Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

18.10.2021

Imieniny

Łukasza, Juliana, Bogumiły

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Mszczonów na „Chełmonaliach 2012”

W minioną niedzielę 8 lipca w miejscowości Nowa Sucha w powiecie sochaczewskim odbyły się pierwsze w historii „Chełmonalia”. Jest to impreza gromadząca wszystkie gminy objęte działaniem LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas imprezy zaprezentowało się 11 gmin, w tym również Gmina Mszczonów, którą reprezentowały – Termy Mszczonów oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Zimnic. Całą akcję w gminie Mszczonów koordynowało zaś od strony organizacyjnej Gminne Centrum Informacji. Impreza wystartowała o godz. 14.00. Każdy kto w te słoneczne popołudnie postanowił odwiedzić „Chełmonalia” z pewnością nie mógł narzekać na nudę. Specjalnie dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bungee, kule do chodzenia po wodzie oraz mnóstwo gier i konkursów przygotowanych przez animatorów. Starsi mieli możliwość zapoznania się z ofertą promocyjną i turystyczną przygotowaną przez poszczególne gminy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko wystawiennicze mszczonowskich Term, przed którym stanął ogromny balon zachęcający do wizyty na miejscowych basenach termalnych. Odwiedzający mogli również zapoznać się z ofertą  „Weekend z Termami”, w ramach której oprócz wizyty na basenach można dodatkowo skorzystać z wypożyczali rowerów i kijków do nordic walking oraz odbyć wycieczkę szlakami rowerowymi lub pieszymi.  W czasie imprezy można było również podejrzeć pracę wikliniarza, uczestniczyć w rodzinnym przeciąganiu liny czy też obejrzeć pokaz motolotni. Nie zabrakło także atrakcji dla miłośników regionalnej kuchni. Z myślą o nich ogłoszono konkurs kulinarny zatytułowany „Pierogowe Smaki”, w którym wystartowało 9 drużyn, w tym przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Zimnic (Aneta Szczepańska, Halina Chojecka i Beata Wasilewska), reprezentujące Mszczonów, które wystawiło do konkursu „Pierogi po mszczonowsku”. Jury jak i publiczność mieli trudne zadanie, gdyż wszystkie pierogowe smakołyki był po prostu genialne. Mimo to trzeba było dokonać wyboru zwycięzców. I tak: I miejsce zajął zespół "Żabusie", gmina Żabia Wola, w składzie: Zofia Owczarek, Dorota Tyszkowska, Beata Narczyk, Jolanta Kurban-Galijew. II miejsce powędrowało do załogi z OSP Skrzelew, gm. Teresin, w składzie: Jadwiga Banaszek, Ewa Szymańczak, Monika Tkacz i Janina Deptuła. III lokatę zajęło zaś Stowarzyszenie Seniorów Nowa Sucha w składzie: Barbara Lusztak, Sabina Kaźmierczak, Helena Słowińska oraz Jadwiga Zdunkiewicz.
Po godzinie 18.00 zakończyła się część wystawiennicza i rozpoczęła się  wspólna zabawa przy muzyce zespołu „Toledo”, która trwała do późnego wieczora.
Organizatorzy planują już, aby „Chełmonalia” stały się imprezą cykliczną i stały się szansą do prezentacji gmin wchodzących w skład LGD „Ziemia Chełmońskiego”, ale także ich dorobku oraz oferty turystycznej. Co roku gospodarzem imprezy ma być inna miejscowość z terenu LGD.

 

drukuj (Mszczonów na „Chełmonaliach 2012”)

  • autor: Rafał Wasilewski
  • -
  • -
  • -
  • "Pierogi po mszczonowsku"
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7646537

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat