Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

1.12.2021

Imieniny

Edmunda, Blanki, Natalii

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Spółdzielcy zdecydowali

Walne Zgromadzenie Członków  Spółdzielni Mieszkaniowej, jakie odbyło się 20 lipca w Domu Strażaka z pewnością nie było tylko nudnym zebraniem. Emocjonalne zachowania dyskutantów wielokrotnie utrudniały prowadzenie obrad. Od samego początku było czuć, że spółdzielcy są podzieleni na dwa obozy - zwolenników i przeciwników obecnego Zarządu.

  • fot: Organizatorzy konkursu

Mszczonowski budżet wyróżniony w konkursie

W piątek, 20 lipca, o godz. 12.00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa zatytułowana „Czy pieniądze mają płeć?” z udziałem Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz oraz dyrektora biura Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) w Polsce Kamila Wyszkowskiego. W czasie konferencji przedstawione zostały cztery samorządy – finaliści konkursu "Budżet równych szans. „Gender budgeting” dla samorządów", które już podejmują działania na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn i które przesłały kwestionariusze konkursowe.

  • foto: Monika Dymecka

Bolimów - niezwykłe widowisko

Międzynarodowy Zlot Historyczny Bolimów 1915 zorganizowano już po raz trzeci. Jego tegoroczna edycja z racji możliwości finansowych nie miała takiego rozmachu jak w latach poprzednich. Tym razem o powodzeniu Zlotu zdecydowały zupełnie inne kwestie. Na jego sukces złożył się wysiłek prawdziwych pasjonatów historii. Organizatorzy pokonali wszelkie przeciwności losu i jakby drwiąc z niewielkiego budżetu, którym dysponowali, stworzyli historyczne widowisko dla przesympatycznej bolimowskiej publiczności oraz braterskie spotkanie dla pasjonatów pierwszowojennej rekonstrukcji.

  • -

Siennica 2012 – przygoda i lekcja historii

Inscenizacja w Siennicy, jaka odbyła się 22 lipca 2012 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z rozmachem. Nagromadzenie sprzętu po obu walczących stronach było naprawdę imponujące. Widowisko historyczne, które uwieczniła na prezentowanych poniżej zdjęciach Anna Ruszkiewicz, stanowiło część uroczystości patriotycznych, które skupiły bardzo liczną grupę miejscowej ludności, a także mieszkańców Mińska Mazowieckiego i jego okolic.
  • -

W hołdzie bohaterskim żołnierzom

31 pułk Strzelców Kaniowskich swoje święto obchodził 14 lipca. O tej dacie pamiętają także mszczonowscy rekonstruktorzy, którzy kultywują tradycje 31 pSK. W tym roku pułkowe święto obchodzili oni wraz z: członkami Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego, harcerzami miejscowego Hufca ZHP, który nosi imię 31 pSK oraz zaprzyjaźnionymi rekonstruktorami ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

  • -

Debiut pierwszowojenny

Dla członków mszczonowskiej GRH STRZELCY 31 pułku piechoty Piknik Historyczny w Chojnowie (14-15.07.2012) był debiutem na pierwszowojennej inscenizacji. Z racji mundurowych niedomagań część członków GRH wystąpiła  na nim jeszcze w pożyczonych uniformach. Z tego też powodu koledzy z jednej grupy tak jak Polacy podczas Wielkiej Wojny znaleźli się we wrogich okopach.

  • -

Audyt w ramach „Gminy Fair Play”

Konkurs „Gmina Fair Play” jest organizowany corocznie przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jego podstawowym celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów zaangażowanych w tworzenie jak najlepszych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz aktywnych w przyciąganiu nowych inwestorów.

  • (fot. JN)

Park of Poland - „plan B”

W czwartek 12 lipca we Wręczy odbyło się pierwsze po półrocznej przerwie spotkanie przedstawicieli inwestora firmy Global Parks Poland z mieszkańcami z terenu Wręczy, Nowego Dworku, Olszówki oraz Pieńków Towarzystwo. Podczas spotkania inwestora reprezentowali: prezes Peter Dudolenski, Jarosław Zubrzycki, Artur Pasik i Jerzy Klata. Gminę reprezentował Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.

  • -

Dar od rzemieślników mszczonowskich dla Kościoła

7 czerwca 2012r. w Mszczonowie odbyły się uroczystości Bożego Ciała, w których czynny udział wzięli  przedstawiciele Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości. W togach wystąpili: Prezes Zbigniew Bednarek, Wiceprezes Mariusz Dąbrowski i Skarbnik Wojciech Łuczyński.  Ze sztandarem w święcie wzięli także udział Sławomir Wojtczak, Piotr Brzózka i Andrzej Biedrzycki.

  • -

Mszczonów na „Chełmonaliach 2012”

W minioną niedzielę 8 lipca w miejscowości Nowa Sucha w powiecie sochaczewskim odbyły się pierwsze w historii „Chełmonalia”. Jest to impreza gromadząca wszystkie gminy objęte działaniem LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Podczas imprezy zaprezentowało się 11 gmin, w tym również Gmina Mszczonów, którą reprezentowały – Termy Mszczonów oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Zimnic.

  • -

Aktywny wypoczynek

Emeryci i renciści z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszczonowie, wypoczywali w dniach 23-30 czerwca nad morzem w Dzwirzynie, w ośrodku położonym w lesie sosnowym nad samym morzem.
 

  • Radni Rady Miejskiej w Mszczonowie udzielili absolutorium...

Z obrad XXIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W piątek, 29 czerwca 2012 roku, odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni jednogłośnie podjęli uchwałę udzielającą burmistrzowi Mszczonowa Józefowi Grzegorzowi Kurkowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2011 rok.
Ponadto, Rada Miejska wysłuchała informacji na temat działalności Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie.

 

  • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 28 czerwca 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Wojciech Horbot, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Radni wysłuchali Grzegorza Kozłowskiego, zastępcę burmistrza Mszczonowa, który przedstawił analizę z wykonania budżetu gminy za 2011 rok.

  • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 26 czerwca 2012 r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek przestawił radnym najbliższe plany inwestycyjne gminy Mszczonów dotyczące zarówno remontów gminnych dróg, planów przebudowy centrum wsi Piekary i Bobrowce oraz projektu modernizacyjnego oczyszczalni ścieków, a także termomodernizacji budynków użyteczności publicznej.

  • -

Jarmark Mszczonowski - pełen atrakcji

Nad XVI-tym  Jarmarkiem  Mszczonowskim  przez chwilę - dosłownie i w przenośni - zawisły czarne chmury. Podczas występu gwiazdy wieczoru zaczął padać ulewny deszcz, zerwał się porywisty wiatr, a na horyzoncie pojawiły się błyskawice. Do organizatorów zaczęły napływać  niepokojące informacje, że do miasta zbliża się  wichura, która może zagrozić stabilności sceny. Rozważano nawet przerwanie koncertu. Na szczęście wszystko zakończyło się jak należy.

  • -

„Muminkowo” w Bałtowie

22 czerwca dzieci z punktu przedszkolnego „Muminkowo” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie. Po dojechaniu na miejsce przedszkolaki podążyły do zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie na własne oczy mogły zobaczyć a niemal prawie dotknąć takie zwierzęta jak jelenie Dybowskiego, daniele, muflony, stado bydła szkockiego oraz kozice śruborogie, alpejskie i górskie, a także alpaki, lamy, owce, koniki polskie czy zabawne osły.

 

  • -

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE WITAJ SZKOŁO!!!

W punkcie przedszkolnym „Muminkowo” dzieci zakończyły już rok szkolny, chociaż nie wszystkie dzieci wybierają się na wakacje. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie pt. „ Na jagody”, które dzieci przedstawiły wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami z klasy „0”.

  • -

Plac zabaw dla dzieci, czy kolejny bar pod chmurką?

Przez tyle lat mszczonowianie narzekali, że w mieście nie ma porządnego placu zabaw dla dzieci. Teraz pojawiło się  kilka takich obiektów. Można nawet wybudować parę następnych, ale czy warto? Takie pytanie zadałem sobie, gdy w niedzielne   przedpołudnie (1.07) wybrałem się do  takiego właśnie miejsca, znajdującego  się  w pobliżu Gimnazjum.

  • -

Gwiazda Teleexpressu w carskim obozie

W ostatni czerwcowy czwartek mszczonowscy rekonstruktorzy z GRH „STRZELCY 31pp” wraz z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia „Inicjatywa Ziemi Bolimowskiej” uczestniczyli w nagrywaniu zdjęć do nowego programu TVP 1,  pod tytułem „Nie ma jak Polska”. Jego prowadzący, znany z Teleexpressu - Maciej Orłoś,  odbywał przejażdżkę  rowerową po przepięknej Puszczy Bolimowskiej i przenoszony w czasie napotykał postacie związane z bogatą historią tego terenu.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7849882

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat