Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Paranienormalni – firma kabaretowa z najwyższej półki

Wieczory kabaretowe organizowane w Mszczonowskim Ośrodku Kultury cieszą się  niesłabnącym zainteresowaniem mszczonowian. Za każdym razem sala widowiskowa ośrodka zapełnia się po brzegi publicznością. Tak też  było 28 stycznia, kiedy na scenie MOK-u pojawił się  kabaret PARANIENORMALNI.

 • -

Jak karnawał, to karnawał …

Karnawałowy bal zorganizowany przez członków Polskiego Związku Emerytów,  Rencistów i Inwalidów rozpoczęto tradycyjnie występem Zespołu Wokalnego SŁONECZKO, prowadzonego przez panią  Honoratę Oskierę. Koncert  chórzystek nagrodzono gromkimi brawami.  Gośćmi honorowymi  balu byli  miejscowi księża wraz z ks. dziekanem Tadeuszem Przybylskim. Zabawa odbyła się 28 stycznia w dużej sali Domu Strażaka w  Mszczonowie.

 • -

Szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

Członkowie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Strzelcy 31 pułku piechoty” w ostatnim dniu zimowych ferii (29.01.2012) wzięli udział w wycieczce szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”.

 • Najlepsi hodowcy gołębi pocztowych nagrodzeni zostali...

Puchary dla najlepszych lotników

W niedzielę 29 stycznia członkowie mszczonowskiej sekcji  Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podczas dorocznego spotkania dokonali uroczystego podsumowania minionego sezonu lotów 2011. Spotkanie odbyło się w sali gminnego budynku przy ulicy Tarczyńskiej.

 • -

Piłsudski ufundował KRZYŻ KATYŃSKO–SMOLEŃSKI

Przed dwudziestą  drugą  miesięcznicą  smoleńskiej tragedii (28.01) w Mszczonowie został poświęcony Krzyż  Katyńsko–Smoleński. Stanął on przy ulicy Północnej,  na osiedlu Dworcowa III. Poświęcenia dokonał ks. Sławomir Tulin, proboszcz Parafii p.w. Świętego Ojca Pio.

 • Lodowisko w trakcie ferii cieszyło się dużym...

Ferie z mszczonowskim OSiR-em

Podczas tegorocznych ferii zimowych nie nudzili się miłośnicy sportu. Specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży na lodowisku zlokalizowanym na Termach została przygotowana zimowa oferta, w ramach której dzieci, młodzież szkolna i studenci z terenu gminy Mszczonów mogli skorzystać w godzinach 9.00 – 13.00 z uroków miejskiej ślizgawki w symbolicznej cenie 1zł/ godz.

 • Bajki w wykonaniu artystów krakowskiego teatru Art-Re...

„Zima w mieście” z MOK-iem

Podczas tegorocznej zimowej przerwy w nauce wszystkie koła zainteresowań w Mszczonowskim Ośrodku Kultury działały pełną parą. Każdy więc kto spędzał zimę w mieście nie mógł narzekać na nudę. W tym roku ferie w MOK-u organizowane były pod hasłem „Jak karnawał - to zabawa!”. Karnawał był więc wiodącym tematem wszystkich niemalże warsztatów.

 • Boisko w Piekarach powstało dzięki dofinansowaniu...

Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” dla Mszczonowa

Obszar objęty Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Ziemia Chełmońskiego” powstał z połączenia 8 gmin należących do czterech powiatów zachodniego Mazowsza. Są to gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nadarzyn, Radziejowice, Teresin i Żabia Wola. Celami ogólnymi LGD „Ziemia Chełmońskiego” są rozwój kapitału społecznego i wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 24 stycznia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Wojciech Horbot, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Głównym tematem posiedzenia komisji była analiza wydatków bieżących ponoszonych na utrzymanie Urzędu Miejskiego w Mszczonowie za II półrocze ubiegłego roku oraz analiza wydatków związanych z bezpieczeństwem publicznym za 2011 rok.

 

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 18 stycznia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Piotr Chyła, radny Jerzy Siniarski, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Radni, w pierwszej kolejności wysłuchali Przemysława Peca, kierownika punktu rehabilitacji w Osuchowie, który omówił zasady działania i funkcjonowania placówki.

 

 • -

"Są takie dwa dni jedyne dni w roku to Dzień Babci i Dziadka łza się kręci w oku...”

Dni 12 i 13 styczeń 2012 w Miejskim Przedszkolu Nr1 były okazją do świętowania Dnia Babci i Dziadka. Ze względu na ferie zimowe w tym roku nie 21 i 22 styczeń a właśnie 12 i 13 były tymi dniami, podczas których Babcie i Dziadkowie byli obdarzeni przez swych wnuków szczególnymi dowodami miłości.

 • -

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 12 stycznia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński, radny Ryszard Stusiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Zaproszona na posiedzenie komisji, Grażyna Pływaczewska, dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury przedstawiała radnym całoroczny program imprez kulturalnych zaplanowanych na rok 2012.

 • -

Współczesny Chełmoński z Bolimowa

W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury oglądać  można kolejną  wystawę. Tym razem mszczonowianie podziwiać  mogą  prace Zbigniewa Roberta Błaszczyka. Malarz pochodzący z Warszawy swoją  pracownię ma w Bolimowie. Twierdzi, że bolimowianinem jest z  serca. Przed wielu laty zakochał się  w Ziemi Bolimowskiej, czemu daje wyraz w swojej twórczości.

 • -

Spotkanie z sołtysami

W czwartek 19 stycznia w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbyło się coroczne spotkanie burmistrza Józefa Grzegorza Kurka oraz radnych z terenów wiejskich z przedstawicielami 34 sołectw. Była to świetna okazja do zapoznania się z planami gminy na bieżący rok oraz przedyskutowania problemów istotnych dla mieszkańcy wsi.
 
 • -

Magazynierzy już z uprawnieniami

W ubiegły piątek (13 stycznia 2012 r.) o godz. 16.30 odbyło się uroczyste zakończenie dla pierwszej grupy kursantów, którzy uczestniczyli w Kursie magazyniera z obsługą urządzeń transportu bliskiego (wózki widłowe, podesty ruchome) organizowanego przez Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie w ramach projektu unijnego „Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy” dofinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

"Ferie z komputerem" w Osuchowie.

Kliknij na ikonę, aby zapoznać się z programem

 • -
 • -

Czeka nas rok nowych wyzwań

Wkroczyliśmy w kolejny rok, który dla mszczonowskiego samorządu oznacza kolejne zadania, które będzie trzeba zrealizować. Na temat zadań, jakie stoją przed Komisją Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, a także o bieżących wydarzeniach w gminie Mszczonów, rozmawialiśmy z Jerzym Siniarskim, przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.

 • -

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 10 stycznia 2012r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.

Radni wysłuchali informacji na temat wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Mszczonów organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz przez Mszczonowski Ośrodek Kultury.

Rządowe oszczędności przemodelują gminną oświatę

O rządowych praktykach przerzucania wydatków na samorządy oraz o zmianach w gminnej oświacie z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem rozmawia Mateusz Milczarek. 

Panie Burmistrzu, czy to prawda, że samorząd zamierza doprowadzić  do poważnych zmian w gminnej oświacie?
- Do zmian tak, ale nie aż tak poważnych. Rząd sukcesywnie nakłada na samorządy kolejne obciążenia finansowe oraz nowe obowiązki, zapominając jednocześnie o zabezpieczeniu na nie odpowiednich środków finansowych.
 • -

Udany weekend mszczonowskich siatkarzy

W miniony weekend siatkarze UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów walczący o mistrzostwo IV Ligi MWZPS rozegrali dwa spotkania rundy rewanżowej.
Piątek 13.01.2012 okazał się szczęśliwy dla zawodników Grzegorza Piątkowskiego. W tym właśnie dniu drużyna rozegrała wyjazdowy mecz z UKS Ósemka Pruszków.
 • Budynek Miejskiego Przedszkola po rozbudowie i...

Termomodernizacja w gminie Mszczonów

W dniu 29 października 2010 roku Gmina Mszczonów złożyła wniosek o dofinansowanie projektu „Poprawa jakości powietrza poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz termomodernizację budynków użyteczności publicznej” w ramach Działania 4.3 Ochrona powietrza, energetyka – Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. 

 • -

Jasełkowe zmagania w MOK-u

Tegoroczny turniej jasełkowy im. Wojciecha Siemiona w Mszczonowskim Ośrodku Kultury zaowocował trzema równorzędnymi nagrodami dla grup teatralnych ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce, z Gimnazjum w Osuchowie oraz  z Gimnazjum w Mszczonowie.

 • -

Jasełka w Trzech Króli

W Święto Objawienia Pańskiego (6 stycznia)  w kaplicy parafii p.w. Świętego Ojca Pio odbył się niezwykły spektakl wystawiony przez bardzo młodych aktorów. Jasełka zamiast kazania podczas świątecznej Mszy, to dość oryginalny, ale też bardzo mądry pomysł. Któż lepiej niż dzieci,  dzięki swej prostocie,  naturalności i szczerości opowie o jednym z najistotniejszych dla chrześcijaństwa wydarzeń, jakim było Boże Narodzenie.

W Zimnicach powstało Koło Gospodyń Wiejskich

Gospodynie z Zimnic, za sprawą Anety Szczepańskiej (sołtysa Zimnic), założyły Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich.
Na spotkaniu założycielskim, którego honorowym gościem była Krystyna Penczonek- radna powiatu żyrardowskiego, chęć uczestnictwa w Kole Gospodyń Wiejskich wyraziło blisko 15 mieszkanek wsi Zimnice.
Panie przedstawiły pomysły do zrealizowania na kolejnych spotkaniach, a także wytyczyły cele i działanie stowarzyszenia.

 • -

Konkurs na najpiękniejszą dekorację świąteczną- rozstrzygnięty

Na początku grudnia, w imieniu Burmistrza Mszczonowa, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie Marek Zientek wraz z sołtysem sołectwa Zimnice Anetą Szczepańską ogłosili konkurs „ Na najpiękniejszą dekorację świąteczną w sołectwie Zimnice”.

Mszczonowscy „Oldboye” wrócili z pucharem

Dnia 6 stycznia 2012 roku, drużyna pod nazwą  „Oldboya” Mszczonów wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej w Rzeczycy, organizowanym przez firmę „PROFIGIPS”.
W turnieju wzięło udział 5 drużyn. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym.
Drużyna „Oldboya” wygrała 4 mecze i zajęła I miejsce w turnieju, zdobywając puchar ufundowany przez firmę „PROFIGIPS”.
Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik „Oldboya” Gontarz Bartłomiej, który strzelił 9 bramek.

 • -

Segregacja śmieci- sposobem na oszczędności

Na temat segregacji opadów i korzyści z tym związanych, a także na temat dalszej obróbki posortowanych śmieci, rozmawialiśmy z Bogdanem Fedorowiczem, kierownikiem Oddziału Oczyszczania Miasta w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie.

 • -

Program ferii zimowych w MOK-u i OSiR-ze

Zapraszamy do zapozania się z programem ferii zimowych przygotowanym przez Mszczonowski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • -

Na sto dni przed maturą

Miniona sobota (7 stycznia 2011r.) z pewnością zapisze się na długo w pamięci maturzystów z Zespołu Szkół w Mszczonowie. Punktualnie o godzinie  20.00 74 uczniów z trzech klas maturalnych rozpoczęło swój bal dojrzałości tradycyjnym polonezem.

 • -

20. FINAŁ WOŚP - LUTKÓWKA 2012 - UCZYMY POMAGAĆ

To właśnie pod takim hasłem „UCZYMY POMAGAĆ” graliśmy dla WOŚP w tym roku w Szkole Podstawowej w Lutkówce.
Spotkanie zostało uroczyście otwarte przez panią Monikę Własiuk (opiekuna Samorządu Uczniowskiego) oraz pana Patryka Kuniszewicza, który przyjechał do nas z Polskiego Radia „Czwórka”, by poprowadzić wśród zgromadzonych gości aukcje na rzecz WOŚP.
 • -

MY też ZAGRALIŚMY Z POMPĄ!

- W dniu Wielkiego Finału zebraliśmy przeszło 28 tysięcy złotych i kwota ta cały czas rośnie… - szef mszczonowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy-druh Rafał Kalisiewicz- wypowiadając  te słowa nie krył zadowolenia. Na ten korzystny   wynik zapracowało osiemdziesięciu wolontariuszy kwestujących na terenie trzech sąsiadujących ze sobą  gmin: Gminy Mszczonów, Gminy Radziejowice i Gminy Puszcza Mariańska.

 • Jednogłośne przyjęcie uchwały budżetowej gminy Mszczonów...

Z obrad XVII Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W środę, 28 grudnia 2011r, odbyła się XVII Sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której radni przyjęli uchwałę w sprawie budżetu gminy Mszczonów na rok 2012 oraz uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Mszczonów na lata 2012-2023.

 • -

„Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”

Miło nam poinformować, iż Urząd Miejski w Mszczonowie, został wytypowany do Plebiscytu „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” organizowanego w ramach Programu „Akademia Urzędnika Samorządowego” przez Warszawską Grupę Doradców PR.

 • -

Świąteczny „wystrój urzędowy”

Przez ostatnie lata daje się  zauważyć  dość dziwną  prawidłowość. Im atrakcyjniejsze stają  się dekoracje świąteczne, montowane przez gminę, tym mieszkańcy coraz skromniej przyozdabiają  własne posesje. W tym roku rozdźwięk pomiędzy zaangażowaniem gminy i mieszkańców w świąteczne przyozdabianie miasta stał się  już  bardzo wyraźny. Wszystkie główne  miejskie ulice zyskały atrakcyjne ozdoby, przywieszane do latarni.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651489

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat