Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Walentynkowy zawrót głowy w Piekarach

14 lutego  - dzień św. Walentego - w wielu krajach świata, ostatnio także u nas, obchodzony jest jako Dzień Zakochanych. Tego też dnia osobie nam miłej możemy przesłać upominek lub kartkę - wyraz naszych ciepłych, przyjaznych uczuć. Mogą się więc obdarowywać starzy i młodzi, krewni, przyjaciele i znajomi.

 • -

Sezon IV Ligi w Mszczonowie zakończony

W poprzednim tygodniu drużyna UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów rozpoczęła od porażki 2:3 udział w I Lidze  Grodziskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Rywalem był zespół Ryś Laski (wicelider poprzedniej edycji ligi).
 
 • -

Z myślą o rolnikach

W dniu 21 lutego bieżącego roku, w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie biznesowe AGRO, skierowane do rolników z gminy Mszczonów.
Celem spotkania było przedstawienie oferty banku BGŻ, omówienie bieżących informacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

 • -

Mszczonowscy emeryci podtrzymują ostatkową tradycję

We wtorek 21 lutego obchodziliśmy ostatki, czyli ostatni dzień karnawału, poprzedzający okres Wielkiego Postu. Związane z karnawałem i ostatkami przebieranie się w różne kostiumy, zwane w dawnej Polsce „maszkarami zapustnymi”, było popularne w całej zachodniej Europie już w średniowieczu. Stamtąd zwyczaj ten przyszedł do naszego kraju, gdzie w zapusty przebierano się nie tylko za ludzkie postaci – Żydów, Cyganów lub dziadów, ale także za zwierzęta – niedźwiedzie, konie, kozy i bociany.

 • -

Wielbicieli historii Mszczonowa czeka pracowity rok

Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne ustaliło plan działania na rok 2012. Walne Zebranie Stowarzyszenia odbyło się  15 lutego w siedzibie Gminnego Centrum Informacji. Rozpoczęty rok ma obfitować  w wydarzenia o charakterze rocznicowo-patriotycznym, w których udział członków Stowarzyszenia Historycznego, jak też współpracującej z nim Grupy Rekonstrukcji Historycznej, wydaje się  wręcz oczywisty.

 • Uczestnicy konkursu w kategorii szkoły podstawowe.

Plastyczne zmagania w MOK-u

13, 14 i 15 lutego w Małej Galerii MOK-u w ramach Spotkań Artystycznych Szkół odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Mszczonów. Uczestnicy zmagań podzieleni zostali na trzy grupy wiekowe - klasy I - III, klasy IV - VI oraz gimnazja.

 • -

Kolorowy gość w przedszkolu

Z okazji trwającego karnawału Miejskie Przedszkole Nr 1 w Mszczonowie 13 lutego miało przyjemność gościć w swych progach bardzo barwną i ciekawą postać. Gość pojawił się tuż po śniadaniu i od razu podbił serca przedszkolaków. Kolorowy clown przedstawił się maluchom jako Ronald McDonald i po krótkim powitaniu przystąpił do  ...  czarowania.

 • -

Lider grupy pokonany w Mszczonowie

Optymistycznym akcentem zakończyli rozgrywki (mecze u siebie) w IV Lidze MWZPS siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów. W minioną sobotę na hali OSiR podejmowali lidera grupy B, UKS Mogielankę Mogielnica. Mimo, że już przed meczem wiadome było, iż wynik nie wpłynie na końcową klasyfikację w grupie to obie drużyny potraktowały go bardzo poważnie.

 • -

Teatralna uczta dla młodzieży w MOK-u

W czwartek 9 lutego młodzież z mszczonowskich szkół miała okazję do odbycia wspaniałej podróży do krainy teatru. O godzinie 10.00 na uczniów gimnazjum z Osuchowa wystawiony został spektakl „Mały Książę” wg książki Antoine de Saint- Exupery’ego.  Artyści Teatru Lektur Szkolnych z Kielc  - Marek Tercz i Magdalena Jarek - zabrali młodych ludzi we wspaniałą podróż do krainy wyobraźni, symboliki, wrażliwości i rozważań filozoficznych.

 • -

Bal w przedszkolu

We wtorek 7 lutego mszczonowskie przedszkole zamieniło się w magiczną i bajkową krainę pełną księżniczek, wróżek, królewiczów, rycerzy, piratów, policjantów oraz wielu innych bajkowych postaci. Dzieci wraz z rodzicami przygotowywały się do balu już od dłuższego czasu. Specjalnie też na tę okazje przygotowywały barwne bajkowe stroje.

 • Otwarcie obrad XVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

Z obrad XVIII Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 25 stycznia 2012 roku, odbyła się XVIII sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, podczas której radni wysłuchali informacji na temat stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta i gminy Mszczonów, a także przyjęli szereg bieżących uchwał.
 • -

SZCZĘŚLIWA „3” DLA MSZCZONOWA

W sobotę 4 lutego 2012r. odbyło się II GRAND PRIX POLSKI CHEERLEADERS, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Pierwszy z cyklu turniej zespołów miał miejsce w Garwolinie. Okazał się on bardzo szczęśliwy dla mszczonowskich zespołów. W całej imprezie wzięło udział łącznie 19 formacji tańca cheerleaders z całej Polski, rywalizując w dwóch dywizjach (pomp dance i cheer dance) oraz duetów.

 • -

Koniec marzeń o III Lidze

Niestety sobota 4.02.2012 przejdzie do historii mszczonowskiej siatkówki jako dzień, który przekreślił szanse na awans z grupy i grę o III Ligę MWZPS w sezonie 2011/12. Tego dnia drużyna UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów podejmowała zespół  AS II Łomianki.

 • -

Kiedy inne gminy zamykają szkoły, my je reorganizujemy

O projekcie zmian organizacyjnych gminnej oświaty, rozmawialiśmy z Barbarą Gryglewską, przewodniczącą Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Na XVIII sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie, radni podjęli trzy uchwały, które mówiły o zamiarze przekształcenia trzech gminnych placówek oświatowych, w tym szkoły we Wręczy, Osuchowie i Bobrowcach. Jaki jest powód wprowadzenia zmian?
 - Zmiany w gminnej oświacie podyktowane są głównie dokoptowaniem  samorządom nowych zadań i obowiązków, które są znacznym obciążeniem finansowym dla budżetów gmin.
 • -

Unia Poetycka kontynuuje dzieło Siemiona

W środę 1 lutego w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie w ramach Stowarzyszenia Unia Poetycka Wojciecha Siemiona, którego siedziba mieści się właśnie w MOK-u. Spotkanie otworzyła Barbara Siemion witając zaproszonych gości, przyjaciół oraz przedstawicieli szkół skupionych w Unii Petrykoskiej. Wśród gości zaproszonych na spotkanie znaleźli się m.in. wicestarosta powiatu żyrardowskiego Krzysztof Ciołkiewicz oraz burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, który dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi rozpoczynającego pierwsze z cyklu spotkań Unii Poetyckiej w Mszczonowie.

 • -

W prezencie dla babć i dziadków

We wtorek 31 stycznia na scenie Mszczonowskiego Ośrodka Kultury ze specjalnym programem przygotowanym na Dzień Babci i Dziadka wystąpiły dzieci z zerówek działających przy miejscowej Szkole Podstawowej. W tym roku z powodu ferii zimowych maluchy swój niespodziankowy występ dla seniorów zrealizowały z lekkim opóźnieniem

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651706

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat