Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej, jakie odbyło się 20 lipca w Domu Strażaka z pewnością nie było tylko nudnym zebraniem. Emocjonalne zachowania dyskutantów wielokrotnie utrudniały prowadzenie obrad. Od samego początku było czuć, że spółdzielcy są podzieleni na dwa obozy - zwolenników i przeciwników obecnego Zarządu.
W piątek, 20 lipca, o godz. 12.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa zatytułowana „Czy pieniądze mają płeć?” z udziałem Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz oraz dyrektora biura Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Polsce Kamila Wyszkowskiego. W czasie konferencji przedstawione zostały cztery samorządy – finaliści konkursu "Budżet równych szans. „Gender budgeting” dla samorządów", które już podejmują działania na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn i które przesłały kwestionariusze konkursowe.
Międzynarodowy Zlot Historyczny Bolimów 1915 zorganizowano już po raz trzeci. Jego tegoroczna edycja z racji możliwości finansowych nie miała takiego rozmachu jak w latach poprzednich. Tym razem o powodzeniu Zlotu zdecydowały zupełnie inne kwestie. Na jego sukces złożył się wysiłek prawdziwych pasjonatów historii. Organizatorzy pokonali wszelkie przeciwności losu i jakby drwiąc z niewielkiego budżetu, którym dysponowali, stworzyli historyczne widowisko dla przesympatycznej bolimowskiej publiczności oraz braterskie spotkanie dla pasjonatów pierwszowojennej rekonstrukcji.
31 pułk Strzelców Kaniowskich swoje święto obchodził 14 lipca. O tej dacie pamiętają także mszczonowscy rekonstruktorzy, którzy kultywują tradycje 31 pSK. W tym roku pułkowe święto obchodzili oni wraz z: członkami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego, harcerzami miejscowego Hufca ZHP, który nosi imię 31 pSK oraz zaprzyjaźnionymi rekonstruktorami ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.
Dla członków mszczonowskiej GRH STRZELCY 31 pułku piechoty Piknik Historyczny w Chojnowie (14-15.07.2012) był debiutem na pierwszowojennej inscenizacji. Z racji mundurowych niedomagań część członków GRH wystąpiła na nim jeszcze w pożyczonych uniformach. Z tego też powodu koledzy z jednej grupy tak jak Polacy podczas Wielkiej Wojny znaleźli się we wrogich okopach.
Konkurs „Gmina Fair Play” jest organizowany corocznie przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jego podstawowym celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.
W czwartek 12 lipca we Wręczy odbyło się pierwsze po półrocznej przerwie spotkanie przedstawicieli inwestora firmy Global Parks Poland z mieszkańcami z terenu Wręczy, Nowego Dworku, Olszówki oraz Pieńków Towarzystwo. Podczas spotkania inwestora reprezentowali: prezes Peter Dudolenski, Jarosław Zubrzycki, Artur Pasik i Jerzy Klata. Gminę reprezentował Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.
7 czerwca 2012r. w Mszczonowie odbyły się uroczystości Bożego Ciała, w których czynny udział wzięli przedstawiciele Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości. W togach wystąpili: Prezes Zbigniew Bednarek, Wiceprezes Mariusz Dąbrowski i Skarbnik Wojciech Łuczyński. Ze sztandarem w święcie wzięli także udział Sławomir Wojtczak, Piotr Brzózka i Andrzej Biedrzycki.
W minioną niedzielę 8 lipca w miejscowości Nowa Sucha w powiecie sochaczewskim odbyły się pierwsze w historii „Chełmonalia”. Jest to impreza gromadząca wszystkie gminy objęte działaniem LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas imprezy zaprezentowało się 11 gmin, w tym również Gmina Mszczonów, którą reprezentowały – Termy Mszczonów oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Zimnic.
Emeryci i renciści z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie, wypoczywali w dniach 23-30 czerwca nad morzem w Dzwirzynie, w ośrodku położonym w lesie sosnowym nad samym morzem.
W piątek, 29 czerwca 2012 roku, odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni jednogłośnie podjęli uchwałę udzielającą burmistrzowi Mszczonowa Józefowi Grzegorzowi Kurkowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2011 rok.
Ponadto, Rada Miejska wysłuchała informacji na temat działalności Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Wojciech Horbot, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Radni wysłuchali Grzegorza Kozłowskiego, zastępcę burmistrza Mszczonowa, który przedstawił analizę z wykonania budżetu gminy za 2011 rok.
W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Burmistrz Józef Grzegorz Kurek przestawił radnym najbliższe plany inwestycyjne gminy Mszczonów dotyczące zarówno remontów gminnych dróg, planów przebudowy centrum wsi Piekary i Bobrowce oraz projektu modernizacyjnego oczyszczalni ścieków, a także termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.
Nad XVI-tym Jarmarkiem Mszczonowskim przez chwilę - dosłownie i w przenośni - zawisły czarne chmury. Podczas występu gwiazdy wieczoru zaczął padać ulewny deszcz, zerwał się porywisty wiatr, a na horyzoncie pojawiły się błyskawice. Do organizatorów zaczęły napływać niepokojące informacje, że do miasta zbliża się wichura, która może zagrozić stabilności sceny. Rozważano nawet przerwanie koncertu. Na szczęście wszystko zakończyło się jak należy.
22 czerwca dzieci z punktu przedszkolnego „Muminkowo” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Po dojechaniu na miejsce przedszkolaki podążyły do zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie na własne oczy mogły zobaczyć a niemal prawie dotknąć takie zwierzęta jak jelenie Dybowskiego, daniele, muflony, stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie, a także alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły.
W punkcie przedszkolnym „Muminkowo” dzieci zakończyły już rok szkolny, chociaż nie wszystkie dzieci wybierają się na wakacje. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „ Na jagody”, które dzieci przedstawiły wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami z klasy „0”.
Przez tyle lat mszczonowianie narzekali, że w mieście nie ma porządnego placu zabaw dla dzieci. Teraz pojawiło się kilka takich obiektów. Można nawet wybudować parę następnych, ale czy warto? Takie pytanie zadałem sobie, gdy w niedzielne przedpołudnie (1.07) wybrałem się do takiego właśnie miejsca, znajdującego się w pobliżu Gimnazjum.
W ostatni czerwcowy czwartek mszczonowscy rekonstruktorzy z GRH „STRZELCY 31pp” wraz z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia „Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej” uczestniczyli w nagrywaniu zdjęć do nowego programu TVP 1, pod tytułem „Nie ma jak Polska”. Jego prowadzący, znany z Teleexpressu - Maciej Orłoś, odbywał przejażdżkę rowerową po przepięknej Puszczy Bolimowskiej i przenoszony w czasie napotykał postacie związane z bogatą historią tego terenu.