Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wymiana młodzieży po raz czwarty!

Wzorem lat ubiegłych uczniowie z gimnazjów w Osuchowie i Mszczonowie spotkają się z młodzieżą z Erding. Tym razem będzie to rewizyta i okazja do spotkania z grupą uczniów z Mittelschule Altenerding. Wyjazd zaplanowano w dniu 19 maja 2012r.

Celem wymiany polsko - niemieckiej jest poznanie historii i kultury sąsiada, (podróże do miejsc pamięci związanych z historią narodów, poznanie folkloru i kultury dnia codziennego), praca nad wzajemnym zrozumieniem i przezwyciężeniem barier, stereotypów i uprzedzeń zakorzenionych w mentalności i kulturze, wspieranie wspólnej odpowiedzialności polskiej i niemieckiej za kształtowanie przyszłości Europy, poznanie walorów turystycznych regionów obu partnerów, doskonalenie umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim i angielskim u młodzieży polskiej oraz poznanie podstawowych zwrotów i słów polskich przez Niemców, nabycie pewnego zasobu informacji i wiedzy na temat problemów politycznych i ekonomicznych, wymiana doświadczeń pomiędzy zespołami prowadzącymi program.
Spotkania zapowiada się fascynująco. W drodze do Erding odwiedzimy Tropical Island.  Jest to miejsce, w którym spełnia się marzenie o tropikalnej wyspie w samym sercu Europy.

Na trasie wycieczki znalazła się Norymberga. Tu uczniowie zwiedzą zamek, stare miasto, ulicę Praw Człowieka.  Wczasach III Rzeszy miasto to, było ważnym ośrodkiem ruchu nazistowskiego. Gimnazjaliści więc będą mogli obejrzeć pozostałości z tych czasów -  monumentalne budowle hitlerowskiej architektury.
W trakcie pobytu młodzież będzie miała okazję poznać historię,  zabytki i muzea w  Erding i w Monachium. Z pewnością z wielką przyjemnością odwiedzą stadion piłkarski  Allianz Arena.
Spotkanie w Niemczech pozwoli odkryć uroki  Bawarii. Odbędziemy  rejs statkiem na wyspę Herrenchimsee, odwiedzimy Bad Tolz - uzdrowisko i stację narciarską, wjedziemy   kolejką linową na Blomberg, obejrzymy  tor saneczkowy.
Czeka nas także w obozie w Dachau spotkanie z bolesną przeszłością.
Z pewnością będziemy porozmawiać z przedstawicielami władz i animatorami życia kulturalnego w Erding. Mamy nadzieję, że tygodniowy pobyt w gościnnej Bawarii będzie owocował we wspaniałe wrażenia i przyczyni się do pogłębienia naszej przyjaźni. Fundusze na zorganizowanie wyjazdu, pozyskała pani dyrektor ZSP w Osuchowie Elżbieta Sajak, pisząc wniosek do Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.  Lwią cześć pieniędzy, podobnie jak w latach ubiegłych, przekazał Burmistrz Miasta Mszczonowa p. Józef Grzegorz Kurek.

 

drukuj (Wymiana młodzieży po raz czwarty!)

  • autor: Elżbieta Sajak, Dyrektor ZSP w Osuchowie
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557703

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat