Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Sprawdzili swoje umiejętności

W środę 27 czerwca na placu szkolnym, przy Gimnazjum Publicznym w Mszczonowie odbył się coroczny, praktyczny egzamin na kartę motorowerową.
Tradycyjnie egzamin praktyczny poprzedziła wcześniej część teoretyczna, po zdaniu której gimnazjaliści mogli podejść do egzaminu praktycznego.
Część praktyczną przeprowadził na placu przed Gimnazjum na specjalnie przygotowanym torze przedstawiciel policji Sławomir Zieliński.

 • -

Witajcie wakacje!

29 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek dla rzeszy uczniów w całej Polsce, w tym również dla mszczonowskich żaków.  Nadszedł dla nich upragniony okres wakacyjnego wypoczynku. Niezależnie też od wyników zapisanych ostatecznie na cenzurce wszyscy chyba jednakowo cieszyli się z właśnie rozpoczynających się dwumiesięcznych wakacji.

 • -

Wakacyjna przygoda w Krynicy

W dniach 18 – 22 czerwca br. w ramach działań Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka” zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę krajoznawczą do Krynicy Morskiej. Jeszcze pierwszego dnia, mimo zmęczenia po podróży, wszyscy dzielnie poszliśmy powitać morze. W kolejnych dniach popłynęliśmy w krótki rejs statkiem, zwiedziliśmy kolejką ZOO w Gdańsku, jak również odbyliśmy wycieczkę po całej Krynicy Morskiej.

 • -

Wycieczka pełna historycznych wrażeń

Członkowie GRH STRZELCY 31pp Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego w oczekiwaniu na  początek wakacji zorganizowali dla   współpracującej z nimi młodzieży wyjazd do odległego Zamku w Książu. Piknik Historyczny, jaki odbył się  w tym  niezwykłym  miejscu  w dniach 23-24 czerwca był niewątpliwie nowatorskim przedsięwzięciem. Próba połączenia ze sobą  żywiołu rekonstruktorskiego z  klasyką, majestatycznego zamku na pozór wydawała się trudna do zrealizowania. Jednak efekt tego eksperymentu zaskoczył wszystkich.

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 25 czerwca 2012r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Zdzisław Banasiak, radny Wojciech Horbot oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

Tematem posiedzenia komisji była ocena stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów.
Zaproszony na komisję Mirosław Lisicki, zastępca komendanta policji we Mszczonowie szczegółowo omówił sytuację związaną z bezpieczeństwem na terenie miasta i gminy Mszczonów.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 22 czerwca 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Grażyna Pływaczewska, dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury podsumowała przygotowania do zbliżającego się Jarmarku Mszczonowskiego, po czym szczegółowo omówiła program imprezy.

 • -

Wiele szumu i bezpodstawnych oskarżeń

Z Wojciechem Horbotem, prezesem  Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie o sytuacji powstałej po Walnym Zgromadzeniu Członków rozmawia Rafał Wasilewski
 
Panie prezesie kiedy odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Mszczonowie, jaka była frekwencja i jak przebiegało samo spotkanie?
- Walne Zgromadzenie odbyło się w dniu 20 czerwca br. i przybyła na nie rekordowa liczba członków naszej spółdzielni, bo około 200 osób. Po przedstawieniu Sprawozdania Zarządu i Rady Nadzorczej za rok 2011 oraz podjęciu uchwał w sprawie ich zatwierdzenia, a także sprawozdania finansowego i podziału nadwyżki bilansowej za rok 2011 przystąpiono do głosowania tajnego nad udzieleniem absolutorium Członkom Zarządu.
 • -

GCI – z naszej oferty szkoleniowej skorzystał już co dziesiąty mieszkaniec gminy.

Z Beatą  Sznajder, kierownik Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie rozmawia Mateusz Milczarek.
 
Gminne Centrum Informacji realizuje obecnie cykl szkoleń dla pracujących.  Kwota,  jaką  GCI pozyskało z  Europejskiego Funduszu Społecznego na ten projekt jest  imponująca. To aż   1.5 miliona złotych.  Czy to pierwszy tak duży projekt realizowany przez GCI? 
- Faktycznie, to największy z projektów, jakie dotychczas udało się nam realizować. Na wcześniej przeprowadzane szkolenia pozyskaliśmy w sumie  ok. 550 tysięcy złotych.
 • -

Orkiestra Dęta OSP – znowu na szczycie

Z kierownikiem Orkiestry Dętej OSP Mszczonów druhem Januszem Kozińskim rozmawia Mateusz Milczarek  
 
Orkiestra OSP Mszczonów odniosła swój kolejny sukces. W XVI-tym Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych zajęliście pierwsze miejsce. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście jedną z najlepszych orkiestr dętych w kraju. 
- Przegląd odbył się 17.06 w Ursusie. Jego organizatorem był Ośrodek Kultury Arsus. W przeglądzie uczestniczyło dziewięć orkiestr

 

 • -

Przedszkolaki zakończyły rok szkolny

W czwartek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Miejskim Przedszkolu Publicznym w Mszczonowie. Młodsze grupy miały zakończenie o godz. 10.00, zaś dla najstarszej grupy „Gumisie” w tym dniu o godz. 15.30 została zorganizowana uroczysta akademia. Sala widowiskowa w przedszkolu wypełniła się szczelnie rodzicami, którzy z niepokojem śledzili poczynania swoich pociech.

 • -

Lekcja z myśliwym za pan brat

Uczniowie klas III i IV ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce uczestniczyli w niezwykłej lekcji ekologii i  przyrody,  jaką zorganizowali dla nich myśliwi z Koła Łowieckiego JENOT z Grójca. Pomysłodawcą tego typu zajęć  w plenerze był Julisz Prytycki z Grójca, towarzyszył mu zamieszkały w gminie Mszczonów Krzysztof Czarnecki. Myśliwi poprowadzili uczniów po przepięknych ścieżkach lasu w Wilczorudzie.

 • -

Parafialny piknik w Lutkówce

Od kilku lat tradycją w Lutkówce stał się Piknik Rodzinny. Zawsze odbywa się on na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek po procesji. Ponieważ w tym roku pogoda nie dopisała, piknik przesunięty został o jeden dzień na  piątek 15 czerwca. Początkiem uroczystości była msza św. z procesją do Figurki Serca Pana Jezusa, następnie wszyscy udali się na teren przy plebanii.

 • -

Emeryci i renciści na wycieczce w Chorwacji

Emeryci i renciści z naszego Związku, jak co roku wybrali się na „zagraniczne wojaże”.
W tym roku była to 10-dniowa wycieczka do Chorwacji.
Wyjechaliśmy z Mszczonowa 29 maja przez Polskę i Czechy do Brna, gdzie w hotelu „City” był pierwszy nocleg.
Następnie przez Austrię, Słowenię, podziwiając z autokaru piękne widoki gór i malownicze tunele dotarliśmy do Baski Wody na Riwierze Malzarskiej. Jest to bardzo urokliwa, mała miejscowość położona nad Adriatykiem, pachnąca lawendą i igliwiem, która gościła nas przez trzy noce i z której robiliśmy wypady zwiedzać poszczególne miasta i zabytki.

 

 • -

Piknik u Smerfów

Piknik Rodzinny w Smerfolandii, jaki odbył się w niedzielę 17 czerwca,  cieszył się  olbrzymim zainteresowaniem. Przybyli na niego rodzice  niemalże wszystkich dzieci, uczęszczających do tego mszczonowskiego  przedszkola. Wspaniałe zabawy, konkursy, karuzela, dmuchana zjeżdżalnia – maluchom nie mogło się nudzić.

 • fot: Piotr Moskwa

U przyjaciół ze Skierniewic

Członkowie GRH Strzelcy 31 pp oraz Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego uczestniczyli w święcie pułkowym jednostek wchodzących w skład 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty. Uroczyste obchody odbyły się  w niedzielę  17 czerwca.  Święto rozpoczęto Mszą  Świętą,   odprawioną w kościele garnizonowym na skierniewickim Zadębiu.

 • Fot. Anna Ruszkowska

Rekonstruktorzy chcą pobić rekord Guinnessa

„Strajk Szpularek”, to  żyrardowska inscenizacja historyczna, która nawiązuje do tradycji robotniczych protestów, jakie odbywały się   mieście na przełomie XIX i XX wieku. Żyrardowskie Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, które przygotowuje  inscenizację  współpracuje z Mszczonowskim Stowarzyszeniem Historycznym oraz Grupą Rekonstrukcji Historycznych STRZELCY 31 pułku piechoty.

 • -

„Uśmiech Dziecka” zakończył rok szkolny

W piątek 15 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w świetlicy terapeutycznej prowadzonej przez mszczonowskie Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka”. Na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 zaproszeni zostali wszyscy podopieczni stowarzyszenia, ich rodzice, ksiądz Paweł Pietrzak, wolontariuszki z mszczonowskiego gimnazjum oraz grono terapeutów i pedagogów, którzy na co dzień stanowią nieocenione wręcz wsparcie dla mszczonowskiej organizacji.

 • -

Ostatnie pożegnanie

15 czerwca sportowy Mszczonów pożegnał wieloletniego działacza KS MSzczonowianka

ś.p. Józefa Dymeckiego

W jego ostatniej drodze towarzyszył mu sztandar Klubu oraz władze i zawodnicy Mszczonowianki.

Cześć Jego Pamięci!

 • -

„SERWIAŃSKA NIEZAPOMNIANA PRZYGODA”

Wprawdzie koniec roku się zbliża, ale klasa I a z Gimnazjum w Mszczonowie postanowiła aktywnie odpocząć i wyjechać na zieloną szkołę. Taka 5-dniowa wycieczka -  niby nic wielkiego, ale dla naszych gimnazjalistów były to niezapomniane chwile.
Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni klasy Ia, która zabrała swoich podopiecznych do Serw k. Augustowa, nad jezioro Serwy.
 • -

„Kulturalny Gimnazjalista” w Mszczonowie

W dniach 04 i 06 czerwca 2012r. klasa I a podjęła się ambitnego zadania, jakim była realizacja projektu edukacyjnego, pt.: „Kulturalny Gimnazjalista”. Wprawdzie uczniowie naszego gimnazjum mają obowiązek realizować projekt w II klasie, jednak klasa postanowiła spróbować swoich sił już w tym roku.

 • -

Przewodnicy na wycieczce

Mszczonów i jego okolice obfitują  w wiele ciekawych miejsc. Dowodem na to niech będzie wycieczka, jaką po naszej okolicy zorganizowali dla siebie warszawscy przewodnicy. Grupa, której przewodził, pochodzący z Mszczonowa Piotr Skoneczny odwiedziła 10 czerwca  dworek w Badowo – Mściskach, Termy  oraz  Muzeum Lwowa w Kuklówce.

 • -

Zaproszenie na XVI Jarmark Mszczonowski

Zapraszamy do zapoznania się z programem XVI Jarmarku Mszcoznowskiego, który odbędzie się 1.07.2012r.

Zapraszamy!

 

 

 

 • -

Nowa inwestycja z gwarancją bezpieczeństwa

Z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem na temat nowego inwestora rozmawia Łukasz Nowakowski. 

Panie burmistrzu, czy to prawda, że w Mszczonowie planuje otworzyć swoją działalność firma Monrol Poland Ltd, specjalizująca się w produkcji znaczników używanych w diagnostycznych badaniach nowotworowych?

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 11 czerwca 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Dariusz Olesiński oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji o planowanych remontach placówek oświatowych w okresie wakacji oraz informacja na temat pozyskiwania środków finansowych z zewnątrz na realizację zadań z zakresu oświaty i sportu.

 • -

Baza sportowa w gminie Mszczonów doskonałą kuźnią młodych talentów

Z Ryszardem Stusińskim, radnym Rady Miejskiej w Mszczonowie, rozmawia Łukasz Nowakowski

Jest Pan radnym Rady Miejskiej w Mszczonowie od 1994 roku. Jak na przestrzeni tych 18 lat ewaluowała gmina Mszczonów w zakresie inwestycji dotyczących sportu?

- Na przestrzeni tych kilkunastu lat oblicze gminy Mszczonów uległo znacznej zmianie, bowiem w tym okresie przeprowadzono szereg inwestycji, które w niebagatelnym stopniu wpłynęły na obecny wizerunek naszego samorządu.


 

 • -

Strefa Kibica na Termach udanym pomysłem

Mszczonowska Strefa Kibica mieszcząca się na Termach okazała się być świetnym pomysłem. Całość zlokalizowana została w zadaszonej części obiektu, gdzie zimą mieści się sztuczne lodowisko. Obecnie w miejscu tafli ustawione zostały stoliki i ławki, a na główne miejsce powędrował ogromy telebim o wymiarach 3×4 metry. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort widzów wokół lodowiska umieszczone zostały ciemne zasłony, które zabezpieczają teren przed wpadającym światłem. W mszczonowskiej strefie może jednorazowo przebywać około 300 osób.

 • (fot. www.geothermalcommunities.eu)

Kolejne spotkanie w ramach projektu „GEOCOM”

W dniach 29-31 maja br. w Budapeszcie odbyło się kolejne spotkanie w ramach międzynarodowego projektu Geocom skupiającego naukowców, ośrodki badawcze oraz gminy z terenu całej Europy, które wykorzystują na swoim terenie źródła geotermalne. Mszczonów na spotkaniu reprezentowali – Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Mszczonowa oraz Jadwiga Barbulant, Skarbnik Gminy. Drugim obok Mszczonowa reprezentantem naszego kraju na konferencji była Polska Akademia Nauk w Krakowie.

 • -

Z wizytą w najpiękniejszych ogrodach i posesjach

Wraz z początkiem czerwca, komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, przedstawicieli Rady Miejskiej oraz przedstawicieli rad sołeckich odwiedziła posesje i ogrody zgłoszone do konkursu na „Najbardziej zadbaną posesję oraz najładniejszy balkon w gminie Mszczonów”.
 

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 6 czerwca 2012 r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.

Radni wysłuchali zaproszonego na posiedzenie komisji Michała Szymańskiego, dyrektora OSiR w Mszczonowie, który omówił system stypendialny dla najlepszych i najzdolniejszych sportowców z gminy Mszczonów.

 

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 5 czerwca 2012r.

W wyjazdowym posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Andrzej Osial oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

Radni zasiadający w komisji odbyli wiosenny objazd szkół wizytując w Szkole Podstawowej i Gimnazjum we Mszczonowie, oraz w Przedszkolu Miejskim i Szkole Podstawowej we Wręczy.
Elżbieta Kubiak, dyrektor SP we Mszczonowie poinformowała radnych o potrzebach placówki oraz o wynikach z tegorocznych egzaminów szóstoklasistów.

 • -

W Lutkówce powstanie zespół sportowo- rekreacyjny

Zgodnie z zapewnieniami wykonawcy do 31 lipca tego roku zakończyć się mają prace związane z budową zespołu sportowo- rekreacyjnego w Lutkówce. Wykonawcą robót jest firma GARDENIA Sport z Warszawy. W ramach inwestycji przewiduje się budowę wielofunkcyjnego boiska z trawy syntetycznej o wymiarach 48x24 m, które przeznaczone będzie głównie do gry w hokeja na trawie, ale również do gry w piłkę nożną i w koszykówkę.  Ponadto, wykonana będzie bieżnia poliuretanowa 60m ze skocznią do skoku w dal, chodniki oraz plac zabaw dla dzieci, a także miejsce spotkań dla mieszkańców.

Złota Lutkówka

Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego z Lutkówki zwyciężyła  w turnieju o mistrzostwo łódzkiego Okręgowego Związku Hokeja na Trawie. Zawody rozegrano w Skierniewicach w dniu 3.06. Uczestniczyło w nim pięć  drużyn juniorów młodszych – w sumie około 60 zawodników. Wszystkie drużyny spotykały się  już ze sobą podczas poprzednich rozgrywek. Zawodnicy z Lutkówki pokonali utytułowanych konkurentów ze skierniewickiej Polonii, którzy wystawili aż  dwa zespoły.

 • Procesja w Lutkówce

Fotorelacja - Święto Bożego Ciała w gminie Mszczonów

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację przedstawiającą ołtarze oraz procesje Bożego Ciała na terenie gminy Mszczonów.

 • Przygotowania do udziału w święcie 3 Maja

Majowe święta i powitanie lata w Cechu

3 maja, jak co roku przedstawiciele Zarządu Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Mszczonowie uczestniczyli w obchodach Konstytucji 3–go Maja. W todze i insygniach cechowych wystąpił Prezes Zbigniew Bednarek, towarzyszyli mu Wiceprezesi: Małgorzata Olczak i Mariusz Dąbrowski. W skład pocztu sztandarowego wchodzili: Jan Wacławek z synem Arturem oraz Andrzej Biedrzycki.
 • -

Polubić matematykę

Z Elżbietą Sajak, dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie rozmawia Rafał Wasilewski

Pani dyrektor, jak zrodził się pomysł samego turnieju oraz która to już jego edycja?

- Twórczyniami i pomysłodawczyniami „Dni Matematyki” w Osuchowie są dwie nauczycielki tego właśnie przedmiotu z naszej szkoły – Joanna Bednarska i Ewa Termena – to one wspólnie zapoczątkowały ideę spotkań z matematyką w naszej placówce. Jako matematyczki z zawodu, ale także z zamiłowania chciały, aby ten przedmiot, choć trudny i sprawiający wielu uczniom kłopoty, stał się im bliższy, aby go polubili.

 • -

Spotkanie z „Królową Nauk” w Osuchowie

5 i 6 czerwca br. w Zespole Szkół w Osuchowie przebiegał pod znakiem spotkań z m„Królową Nauk” - matematyką. Odbywał się tam bowiem międzyszkolny konkurs pod wspólną nazwą „Dni Matematyki”.  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjów. W pierwszym dniu konkursu przeznaczonym dla szkół podstawowych uczestniczyło w nim łącznie 6 szkół podstawowych, wszystkie z terenu gminy Mszczonów oraz szkoła podstawowa z Międzyborowa. 6 czerwca zaś spotkały się gimnazja, dwa z terenu gminy Mszczonów oraz gimnazja z Międzyborowa i Radziejowic.

 • -

Znawcy „Chłopców z placu broni”

W poniedziałek 4 czerwca br. w bibliotece Szkoły Podstawowej w Mszczonowie odbył się gminny konkurs czytelniczy dla uczniów klas V pod nazwą  „Lekturomania - czy znasz Chłopców z Placu Broni”. Konkurs zorganizowany został z okazji 60. rocznicy śmierci autora książki Ferenca Molnara i jak łatwo się domyśleć dotyczył znajomości w/w lektury oraz podstawowych faktów z biografii pisarza.

 • -

Kolejne Igrzyska Małych Sportowców

4 czerwca w godzinach 10.00 – 13.00 na terenie Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie odbyły się III Dziecięce Igrzyska Olimpijskie. Była to impreza skierowana do dzieci w wieku od 2 do 6 lat, uczęszczających do wszystkich przedszkoli i klas zerowych z terenu gminy Mszczonów. Celem przeprowadzenia imprezy była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, integracja placówek przedszkolnych z terenu naszej gminy oraz zapoznanie dzieci z ideą i symboliką Igrzysk Olimpijskich, a także zasadami „fair play” w rywalizacji sportowej.

 • -

Smerfny Dzień Dziecka i Dzień Sportu

Tegoroczny Dzień Dziecka pomimo niesprzyjającej pogody był bardzo udany. Dzieci miały przygotowane wiele atrakcji i nagród. Największą  atrakcją okazał się wielki dmuchany zamek. Na maluchy czekało również mnóstwo ciekawych konkurencji m.in. dzieci łowiły zwierzątka wodne w  powstałym zbiorniku wodny na głównym korytarzu przedszkola, musiały zabudować ciocię używając do tego gigantycznych klocków.

 • -

Mszczonowski Dzień Dziecka

Tradycyjnie w Dniu Dziecka na terenie Mszczonowa na najmłodszych czekało bardzo wiele atrakcji. Szkoda tylko, że tegoroczna kapryśna aura zmusiła organizatorów w podstawówce do przeniesienia imprezy zazwyczaj odbywającej się na otwartym powietrzu do sali gimnastycznej. Atrakcji nie brakowało też w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • Otwarcie obrad XXII sesji Rady Miejskiej Mszczonowa.

Z obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 30 maja 2012 roku, odbyła się XXII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni wysłuchali m.in. informacji na temat rynku pracy na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz sprawozdania z działalności Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie. Ponadto, Rada Miejska podjęła znaczące dla gminy Mszczonów uchwały.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 29 maja 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Tematem posiedzenia członków komisji była analiza wydatków bieżących w instytucjach oświatowych za  II półrocze 2011 roku.
Informacji udzielały Ewa Zielińska, dyrektor ZOPO oraz Barbara Musiej-Gromek główna księgowa.

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 25 maja 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Marek Baumel, radny Zdzisław Banasiak, radny Wojciech Horbot oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
Radni w trakcie prac komisji zajęli się zaopiniowaniem projektów uchwał na najbliższą sesję Rady Miejskiej.
Członkowie komisji wiele uwagi poświęcili projektowi uchwały przedstawionego przez Janinę Sitek naczelnika Wydziału Gospodarki Gminnej Urzędu Miejskiego w Mszczonowie, który dotyczył zasad i trybu udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie gminy Mszczonów oraz sposobu jej rozliczenia i kontroli wykonania zadania.

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 24 maja 2012r

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski, radny Piotr Chyła, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
W trakcie prac komisji, radni wysłuchali Magdalenę Podsiadły z Gminnego Centrum Informacji, która przedstawiła zakres działalności GCI, kładąc szczególny nacisk na obecnie realizowany przez centrum bezpłatny projekt szkoleniowy POKL „Otwarci na wiedzę- konkurencyjni w pracy”.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 21 maja 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Ryszard Stusiński, radny Dariusz Olesiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Tematem posiedzenia komisji było wysłuchanie informacji z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie w roku 2011 i w pierwszym kwartale roku bieżącego.

 • -

40 lat w służbie Kościoła

W pierwszą czerwcową niedzielę  ks. dziekan Tadeusz Przybylski obchodził  jubileusz 40-lecia posługi kapłańskiej.Po sumie, odprawionej w kościele farnym,  życzenia z okazji jego święta złożyli mu przedstawiciele wszystkich parafialnych grup i organizacji. Winszowano mu dotychczasowych osiągnięć i proszono o dalsze poświęcenia w pracy duszpasterskiej. Nasza redakcja przyłącza się  do życzeń rocznicowych. 

 • -

Aktywny WEEKEND z TERMAMI

Kolejny rajd rowerowo –pieszy, organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie w ramach Projektu „Weekend z TERMAMI”  odbył się  w niedzielę  3 czerwca. Uczestnicy rajdu mieli do przebycia trasę rowerową  o długosci 45 kilometrów lub  do wyboru o połowę krótszą trasę pieszą, przeznaczoną dla amatorów nordic walkingu. Aktywny sposób  spędzania wolnego czasu zyskuje coraz większą  rzeszę sympatyków.

 • -

Niekwestionowany sukces mszczonowskiej drużyny

Miejsko–Gminne Zawody Sportowo–Pożarnicze, jakie odbyły się w Mszczonowie 3 czerwca przebiegały pod dyktando reprezentantów mszczonowskiej jednostki  OSP.  Mszczonowianie zwyciężyli w kategorii seniorów oraz kobiecej drużyny pożarniczej. Męska młodzieżówka zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie rówieśnikom z Osuchowa. Zwycięstwo przed własną publicznością dało mszczonowianom wiele radości.

 • -

Tym razem konkurowali z chłodem

IV Piknik Rodzinny Mszczonowianki (2.06.2012r.)
Organizatorzy czwartego   Pikniku Rodzinnego  Mszczonowianki nie mieli szczęścia do pogody. Skutkiem  porywistego wiatru, przelotnych opadów deszczu i chłodu była  mała liczba uczestników sportowego święta. Ci jednak, którzy mimo wszystko dopisali,  bawili się pysznie. 2 czerwca na stadionie  piłkarskim  w Mszczonowie nie brakowało atrakcji. Piknik rozpoczęty został meczem drużyn A – klasy – Mszczonowianki i TUR-a Jaktorów. Zwyciężyli w nim gospodarze i to aż 3:0.
 • -

Nowe projekty w Gminie Mszczonów z dofinansowaniem unijnym

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego  Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
 
Pierwszym z projektów, na które Gmina Mszczonów pozyskała dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 (RPO WM), Priorytet IV. - Środowisko, zapobieganie zagrożeniom i energetyka, Działanie 4.2. Ochrona powierzchni ziemi jest projekt „Zamknięcie oraz rekultywacja gminnego składowiska odpadów komunalnych w miejscowości Marków Świnice gm. Mszczonów”. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 1 790 444,57zł, w tym kwota dofinansowania (EFRR i budżet państwa) - 1 520 832,38zł oraz wkład własny  w wysokości  - 269 612, 19zł.
 • -

Mszczonowski serwis www jednym z najlepszych na Mazowszu

W piątek 31 maja w Centrum Konferencyjnym „Kopernik” w Warszawie odbyło się oficjalne wręczenie nagród w plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” organizowanym przez Warszawską Grupę Doradców PR. W uroczystej gali wzięli udział starostowie, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i rzecznicy prasowi z terenu całego Mazowsza. Mszczonów reprezentowała podczas spotkania Beata Sznajder, kierownik GCI.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651446

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat