszystkich także dobrą okazją do integracji i poznania historycznej stolicy Śląska.

 • -

Trafiony pomysł

Koło Gospodyń Wiejskich z Zimnic cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Z każdym miesiącem funkcjonowania koła przybywa nowych inicjatyw i pomysłów, które z uwagi na swoją atrakcyjność przyciągają nowe osoby, chcące uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach.

 

 • -

Bezpieczne jednoślady

W sobotę 4 sierpnia br. na terenie mszczonowskiego Komisariatu Policji odbyła się bezpłatna akcja znakowania rowerów. Przeprowadził ją dzielnicowy miasta Mszczonów asp. Sławomir Zieliński, który przy użyciu specjalnej znakownicy metodą grawerowania nanosił na ramę indywidualny numer nadany każdemu rowerowi.

 • -

Udane „Lato w Mieście” z OSiR-em

Z Michałem Szymańskim, dyrektorem mszczonowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozmawia Rafał Wasilewski

Panie dyrektorze proszę powiedzieć jakie atrakcje przygotowały Termy dla dzieci i młodzieży, którzy nie wyjechali na wypoczynek wakacyjny i postanowili spędzić wakacje w mieście?

- Jak co roku, w lipcu, Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował specjalnie z myślą o wszystkich dzieciach, młodzieży oraz studentach z gminy Mszczonów bogatą ofertę wakacyjną, w której znalazły się nie tylko Termy, ale również wakacyjne zajęcia na hali sportowej oraz boiskach Orlik.

 • -

Działamy na miarę naszych możliwości

O inwestycji Park of Poland, cenach ciepła i planach wprowadzenia w Mszczonowie monitoringu miejskiego z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Rafał Wasilewski

Panie burmistrzu wyjaśnijmy na początku naszej rozmowy kwestie dotyczące dalszych działań inwestora planującego budowę na terenie gminy Parku Rozrywki i Nauki. Co dalej będzie się działo z całym projektem? Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?

- Po ostatnim lipcowym spotkaniu  z mieszkańcami terenów branych pod uwagę jako lokalizacja Park of Poland wiemy, iż inwestor jest nadal zainteresowany budową Parku na terenie naszej gminy.

 • -

Rolnicy wyróżnieni w konkursie

W poniedziałek 30 lipca w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Mszczonowie został przeprowadzony konkurs testowy dla rolników i sołtysów z terenu gminy Mszczonów w ramach „Mazowieckiego konkursu wiedzy z zakresu  bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii”. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród rolników wiedzy z zakresu ekologii, ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych, zapobieganie wypadkom w gospodarstwach rolnych oraz zmniejszenie skutków degradacji środowiska  naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

Zapraszamy na "Lato w mieście" z MOK-iem.

LATO W MIEŚCIE 2012

Z  MSZCZONOWSKIM OŚRODKIEM KULTURY ZAPRASZA!

PROGRAM ZAINTERESOWANI ZNAJDĄ PONIŻEJ.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849568

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat