Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

Konkurs „Gmina Fair Play” jest organizowany corocznie przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jego podstawowym celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów. „Gminy Fair Play” to także gminy wiarygodne i otwarte na nowe inicjatywy zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów oraz profesjonalną obsługę inwestycyjną.
W ramach tego właśnie konkursu w piątek 13 lipca w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbył się audyt, który przeprowadziła Marta Danielczuk. Procedura audytu składała się z trzech elementów. Pierwszym było spotkanie z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, podczas którego omawiano bieżące oraz zaplanowane na najbliższy czas działania gminy związane z inwestycjami. Pani audytor rozmawiała też z naczelnikami poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego.
Drugą częścią audytu było spotkanie z udziałem zaproszonych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnego biznesu, inwestorów, jednostek samorządowych oraz organizacji społecznych działających na terenie gminy Mszczonów. Ta część procedury konkursowej miała za zadanie uzyskanie dodatkowej informacji o działaniach urzędu, współpracy z lokalnym biznesem, inwestorami oraz odbiorze tych działań przez lokalną społeczność.
Trzecią części audytu stanowiła zaś wizytacja obiektów inwestycyjnych na terenie miasta i gminy. Pani audytor w towarzystwie przedstawicielki GCI Magdaleny Podsiadły, odwiedziła obecnie realizowane lub zakończone w ostatnim czasie inwestycje. Wizytacja odbyła się m.in. na basenach termalnych, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, na "Trakcie Tarczyńskim", na stawach Św. Anny, na zmodernizowanej ulicy Sienkiewicza, na obwodnicy, w dzielnicy przemysłowej, na terenie miejskiego przedszkola oraz w Szkole Podstawowej w Lutkówce, gdzie powstaje aktualnie nowoczesne boisko sportowe.
inwestycje poczynione w ostatnim okresie, jak i stała otwartość na nowe inwestycje i pomysły biznesowe są z pewnością ogromnym atutem Mszczonowa, który corocznie pozytywnie weryfikują niezależni audytorzy konkursu „Gmina Fair Play”. Tytuł "Gmina Fair Play" jest też z pewnością wyróżnieniem oraz docenieniem wysiłków mszczonowskiego samorządu na rzecz działań mających na celu wcielanie w życie dobrych wzorców współpracy samorządu z przedsiębiorcami. " Mszczonów od lat znany jest bowiem z tego, że potrafi stworzyć jak najlepsze warunki zarówno dla małych jak i dużych przedsięwzięć inwestycyjnych na swoim terenie, a także posiada bogatą ofertę inwestycyjną z dostępem do infrastruktury technicznej. Inwestor może liczyć tu na sprawną i kompetentną obsługę administracyjną.

drukuj (Audyt w ramach „Gminy Fair Play”)

  • autor: Rafał Wasilewski
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646758

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat