Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Mamy obowiązek PAMIĘTAĆ!

Przedstawiciele Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej nawiązali oficjalne kontakty z właścicielami, kukluwieckiego  Muzeum Lwowa i Kresów Południowo –Wschodnich.  25 maja Barbara Gryglewska - twórczyni Izby i Beata Sznajder- kierownik Gminnego Centrum Informacji, pod które administracyjnie podlega Izba, wzięły udział w niezwykłej uroczystości, jaka odbywała się w Kuklówce. Tego dnia do Muzeum Lwowa przybyli członkowie Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

 • Fot. Konrad Wojnarowski

Cyfryzacja TVP szansą dla ośrodków regionalnych

We wtorek 29 maja w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się już czwarta z pięciu konferencji organizowanych przez TVP pod hasłem „Szanse Oddziałów Terenowych TVP S.A. w dobie telewizji cyfrowej”.  Konferencje takie odbyły się wcześniej w Poznaniu (17 maja 2012 r.), w Katowicach (24 maja 2012 r.), w Lublinie (28 maja 2012 r.). Ostatnie ze spotkań odbyło się 30 maja 2012 r. w Gdańsku.

 • -

Grenadier 2012

Mszczonowscy pasjonaci historii zaprezentowali swoje umiejętności i sprzęt w stolicy. W dniach 26-27 maja na terenie Muzeum X Pawilonu Warszawskiej Cytadeli  odbył się  VII Konwentu Gier Strategicznych GRENADIER. Składały się na niego pokazy grup rekonstrukcyjnych, turnieje gier strategiczno-historycznych i prelekcje historyczne. To już  kolejna edycja Grenadiera.

 • -

Wyśpiewać noblistkę

To była prawdziwa uczta dla miłośników poezji śpiewanej. 24 maja w Sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się  koncert Jacka Telusa. Artysta  połączył swoją  muzykę  z poezją  Wiesławy Szymborskiej.  Utwory noblistki w takim wykonaniu nabierały zupełnie nowego wyrazu.

 • -

Sukces na koniec sezonu

Optymistycznym akcentem zakończyli sezon 2011/12 siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008”. Drużyna Grzegorza Piątkowskiego reprezentowała miasto na Powiatowych Mistrzostwach LZS w siatkówce. Turniej odbył się 27.05.2012 w hali OSiR w Mszczonowie.
 • -

„Za zakrętem księżycowej rzeki” dla mam

W sobotę 26 maja o godz. 17.00 Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił wszystkie mamy na specjalnie dla nich przygotowany poetycko-muzyczny spektakl „Za zakrętem księżycowej rzeki”  w wykonaniu grupy „Albi Artheamus” z Białej Rawskiej. Grupę tworzą amatorzy, którzy nigdy wcześniej  nie występowali na scenie i być może nie przypuszczali nawet, że kiedykolwiek będą występować publicznie.

 • -

Kosmiczna wizyta

W dniu 25 maja starsze dzieci ze „Smerfolandii” spotkała niecodzienna  atrakcja. Przedszkole odwiedziło Przenośne Planetarium BAJKONUR. Wielki namiot przypominający prawdziwe planetarium rozbił się w piątek rano w jednej z przedszkolnych sal.  Prowadzący "kosmiczne zajęcia” pan Tomasz najpierw wprowadził starszaki w temat opowiadając o  gwiazdach i planetach, a następnie dzieci wkroczyły do środka namiotu.

 • -

Koniec sezonu mszczonowskich cheerleaderek pełen sukcesów

Jeszcze niedawno pisaliśmy o sukcesie grupy „Fresh” z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która zajęła III miejsce w końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski Cheerleaders 2012.
Zgodnie z powiedzeniem, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia” sekcja tańca sportowego postanowiła jeszcze silniej zaakcentować swój wysoki poziom taneczny.
 • Zakończenie Kursu ECDL (14 maj 2012r.)

„Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” kontynuują szkolenia

Od kwietnia 2011 r. w mszczonowskim Gminnym Centrum Informacji ruszył projekt szkoleniowy oraz pierwsze kursy realizowane w ramach  projektu „Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy”. Koszt całego projektu to kwota 1,5 mln zł w tym dofinansowanie łączne w kwocie 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to kwota 1,3 mln zł oraz 200 tys. zł dofinansowania pochodzącego z środków rządowych.
 
 • -

Pierwsze uprawnienia do kierowania

W piątek 25 maja na boisku szkolnym przy Gimnazjum Publicznym w Mszczonowie, jak co roku, odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Akcja taka organizowana jest po to, aby przed wakacjami sprawdzić podstawowe umiejętności najmłodszych do kierowania jednośladem.
Egzamin praktyczny przeprowadzał na placu przed gimnazjum na specjalnie przygotowanym torze przedstawiciel policji Sławomir Zieliński.
 • -

„Gumisie” z wizytą w GCI

We wtorek 22 maja Gminne Centrum Informacji odwiedziła grupa „Gumisie” z mszczonowskiego Przedszkola Publicznego. Dzieciaki pod opieką swoich pań – Iwony Gołyńskiej i Ewy Kowalczyk – znalazły się tutaj, aby na ręce pani kierownik Beaty Sznajder przekazać dyplom z podziękowaniami za przekazane materiały promocyjne na rzecz aukcji, która w ubiegłą sobotę (19 maja) odbyła się  w ramach pikniku zorganizowanego przez dyrekcję oraz Radę Rodziców na terenie przedszkola.

 • -

Aż sto tysięcy złotych mszczonowianie płacą co roku na … wandali

Z burmistrzem Józefem Grzegorzem Kurkiem na temat kosztów ponoszonych przez gminę na pokrycie skutków wandalizmu rozmawia Mateusz Milczarek. 

Wiosna w pełni. Mszczonowskie parki rozkwitają. Ci mieszkańcy, którzy pamiętają  lata 70-te i 80-te ubiegłego wieku mogą  porównać  jak bardzo od tamtych czasów zmieniło się  miasto. W ówczesnym województwie skierniewickim Mszczonów zamykał stawkę rankingu pod względem ilości i jakości miejskich terenów zielonych.

 • -

Komentarz miesiąca dotyczący majowych wydarzeń w gminie Mszczonów

Dla mszczonowian, maj to niezwykły miesiąc, który zwłaszcza w tym roku był wyjątkowy z kilku względów.
Uroczystości związane z obchodami 3 maja to przepiękne i patriotyczne wydarzenie, w które zaangażowanych jest mnóstwo mieszkańców. 

 

 • Przedstawienie Hrabia Dracula Woody Allen'a w wykonaniu...

W POSZUKIWANIU POETYCKIEGO CZASU

II Spotkanie Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona

Poetyczność, poetyckość. Co to takiego poetycki język, obraz, nastrój? Czy w codziennym, zwykłym dniu można spotkać poezję? Gdzie szukać jej, gdy na dworze deszcz, a chłód jak podstępny nieprzyjaciel...? Jaka wrażliwość jest potrzebna, by dotykając rzeczy codziennych dostrzec w nich niecodzienność, wieloznaczność, tajemnicę?
Na te pytania próbowano odpowiedzieć na drugim spotkaniu Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona, które odbyło się w dniu 14 maja 2012 roku w Mszczonowskim Ośrodku Kultury – siedzibie stowarzyszenia.

 • -

Izba Pamięci Rodziny Maklakiewiczów

Istotą realizowanego projektu jest adaptacja budynku mieszkalnego Rodziny Maklakiewiczów na potrzeby zlokalizowania w nim Izby Pamięci tej Rodziny oraz ogniska muzycznego dla mieszkańców, a w szczególności dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Mszczonów.
W zakresie robót budowlanych projekt przewiduje wymianę stropów drewnianych i konstrukcji dachu z pokryciem, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej z dostosowaniem do wymogów cieplnych, ocieplenie budynku, wymianę ogrzewania węglowego (piece i kuchnie kaflowe) na centralne ogrzewanie zasilane gazem, wymianę instalacji elektrycznej, wyposażenie w instalację wodociągową i kanalizacyjną oraz odnowienie pomieszczeń wewnętrznych.

 • Młodzi czlonkowie GRH z Mszczonowa w sali, w której...

Nocna przygoda z historią

Członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego i Grupy Rekonstrukcji Historycznej STRZELCY 31pp wzięli udział w Nocy Muzeów.  19 maja udali się  do Warszawy i zwiedzali  Łazienki Królewskie. Wnętrza Pałacu na Wyspie  oglądali podczas specjalnej wycieczki,  poprowadzonej „przy blasku świec”. W każdym pałacowym pokoju spotykali  antyczną rzeźbę, która opowiadała im o historii królewskiej rezydencji oraz o zawiłych dziejach XVIII–wiecznej Rzeczypospolitej.

 • -

Wesoło jak w przedszkolu

Piknik Rodzinny, jaki 19 maja zorganizowano w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Mszczonowie,  został połączony z obchodami Dnia Mamy i Taty. Jego oficjalnego otwarcia dokonali wspólniedyrektor Iwona Gołyńska i przewodniczący Rady Rodziców Jacek Gołyński. Następnie dzieci przy wsparciu nauczycieli wystawiły programy artystyczne,  przygotowane specjalnie  dla rodziców.

 • -

Osuchowianie znowu wywalczyli złoto

XII Mila Piaseczyńska, jaka odbyła się 3 maja w Piasecznie k/Warszawy, to  kolejna impreza sportowa, podczas której sukcesy odniosła ekipa biegaczy z LKS OSUCHÓW. W zawodach zorganizowanych z okazji Święta Narodowego nasi sportowcy wywalczyli dwa złote medale oraz po jednym srebrnym i brązowym.

 • -

Zabawa w nietypowym miasteczku

9 maja przedszkolaki z mszczonowskiej Smerfolandii wybrały się na całodzienną wycieczkę do Dziekanowa Nowego. W nietypowym miasteczku rekreacji Pepeland na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. 80-cioosobowa grupa maluchów została powierzona pod opiekę dwóch przewodników. Każda z grup wraz z wychowawcami i przewodnikiem przez cztery godziny mogła korzystać  ze wszystkich atrakcji miasteczka.

 • -

Miesiąc Zdrowia w Miejskim Przedszkolu

Dnia 10 maja 2012 roku Miejskie Przedszkole Nr1 w Mszczonowie odwiedził ratownik medyczny. Jednym z powodów dla których placówka gościła p. Darka był fakt, iż maj znany jest jako „Miesiąc dla zdrowia”.

 • -

Kolejni podopieczni MOPS-u rozpoczęli udział w projekcie

W środę 16 maja w sali szkoleniowej miejskiego ratusza odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie z uczestnikami projektu „Lepsze jutro Młodych” realizowanego przez mszczonowski MOPS. Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny. Kwota dofinansowania, jaką udało się uzyskać na działania skierowane na potrzeby klientów MOPS-u to suma 133 400,00 zł.

 • -

Armata zamiast obrazów

Takiej wystawy jeszcze w Mszczonowskim Ośrodku Kultury nie było. W Małej Galerii wyeksponowane zostały  pamiątki związane z wojenną  historią  Mszczonowa. Prezentowane fotografie, opisy, sprzęt wojskowy i  mundury pochodzą z Muzeum Czynu Zbrojnego w Lipcach Reymontowskich. Organizatorzy skorzystali także ze wsparcia Izby Pamięci Ziemi Mszczonowskiej.

 • -

Majówka w Lutkówce

Dnia 7 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej w Lutkówce odbyła się Akademia upamiętniająca 221 rocznicę Uchwalenia pierwszej w Europie (Polska), a drugiej na świecie (Stany Zjednoczone) Konstytucji. Klasa IV pod opieką wychowawcy p. Hanny Kuran przygotowała dla społeczności szkolnej lekcję historii połączoną z quizem historycznym.

 • -

Matura i kwitnące kasztany

W tym roku wspaniała pogoda mogła w znacznym stopniu umilić naukę tegorocznym maturzystom, którzy do swojego egzaminu dojrzałości przystąpili zaraz po słonecznej i gorącej majówce.
W tym roku cykl egzaminów rozpoczął się w piątek, 4 maja pisemnym egzaminem z języka polskiego. Egzaminy maturalne trwać będą do 25 maja.

 • -

XX Spotkania Artystyczne Szkół

W dniu 10 maja na deskach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się Turniej Teatralny, którego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta i gminy Mszczonów.
Licznie zebrana publiczność mogła podziwiać 8 grup teatralnych, które dały niebywałe występy.

 

 • -

Komisje Oświaty, Sportu i Młodzieży

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży 26 kwietnia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel, radny Andrzej Osial oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

 • -

„FRESH" - trzecie w Polsce

W Polsce o Mszczonowie słychać więcej i więcej, a nasze tancerki z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury stają się jedną z wizytówek naszej małej społeczności.
II Grand Prix Polski Cheerleaders dobiegło końca. Ostatni turniej w tym sezonie odbył się w Kieleckim Teatrze Tańca 12 maja. Dzięki ogromnemu wsparciu firmy ERGON z Mszczonnowa, który umożliwił nam dojazd na zawody - grupa Fresh z sekcji tańca sportowego z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, po raz kolejny zaprezentowała się znakomicie.
 • -

Odnaleziona mogiła budowniczego mszczonowskiego kościoła

Przypomnijmy sobie jak często powtarzamy, że Ci co odeszli potrafią o sobie przypominać. Zwykle są  to bardzo osobiste przeżycia. Jednak w tym wypadku sprawa dotyczy całego miasta!
 
12 maja w Mszczonowie obchodzono 150 lecie wmurowania kamienia węgielnego pod budowę  kościoła Świętego Jana Chrzciciela. Powstanie świątyni  wiąże się  nierozerwalnie z dwoma proboszczami, stryjecznymi braćmi,  Władysławem i Marcinem Polkowskimi.
 • -

Mszczonowianie uczcili wydarzenia sprzed półtora wieku

Mszczonów - święto parafii  i miasta  – 12.05.2012 roku. 
 
Mieszkańcy Mszczonowa uczcili 150. rocznicę  wmurowania  aktu erekcyjnego  pod budowę  kościoła p.w. Świętego Jana Chrzciciela. Budowę  świątyni rozpoczęto w 1862 roku. Wtedy to,  11 maja,  do miasta przybył sam arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński, obecny święty i dokonał poświęcenia kamienia węgielnego pod kościół, który miał zastąpić  poprzednią  świątynię,   zniszczoną  w wyniku pożaru,  do jakiego doszło w 1800 roku.
 • Otwarcie obrad XXI sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XXI Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 25 kwietnia 2012 roku, odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali oceny ze stanu dróg na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także podjęli szereg istotnych dla gminy Mszczonów uchwał.

 • -

"Poetycki kwiecień- język i nauka czytania"

Miesiąc kwiecień w Punkcie przedszkolnym "Bajka" w Piekarach był miesiącem szczególnym dla dzieci, rodziców i wychowawcy.
Przez cały miesiąc, każdego dnia rodzice przychodzili do przedszkola i  czytali krótkie bajki, wierszyki. Oprócz rodziców do czytania przyłączyli się również uczniowie starszych klas.

 • -

Wymiana młodzieży po raz czwarty!

Wzorem lat ubiegłych uczniowie z gimnazjów w Osuchowie i Mszczonowie spotkają się z młodzieżą z Erding. Tym razem będzie to rewizyta i okazja do spotkania z grupą uczniów z Mittelschule Altenerding.

 • -

Mszczonowianie na Przedmościu Maciejowickim

Pasjonatom wrześniowych  rekonstrukcji tegoroczny  ostatni dzień długiego,  majowego weekendu (6.05)  z pewnością kojarzy się  z inscenizacją pn.  Przedmoście Maciejowickie, zorganizowaną  w Ryczywole przez Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych. W tym roku było to wyjątkowo pasjonujące widowisko, przeprowadzone  z dużym rozmachem.

 • -

Mszczonowscy rekonstruktorzy i pasjonaci historii wspólnie uczcili 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Mszczonowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej „STRZELCY 31 pułku piechoty” uczestniczyła w obchodach rocznicowych Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Tego dnia ulicami Mszczonowa przeszła patriotyczna demonstracja, prowadzona przez miejscowych samorządowców. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele wszystkich organizacji społecznych.  Mszczonowscy rekonstruktorzy reprezentowani byli przez członków sekcji wrześniowej, powstańczej oraz reprezentację grupy cywilnej. Wszyscy uczestnicy obchodów wzięli udział we Mszy Świętej,  odprawionej w intencji Ojczyzny,  w miejscowym kościele farnym.

 • -

Majowe świętowanie w Mszczonowie

Stało się już tradycją, iż 3 maja mieszkańcy Mszczonowa mają liczne powody do świętowania, tak też było i w tym roku. Z samego rana ulicami miasta przeszedł strażacki pochód, prowadzony przez orkiestrę dętą OSP. Dla wielu mieszkańców miasta było to swoistym zaproszeniem do uczestnictwa w miejskim świętowaniu. Druhowie przemaszerowali do nowego cmentarza, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach swoich zmarłych kolegów. O godz. 9.30 na placu przed ratuszem odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651509

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat