Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Noc w przedszkolu

30 marca dla  dzieci z grupy „Pszczółki” dzień w „Smerfolandii” nie skończył się o zwykłej porze. Pięcio i sześciolatki z tej grupy zostały na noc w przedszkolu, ponieważ czekało na nie mnóstwo atrakcji oraz chęć przeżycia morskiej przygody, bo taki był temat przewodni nocy w przedszkolu.

 • -

Kolorowa wizyta u stomatologa oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców w Smerfolandii

Już po raz trzeci Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” wybrało się do Centrum Stomatologii Rodzinnej w Żyrardowie. Jak zawsze właściciele gabinetu byli w pełni przygotowani. W tym roku dzieci przyjmowane były w dwóch kolorowych gabinetach. Aby czas szybko minął i w poczekalni dzieci miały możliwość obejrzenia bajki.

 • -

Szczypiorniści z Gimnazjum Mszczonów lubią srebro

W dniach 29-30 marca 2012 r. na hali sportowej OSiR odbyły się eliminacje powiatowe rejonu LZS w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w kategorii gimnazjów. W imprezie wzięło udział kilka drużyn z naszego rejonu: Radziejowice, Wiskitki, Żyrardów oraz Mszczonów. Turniej ten był przepustką dla jednej drużyny do dalszego etapu wojewódzkiego.

 • -

II SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W GIMNAZJUM

Wprawdzie siatkarski sezon naszych seniorów z UKS „Olimpijczyk  2008” praktycznie się zakończył, ale w mszczonowskim Gimnazjum emocje tej wspaniałej dyscypliny nadal trwają. Nie dawno cieszyliśmy się osiągnięciami na etapie powiatowym naszych uczniów, a 21 marca 2012r. (I dzień wiosny) hala OSiRu wypełniła się po brzegi uczniami, którzy przyszli grać lub wspierać swoich ulubionych zawodników.

 • -

Integracja z rodzicami

22 marca br. w Przedszkolu Miejskim Nr1 w Mszczonowie wychowawczynie wraz z dziećmi z grupy „Krasnale” przygotowały dla rodziców i pozostałych przedszkolaków „Wiosenne zabawy połączone z warsztatami plastycznymi”. Celem spotkania było rozwijanie wyobraźni dzieci oraz inwencji twórczej rodziców, wzbogacenie doświadczeń plastycznych oraz radość ze wspólnej zabawy.

 • -

W Piekarach pożegnali zimę

"Już ozimina szumieć zaczyna, że nie powróci mróz. I po tym można od razu poznać, że wiosna jest tuż, tuż"

Aby na dobre pożegnać zimę w czwartek 22 marca przedszkolaki z Piekar poszły topić Marzanę. Już od rana słomiana Marzanna - symbol zimy towarzyszył dzieciom w przedszkolu.

 • -

Wielkanoc w miejskim przedszkolu

We wtorek 27 marca w mszczonowskim przedszkolu przy ul. Tarczyńskiej przed południem na maluchy czekała niespodzianka w postaci licznych zabaw ruchowych, turniejów, konkursów i  zgadywanek związanych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi.

 • Zwyciezcy i wyróżnieni w kat. klas I-III

Najlepsi w powiecie

27 marca w MOK-u odbył się XIV Mały Konkurs Recytatorski Powiatu Żyrardowskiego. 23 uczestników walczyło w nim o udział w kolejnym etapie konkursu. 

Pod czujnym okiem jury w składzie Jerzy Łazewski - aktor, przewodniczący jury, Barbara Kasper-Siemion – animator kultury oraz Danuta Wójt - instruktor teatralny, 23 uczniów z terenu powiatu żyrardowskiego prezentowało przygotowane przez siebie interpretacje znanych wierszy lub fragmentów prozy.
 • -

„O KROK OD FINAŁU”

Tegoroczne XV Mistrzostwa Polski Cheerleaders nie mogły się odbyć bez obecności naszych wspaniałych dziewcząt z sekcji tańca sportowego skupionych w grupie FRESH. Dziewczęta na co dzień uczą się w mszczonowskim Gimnazjum,  a po zajęciach ciężko pracują na treningach w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 • -

Dzień milszy niż zwykle!

Taki dzień jest raz w roku. To 21 marca – pierwszy dzień wiosny! W osuchowskiej szkole z inicjatywy samorządu uczniowskiego oraz przy wsparciu przez dyrektora szkoły uczniowie tego dnia pracowali inaczej niż co dzień.
 
 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 27 marca 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Marek Baumel, radny Zdzisław Banasiak oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

Na posiedzeniu, członkowie komisji zajęli się głównie oceną stanu sanitarnego na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz zaopiniowaniem materiałów na sesję.

 

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży 15 marca 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

Tematem posiedzenia komisji było zapoznanie się z zagrożeniami patologicznymi w placówkach oświatowych i zakresem stosowanej profilaktyki.

 

 • -

Kościół w Lutkówce skrywa niezwykły skarb

Odnowiony ołtarz główny kościoła parafialnego w Lutkówce został poświecony przez  biskupa seniora Alojzego Orszulika.
 
Doniosłe wydarzenia miało miejsce 22 marca, podczas uroczystej Mszy Świętej, w której  wraz z parafianami i miejscowym proboszczem , księdzem prałatem Zbigniewem Chmielewskim uczestniczyli też:  dziekan Dekanatu Mszczonów  – ks.  prałat Tadeusz Przybylski,  ks. proboszcz Parafii Korabiewice  ks. prałat  Zdzisław Prus,  Kustosz Skarbca Bazyliki Katedralnej w Łowiczu ks. Stanisław Majkut, ks. rekolekcjonista Ojciec  Józef Szlazyk
 • -

Spotkanie z pisarką

W czwartek 22 marca o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką , autorką powieści dla dzieci i młodzieży. Pisarkę serdecznie powitała i przedstawiła Izabela Makulska, dyrektor  biblioteki. Pani Beata debiutowała w 1995 r. powieścią „Niezwykłe wakacje”. Jest laureatką kilku nagród.

 • -

Pierwszy Dzień Wiosny w Smerfolandii

Tegoroczne zamieszanie dotyczące Pierwszego  Dnia Wiosny spowodowało, że część osób obchodziło je już 20-tego, inni zaś 21 marca. Przedszkolaki ze Smerfolandii byli wierni starej dacie i w środę 21 marca wszyscy wspólnie pożegnali Marzannę - zimową pannę.

 • -

Przedszkolaki świętowały nadejście wiosny

21 marca, jak nakazuje tradycja, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr1 w Mszczonowie pożegnały odchodzącą „Panią Zimę” i powitały zbliżającą się wielkimi krokami „Wiosnę”. Przedszkolaki ze wszystkich grup oraz wszystkie „ciocie” specjalnie na tę okazję zadbały o przygotowanie zielonych strojów lub przynajmniej ubiorów z elementami tego wiosennego koloru.

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy 20.03.2012

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Jerzy Siniarski oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Na początku spotkania Ewa Zielińska, dyrektor ZOPO, omówiła radnym projekty uchwał przygotowane na najbliższą sesję Rady Miejskiej dotyczące reorganizacji szkół w Bobrowcach, Osuchowie i Wręczy.

Mszczonów - „Gmina na Piątkę”

Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie realizowało w roku 2011 projekt badawczy pod nazwą „Zmiany na mapie atrakcyjności inwestycyjnej Polski”. W ramach tego właśnie projektu  badaniem objęta został także gmina Mszczonów. Z racji tego, że jeszcze w latach 2002-2007 w rankingu przygotowywanym we wspomnianym Instytucie pod kierunkiem prof. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej znacznej poprawie uległa atrakcyjność inwestycyjna Mszczonowa, to zachęciło to twórców projektu do ponownego umieszczenia w badaniu właśnie gminy Mszczonów.

 • -

Święto marchewki

W Przedszkolu Niepublicznym Smerfolandia wychowawcy i wszyscy pracownicy przykładają szczególną wagę do tego, aby zachęcać dzieci do prowadzenia zdrowego trybu życia. Nauczyciele starają się uświadomić maluchom jak ważne jest prawidłowe odżywianie i spożywanie jak największej ilości warzyw i owoców każdego dnia.

 • -

O kolejowych perypetiach i pomocy dla rodzin 3+

z burmistrzem Mszczonowa  Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek

Czy Gmina Mszczonów zamierza prowadzić   rozmowy z Kolejami Mazowieckimi w sprawie połączeń kolejowych ze stolicą? Mamy dwie linie kolejowe. Przy pierwszej (nr 12), przebiegającej  przez tereny miasta mamy nawet dworzec, który jeszcze nie tak dawno był nawet licznie odwiedzany.  Druga to Centralna Magistrala Kolejowa, na której jest stacja Szeligi.  Dojazd do Warszawy wiecznie zatkaną  trasą  katowicką  jest szalenie trudny.
 • UKS Lutkówka

Mistrzowie z Lutkówki

Młodzicy  UKS Lutkówka zwyciężyli w mistrzostwach  Okręgowego Związku Hokeja na Trawie  z siedzibą w Łodzi. Droga do mistrzowskiego tytułu nie była łatwa. Wiodła przez cztery wymagające turnieje, w których zawodnicy z Lutkówki musieli zmierzyć  się  ze swoimi rówieśnikami z Dębowej Góry, Rawki , dwóch drużyn z Bełchowa oraz trzech drużyn skierniewickich.

 • Nagrodzeni w kat. klas I-III SP

Recytatorskie zmagania na scenie MOK-u

We wtorek 13 marca na sali widowiskowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się już XXXII Mały Konkurs Recytatorski.  W szranki konkursowe w tym roku stanęło 56 recytatorów, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III szkół  podstawowych, klasy IV-VI szkół  podstawowych oraz klasy gimnazjalne.

 • -

Dwie wystawy w MOK-u

W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury od połowy marca br. zagościły dwie wystawy czasowe. Pierwsza złożona jest z prac dzieci i młodzieży, które powstały w ramach konkursu plastycznego organizowanego jako jeden z elementów Spotkań Artystycznych Szkół. W konkursie  brali udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu gminy Mszczonów.

 • -

Radosny spektakl z udziałem widowni

Czerwony Kapturek, to bajka,  na której  wychowywały się całe pokolenia.   W niedzielę  11 marca spektakl  o przygodach roześmianej dziewczynki w czerwonym wdzianku, która wędrowała z koszem pełnym smakołyków do babci,  wystawiony został  na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Przedstawienie na  podstawie tekstu Jana Brzechwy przygotowane zostało przez aktorów Agencji Artystycznej  Bajlandia.

 • -

Aktywne działania Koła Gospodyń Wiejskich

Pomimo, iż gospodynie z miejscowości Zimnice zrzeszone w Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich działają zaledwie od kilku miesięcy, to już wyraźnie widać ich ogromną motywację i przykłady działania.
Na spotkaniu założycielskim, panie przedstawiły pomysły, a także wytyczyły cele i zdania stowarzyszenia.

 • -

SHOW na Dzień Kobiet

Koncert dla mszczonowianek przygotowany 8 marca przez Mszczonowski Ośrodek Kultury był wspaniałym prezentem z okazji Dnia Kobiet. Młodzież, występująca w bloku taneczno – muzycznym przygotowała niezapomniany show. Gromkie brawa, jakimi publiczność co chwila nagradzała artystów były ze wszech miar zasłużone.

 • -

Recyclingu trzeba uczyć od najmłodszych lat

Przybliżając dzieciom tematykę dotyczącą  ochrony środowiska i związane z nią zagadnienie recyclingu, 2 marca br. zorganizowano dla dzieci 5-cio i 6-cioletnich wycieczkę do Fabryki REMONDIS ELEKTRORECYCLING znajdującej się w Błoniu. Jest ona jedną z trzech fabryk w Polsce, która zajmuje się recyclingiem ze szczególnym uwzględnieniem zużytych lodówek oraz elementów chłodni.

 • Drużyna z Mszczonowa

HOKEIŚCI na TERMACH

Ten sport z pewnością dostarczy nam jeszcze wiele emocji

Szybkie akcje. Bezpardonowa walka. Często padające bramki. To wszystko zalety hokeja na lodzie. Do tej pory mszczonowianie mogli podziwiać  zmagania w tej widowiskowej dyscyplinie jedynie na ekranach swoich telewizorów. Po  kilku latach działalności miejscowego lodowiska doczekaliśmy się jednak także  własnych hokeistów.
 • -

Nasze jednostki wykazują dobre przygotowanie bojowe

Na temat Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Mszczonów rozmawialiśmy z radnym Waldemarem Suskim, prezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Mszczonowie.

Panie prezesie, w miesiącu lutym w gminnych jednostkach OSP odbyły się walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze. Czego głównie dotyczyły te spotkania i jak ocenia Pan gotowość przeciwpożarową danych jednostek?

- W tym roku walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze zaczęły się od 11 lutego i trwały przez cały ten miesiąc. W tym okresie odwiedziliśmy jednostkę OSP Grabce Towarzystwo, OSP Wręcza, OSP Mszczonów, OSP Bobrowce, OSP Osuchów, OSP Zbiroża oraz OSP Piekary i OSP Nosy Poniatki.

 

 • Otwarcie obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XIX sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 29 lutego 2012r, odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni wysłuchali sprawozdania z oceny stanu przeciwpożarowego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także podjęli szereg bieżących uchwał.

 • -

Dzień Kobiet w przedszkolu

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jeszcze kilkanaście lat temu było to święto państwowe, hucznie obchodzone w całym kraju, lecz w 1993 roku państwowy charakter tego święta został zniesiony przez rząd Hanny Suchockiej.
W mszczonowskim przedszkolu dzień ten jest jednak nadal bardzo lubiany przez dzieci, a w tym roku obchodzony był dzień wcześniej, czyli 7 marca.
 • -

Zdrowy tydzień w Piekarach

W Szkole Podstawowej w Piekarach w dniach od 20 do 24 lutego 2012r. przeprowadzono cykl zajęć pod hasłem: "Żyj zdrowo", poświęconych problematyce zdrowego żywienia. Celem projektu była ochrona zdrowia dzieci przed zgubnymi i bardzo poważnymi skutkami złego odżywiania oraz propagowanie spożywania owoców i warzyw.

Honorowi Dawcy Krwi

W dniu 17 lutego 2012r odbyło się zebranie Honorowych Dawców Krwi Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie. Chęć uczestnictwa zadeklarowały 24 osoby, z których wybrano zarząd, w składzie:
Prezes Klimkowski Robert
Wiceprezes Hincz Maksymilian
Sekretarz Legięcka Karolina
Skarbnik Koperski Emil

Honorowi Dawcy Krwi z Mszczonowa zapraszają wszystkich chętnych do wstąpienia w swoje szeregi. Wstąpić mogą również osoby niezrzeszone w OSP.
Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji w siedzibie OSP Mszczonów, w każdy czwartek w godzinach od 18.00 do 19.00.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 28 lutego 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Marek Baumel, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.

Tematem posiedzenia komisji była analiza wydatków bieżących ZGKiM za II półrocze 2011r, analiza kalkulacji kosztów usług świadczonych przez ZGKiM oraz zaopiniowanie materiałów na sesję.


 

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 27 lutego 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Marek Baumel, radny Zdzisław Banasiak oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

Członkowie komisji zajęli się głównie oceną stanu melioracji i urządzeń wodnych na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz oceną stanu bezpieczeństwa pożarowego. Ponadto, członkowie komisji zaopiniowali materiały na sesję.

 

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży 14 lutego 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Andrzej Osial, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

W trakcie prac komisji, radni wraz z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, w pierwszej kolejności skupili się na omówieniu kwestii związanych z reorganizacją trzech gminnych placówek oświatowych, w tym Szkoły Podstawowej we Wręczy, Szkoły Podstawowej w Osuchowie oraz w Szkole Podstawowej w Bobrowcach.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 13 lutego 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński, radny Ryszard Stusiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.

Tematem posiedzenia komisji, była ocena działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2011 rok. Jadwiga Laskowska, jako przewodnicząca komisji omówiła zakres jej działań oraz świadczoną pomoc na rzecz rodzin, w których istnieje problem alkoholowy.

 • -

HARCERSKIE ŚWIĘTO

Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej harcerze Hufca ZHP Mszczonów obchodzili podczas wieczernicy, zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Korytowie.

W sobotę  25 lutego druhny i druhowie wyruszyli spod Domu Harcerza w Mszczonowie i udali się na rajd pieszy do Korytowa. Po przejściu blisko 8 kilometrów i zaliczeniu zadań na wszystkich ustawionych po drodze punktach  kontrolnych uczestnicy rajdu doszli do stanicy, którą  urządzono w miejscowej Szkole Podstawowej.

 • -

STRZELCY na wystawie poświęconej rotmistrzowi Pileckiemu

1 marca z okazji Narodowego  Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w żyrardowskim Muzeum Mazowsza Zachodniego otwarto wystawę  poświęconą  największemu polskiemu bohaterowi ruchu oporu z okresu II wojny światowej – rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. W uroczystości otwarcia uczestniczył syn rotmistrza – Andrzej Pilecki. Wystawę będzie można oglądać do kwietnia.

 • -

PRZYJACIELE SZKOŁY widzący sercem

„Widzi się tylko sercem” - taki tytuł nosił koncert połączony z poczęstunkiem,  zorganizowany dla sponsorów i przyjaciół Szkoły Podstawowej we Mszczonowie, jaki odbył się w środę 29 lutego w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Już po raz drugi dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie szkoły w tak niezwykły sposób dziękowali wszystkim, którzy im pomagają.

 • -

Ruszyło Lokalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych

29 lutego w Puszczy Mariańskiej odbyło się uroczyste otwarcie Lokalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, które powstało  w ramach projektu  „Partnerstwo na rzecz wzmocnienia potencjału organizacji pozarządowych i wsparcia lokalnych inicjatyw obywatelskich”, realizowanego przez stowarzyszenie Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych w partnerstwie z Powiatem Żyrardowskim, Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie oraz Lokalną Grupą Działania „Echo Puszczy Bolimowskiej”.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651717

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat