Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Spotkania wigilijne w Zerówkach

W dniu, 21 grudnia 2011 roku w Zerówkach w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbyły się spotkania wigilijne.  
Do tego dnia uczniowie klas 0a i 0d przygotowywali się wiele dni. Uczyli się kolęd i pastorałek , wierszyków i kroków tanecznych. Ponadto, wykonali wspólnie z wychowawczyniami Barbarą Oracz i Agatą Lesiak piękne bukiety gwiazd betlejemskich, które podczas uroczystości zostały wręczone rodzicom. Dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowali dekoracje klasy, by w tym ważnym dniu ich sale wyglądały bardzo odświętnie.

 

 • -

Wigilijna służba

Harcerze Hufca ZHP Mszczonów od lat w okresie poprzedzającym  Święta Bożego Narodzenia dbają  o to, aby do naszych domów, firm i urzędów  trafiło Betlejemskie Światełko Pokoju. Ten płomień zapalony w miejscu narodzin Jezusa jest symboliczny i za pośrednictwem skautów z całego świata trafia do najodleglejszych zakątków globu.  W tym roku do Mszczonowa przywieźli go (aż z Zakopanego):  harcmistrz Zbigniew Grabek i przewodnik Rafał Kalisiewicz.

 • -

Świąteczny klimat oczekiwania na Park of Poland

Tuż  przed Świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej we Wręczy odbyło się spotkanie opłatkowe mieszkańców i  przedstawicieli mszczonowskiego samorządu z członkami zarządu spółki  Global Park Poland, która wybuduje   pod Mszczonowem park nauki i rozrywki- „Park of Poland”.  Spotkanie zorganizowano z inicjatywy inwestora. Do Wręczy przybyli:  prezes spółki  Peter Dudolenski, członek zarządu Jarosław Zubrzycki oraz doradca inwestora Artur Pasik. W imieniu samorządu gminnego w uroczystości uczestniczyli: burmistrz Józef Grzegorz Kurek,  radny z terenu Wręczy Andrzej Osial oraz dyrektor wręckiej Szkoły- Małgorzata Gołuch.

 • -

Wizyta Policjanta w Szkole Podstawowej w Piekarach

Do naszej szkoły z wielką ochotą przybywają osoby pełniące ważne i odpowiedzialne funkcje społeczne. W dniu 14.12.2011r. bardzo miłym gościem, oczekiwanym z niecierpliwością przez wszystkie dzieciaki był dzielnicowy Sławomir Zieliński.

 • Otwarcie XVI Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XVI Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W poniedziałek, 19 grudnia, odbyła się XVI Sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której do głównych tematów należało przyjęcie uchwał w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Mszczonów.
Ponadto, radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomani i przemocy w rodzinie na rok 2012, a także uchwałę w sprawie wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce na terenie gminy Mszczonów.

 • -

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 16 grudnia 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radny Jerzy Siniarski, radny Krzysztof Krawczyk, radny Wojciech Horbot, radny Waldemar Suski oraz radny Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Skarbnik gminy Mszczonów, Jadwiga Barbulant, przedstawiła radnym szczegółową informację dotyczącą projektu uchwały budżetowej gminy Mszczonów na rok 2012 oraz projektu uchwały dotyczącego Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Mszczonów na lata 2012-2023.

 

 • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 15 grudnia 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Wojciech Horbot, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Marek Baumel, radny Zdzisław Banasiak oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
Radni wraz z Grzegorzem Kozłowskim, zastępcą burmistrza Mszczonowa dyskutowali na temat projektu budżetu gminy Mszczonów na rok 2012.

 • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 14 grudnia 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, radny Piotr Chyła, radny Jerzy Siniarski, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Głównym tematem prac komisji była dyskusja na temat działalności i zakresu zadań Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie.

Komisja Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej, 12 grudnia 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: radna Barbara Gryglewska, radna Renata Siwiec, radny Krzysztof Krawczyk, radny Waldemar Suski, radny Dariusz Olesiński, radny Ryszard Stusiński oraz radny Piotr Chyła, jako przewodniczący Komisji Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej.
Radni wysłuchali Jadwigę Laskowską, przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przedstawiła gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie.

Komisja Oświaty, Sportu i Młodzieży, 6 grudnia 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radna Renata Siwiec, radny Waldemar Suski, radny Andrzej Osial, radny Dariusz Olesiński, radny Marek Baumel oraz radna Barbara Gryglewska, jako przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży.
Radni, wysłuchali Ewy Zielińskiej, dyrektor ZOPO, która przedstawiła projekt uchwały dotyczący zasad ustalania wysokości dotacji celowej dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce.

 • -

Radośnie i nowocześnie, ale wciąż w imię świątecznej tradycji

Zawsze przed świętami  grupa teatralna SKORPION, która działa przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury,  wystawia JASEŁKA. W tym roku świąteczny spektakl odbył się  w  niedzielę  18 grudnia.  Kolejne pokolenie aktorów SKORPIONA bardzo udanie wcieliło  się  w role z opowieści o Narodzeniu Pańskim. Podczas przedstawienia na widowni nie zabrakło byłych członków grupy teatralnej MOK-u. Przyszli podziwiać  swoich następców i z pewnością  nie byli zawiedzeni.

 • -

Podzielili się opłatkiem i posiłkiem

Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie po raz trzeci zorganizowało spotkanie wigilijne dla osób: bezdomnych, samotnych oraz korzystających z pomocy MOPS-u lub parafialnego Caritas. Odbyło się ono 18 grudnia w mszczonowskim Domu Strażaka. Obok potrzebujących  uczestniczyli w nim także:  ks. dziekan Tadeusz Przybylski, ks. proboszcz Sławomir Tulin, ks. wikariusz Paweł Pietrzak, ks. rezydent Waldemar Modzylewski oraz burmistrz Józef Grzegorz Kurek,  kierownik MOPS-u Barbara Ciszewska i organista Zygmunt Łęczycki.

 • -

Mikołaj i Jasełka w Miejskim Przedszkolu

Na tydzień przez Wigilią, 16 grudnia do Miejskiego Przedszkola w Mszczonowie zawitał święty Mikołaj.
Z uwagi na fakt, że większość dzieci przez cały miniony rok była bardzo grzeczna, Mikołaj postanowił spędzić w przedszkolu cały dzień.
Gdy wszystkie dzieci były już po śniadaniu, święty Mikołaj w asyście Śnieżynki udał się z wizytą do każdej grupy przedszkolaków, pytając dzieci czy były grzeczne i jakie prezenty chciałyby dostać pod choinkę.
Następnie, po odwiedzeniu wszystkich grup przedszkolnych Mikołaj wraz ze Śnieżynką udali się na sesje zdjęciową, podczas której każde dziecko miało zrobione indywidualne zdjęcie z Mikołajem i jego piękną i niezastąpioną pomocnicą.

 • -

Rodzice- dzieciom

W Miejskim Przedszkolu w Mszczonowie, 15 grudnia, rodzice przygotowali dla swoich milusińskich świąteczne przedstawienie.
Oryginalność tego wydarzenia polegała na tym, że to właśnie dorośli, a nie dzieci przedstawili w wymowny i przystępny sposób historię Narodzenia Pańskiego.
Rodzice, w tradycyjne jasełka wplątali element bajkowy, który w dużym stopniu uatrakcyjnił całe przedstawienie.

 • -

Najpiękniejsze i najbardziej wzruszające JASEŁKA

Świąteczny występ dzieci niepełnosprawnych  i  wolontariuszy  z mszczonowskiego Gimnazjum – MOK - 13.12.2011r.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia odbywa się  wiele przedstawień jasełkowych. Każde z nich jest niepowtarzalnym i ujmującym wydarzeniem. Jednak to jedno zawsze pozostanie najpiękniejsze i najbardziej wzruszające. Jasełka wystawione przez dzieci niepełnosprawne ze   Świetlicy Terapeutycznej w Mszczonowie oraz wolontariuszy z mszczonowskiego Gimnazjum  to już miejscowa tradycja. Na tym spektaklu zawsze brakuje miejsc na widowni i trudno się temu dziwić, gdyż  jego atmosfera to kwintesencja Świąt.

 • -

Potrafią dostarczyć emocji

Ostatnie mecze mszczonowskich siatkarzy dostarczają  kibicom zmiennych emocji.  Drużyna UKS „Olimpijczyk 2008” Mszczonów, która walczy o mistrzostwo IV Ligi  Seniorów MWZPS,  niedawno pokonała w wyjazdowym meczu AS Łomianki II, gromiąc przeciwników 3:1. Niestety już w kolejnym pojedynku z UKS „Mogielanka” Mogielnica- doznała porażki 3:0, ustępując obecnemu liderowi  rozgrywek zawsze w końcówkach setów.

 • -

Biegacze zakończyli sezon

Tegoroczny grudzień rozpieszcza lekkoatletów.  Brak śniegu i dodatnie temperatury pozwoliły przedłużyć  sezon. W sobotę  10 grudnia, przy pięknej, słonecznej pogodzie,  na pętli wokół bieżni lekkoatletycznej w Osuchowie odbył się I Bieg Mikołajkowy o Puchar Dyrektora mszczonowskiego OSiR-u. Zwycięzcami biegów zostali:
-na dystansie 2000m.  kobiet -  Julita Dybikowska z LKS Osuchów,
-na dystansie 2000m. mężczyzn - Karol  Frelik z  Polonii Warszawa.

 • -

SIRMAplus-czas podsumowań

Dobiega końca projekt SIRMAplus, w którym uczestniczyła Gmina Mszczonów.  Jednym z jego ostatnich akcentów była konferencja pod hasłem „Integracja cyfrowa Mazowsza –slogan, czy priorytet?”, jaka odbyła się  w Warszawie w dniu 8 grudnia. Mszczonów był na niej reprezentowany przez kierownik Gminnego Centrum Informacji Beatę  Sznajder.

 • -

To wyróżnienie dla wszystkich mszczonowskich harcerzy

Były, wieloletni komendant Hufca ZHP Mszczonów harcmistrz Zbigniew Grabek został za swoją  działalność społeczną odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, przyznanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie wręczone mu zostało podczas 37. Zjazdu Nadzwyczajnego ZHP, jaki odbył się  4 grudnia w Warszawie.
 

 • -

Mikołajki, o których wszyscy chcieliby zapomnieć

W zamierzeniach miała to być  bajkowa uroczystość, dzięki której najmłodsi mieszkańcy miasta mieli poczuć  magię  nadchodzących świąt. Jej ubiegłoroczna,  pierwsza edycja udała się  w stu procentach, natomiast  tym razem przemieniła  się  w wydarzenie, o którym chyba wszyscy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Uroczyste zapalenie świateł na miejskiej choince, ustawionej przed ratuszem zostało połączone z rozdawaniem mikołajkowych podarunków, które dla małych mszczonowian przygotowała firma Biedronka.

 • -

Powołano Strefę Aktywności Gospodarczej

Data, 7 grudnia 2011 roku, z całą pewnością zapisze się w historii sygnatariuszy Listu Intencyjnego, którzy w tym dniu, w Ministerstwie Gospodarki podpisali dokument powołujący Strefę Aktywności Gospodarczej.
Przedstawiciele trzech gmin powiatu żyrardowskiego, w tym: Józef Grzegorz Kurek- burmistrz gminy Mszczonów, Kazimierz Drążkiewicz- wójt gminy Radziejowice oraz  Michał Staniak – wójt gminy Puszcza Mariańska, a także starosta powiatu żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz wraz z wicestarostą Krzysztofem Ciołkiewiczem, podpisując List Intencyjny z wiodącym inwestorem Strefy- spółką Global Parks Poland należącą do Mookiego Greidingera, właściela Cinema City Poland i udziałowca Ronson Development, powołali Strefę Aktywności Gospodarczej, poczynając tym samym ogromny krok, aby Park of Poland- największy Park Tematyczny w tej części Europy powstał na terenie tychże trzech gmin.


 

 • -

Gmina Mszczonów-laureatem konkursu „Gmina Fair Play”

Gmina Mszczonów w tegorocznym, jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie „Gmina Fair Play”- Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, została uhonorowana Nagrodą Główną w kategorii: „Miasteczko i Małe Miasto”.
W tegorocznej, X edycji konkursu, wzięły udział 72 samorządy z całej Polski. Ostatecznie Kapituła Konkursu wyłoniła 66 gmin, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną uzyskując tym samym tytuł i certyfikat.
Nagrody przyznawano w sześciu kategoriach: gmin wiejskich agroturystycznych, gmin wiejskich wielofunkcyjnych, miasteczek i małych miast, średnich miast, dużych miast oraz gmin turystycznych.

 • -

Andrzejkowe wróżby

W Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie z myślą o przedszkolakach zorganizowane zostały dwa andrzejkowe spotkania, które dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć, emocji i wspaniałej zabawy.
Pierwsze spotkanie odbyło się 24 listopada. Tego dnia w Miejskim Przedszkolu Nr 1, dzieci z grupy „Biedronki” oraz panie wychowawczynie przygotowały wesołe zabawy z licznymi atrakcjami.

 

Mszczonów „Samorządowym Liderem Edukacji 2011”, burmistrz J.G.Kurek -„Mecenasem Wiedzy”

Gmina Mszczonów zdobyła tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. Konkurs organizowany był przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Do 8 lipca br. samorządy z całej Polski mogły przesyłać zgłoszenia i ankiety konkursowe, których analiza była podstawą przyznania certyfikatów "Samorządowy Lider Edukacji".

 • -

Świąteczna wystawa w MOK-u

Od początku grudnia w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zagościły świąteczne dekoracje, obrazy, kompozycje i stroiki, które specjalnie z myślą o nadchodzących świętach Bożego Narodzenia przygotowały członkinie grupy plastycznej „Kolor” działającej w ośrodku pod kierunkiem instruktora plastyki Anny Lipińskiej-Brody.
 • -

Międzynarodowy projekt "Geocom" w toku

Mszczonów w mijającym roku może po raz kolejny poszczycić się udziałem w międzynarodowym projekcie „GEOCOM” - Geothermal Communities, który skupia 16 partnerów - naukowców, ośrodki badawcze oraz gminy z terenu całej Europy wykorzystujące na swoim terenie źródła geotermalne. Przypomnijmy, iż zasadniczym celem projektu „Geocom”, który uzyskał wsparcie unijne, jest koordynacja i wykorzystanie dotychczasowych doświadczeń oraz rozwój nowych technologii w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
 • -

Po pierwszym roku samorządowej kadencji

Spotkania radnych i burmistrza z mieszkańcami terenów wiejskich  gminy
 
Co roku przedstawiciele mszczonowskiego samorządu spotykają się  na zebraniach środowiskowych z mieszkańcami gminy. W tym roku spotkania takie odbywały się w okresie od  21 do 28  listopada. Na terenie miasta miało miejsce  jedno spotkanie, zorganizowane w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, zaś  na terenie wiejskim gminy  poprowadzono pięć zebrań.
 • -

Świątynia pięknieje przed swoim wielkim jubileuszem

Zakończyła się renowacja zabytkowych ołtarzy mszczonowskiego kościoła farnego
 
W mszczonowskim kościele farnym p.w. Świętego Jana Chrzciciela zakończyła się   renowacja zabytkowych ołtarzy bocznych. Ołtarz p.w. Świętej Anny odrestaurowano pod koniec  roku 2010, zaś  prace konserwatorskie ołtarza p.w. Świętych Piotra i Pawła zakończono przed miesiącem - 10 listopada. Renowacja odbywała się  pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
 • -

Andrzejki w Piekarach

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej - w wigilię św. Katarzyny.

Bieganie to ich żywioł

Pomimo jesiennego chłodu lekkoatleci Ludowego Klubu Sportowego „Osuchów” wciąż  startują  w imprezach sportowych. W listopadzie wzięli udział w XXXI Biegu Przełajowym w Soczewce k/Płocka oraz w IX Minimaratonie Niepodległości w Lesznowoli.
XXXI Bieg Przełajowy - Soczewka 2011 prowadził pięknymi trasami wokół miejscowego jeziora. Biegacze  mieli do pokonania dystans  11 000 m. Zawodniczka LKS Osuchów - Ewelina Strojek w kategorii OPEN  wywalczyła w Soczewce  czwarte  miejsce.
 • -

Jestem świadkiem niebywałych zmian

Na temat uchwalonych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Mszczonów pod inwestycję Parku Nauki i Rozrywki, a także na temat mieszkańców z terenów objętych inwestycją, rozmawialiśmy z radnym Rady Miejskiej w Mszczonowie i zarazem sołtysem miejscowości Wręcza, Andrzejem Osialem.

 • Otwarcie obrad XV Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie.

Z obrad XV Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W poniedziałek, 28 listopada, odbyła się XV Sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której do głównych tematów należało przedstawienie informacji na temat działalności służby zdrowia na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz z działalności szpitala w Żyrardowie. 
Ponadto, radni podjęli szereg uchwał, w tym m.in. uchwałę w sprawie rocznego programu współpracy gminy Mszczonów z organizacjami pozarządowymi na rok 2012, uchwały określające stawkę podatku od nieruchomości i od środków transportowych, a także uchwałę w sprawie obniżenia średniej ceny skupu żyta stanowiącego podstawę do ustalenia podatku rolnego na 2012 rok.
Na Sesji, radni zajęli się także istotnymi uchwałami dotyczącymi miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Mszczonów, obejmujących fragment miejscowości Wólka Wręcka i Wręcza A, Lublinów i fragmentu miejscowości Olszówka, Wręcza i Wręcza A.

Komisja Budżetu i Mienia Komunalnego, 25 listopada 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, radny Waldemar Suski, radny Marek Baumel, radny Wojciech Horbot, radny Krzysztof Krawczyk oraz wiceprzewodniczący Marek Zientek, jako przewodniczący Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego.
Radni pozytywnie zaopiniowali projekty uchwał przedstawione przez naczelnik Teresę Koszulińską, dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Mszczonów.

 • Pierwszym losowaniem, które odbyło się 23 listopada było...

Kolejne losowania wyłoniły kursantów

W środy 23 listopada oraz 30 listopada odbyły się kolejne losowania osób, które zgłosiły się na kursy w ramach projektu „Otwarci na wiedzę – konkurencyjni w pracy”. W związku z tym, że na każdy z kursów chętnych było znacznie więcej niż miejsc na szkolenia losowania wyłoniły grupę podstawową oraz grupy rezerwowe na każdy z kursów.

 • -

Studenci SGGW w Mszczonowie

W środę 30 listopada w Mszczonowie gościła blisko 50-osobowa grupa studentów z dwóch wydziałów warszawskiej SGGW pod opieką dr inż. Krzysztofa Korpysza. Celem studenckiej wizyty było to, aby w praktyce poznać i zobaczyć, jak funkcjonują lokalne samorządy.

 • -

Turniej w szczytnym celu

26 listopada 2011 na terenie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie przy ul. Szkolnej 1 odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Halowej Firm o Nagrody Burmistrza Mszczonowa. Ideą organizatorów turnieju była integracja firm działających na terenie miasta i gminy Mszczonów oraz co jeszcze ważniejsze, zbiórka pieniędzy dla Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Jana Pawła II przy Parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży z terenu gminy Mszczonów, będącej w trudniej sytuacji materialnej.

Środowiskowy Dom Samopomocy szansą na lepszą przyszłość niepełnosprawnych

Od grudnia bieżącego roku działalność rozpocznie Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS),  mieszczący się w Żyrardowie przy ul. Armii Krajowej 3.  Został on powołany uchwałą Rady Powiatu Żyrardowskiego Nr XII/76/11 z dnia 28 października 2011r. Należy wyraźnie zaznaczyć, że jest to pierwsza, tego typu placówka, funkcjonująca na terenie naszego powiatu. Działalność Domu skierowana jest przede wszystkim do osób dorosłych, upośledzonych umysłowo zamieszkujących teren powiatu żyrardowskiego. W ŚDS przez osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu  będą organizowane zajęcia, dostosowane do potrzeb i możliwości  podopiecznych placówki.

 • -

Pasowanie na przedszkolaka w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Mszczonowie

Dni 7 i 15 listopad 2011r były okazją do świętowania dzieci z najmłodszych grup w Miejskim Przedszkolu Nr 1. „Krasnale” i „Misie”, bo o nich mowa przeżywały swoją pierwszą przedszkolną uroczystość jaką było Pasowanie. Z tej okazji „Maluszki” wraz z wychowawczyniami  przygotowały i przedstawiły krótką część artystyczną, na która składały się wiersze i piosenki.

 • -

Spotkanie grupowe „Leśny Listonosz”

W poniedziałek 14 listopada przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie obejrzały przedstawienie w wykonaniu dzieci z Grupy „Słoneczka” pt. „Leśny Listonosz”. Inscenizację przygotowały przy rozmowie na temat zwierząt leśnych oraz sumienności w pracy przy wykonywaniu różnych zawodów.

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, 24 listopada 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Marek Baumel, radny Dariusz Olesiński, radny Andrzej Osial, radny Zdzisław Banasiak oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
Tematem przewodnim posiedzenia komisji była ocena stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Mszczonów, przedstawiona przez Krzysztofa Puszcza, komendanta Komisariatu Policji w Mszczonowie.

 

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, 23 listopada 2011r.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Marek Zientek, wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Piotr Chyła, radny Jerzy Siniarski oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
Podczas posiedzenia komisji, radni wysłuchali Jadwigę Barbulant, skarbnika gminy Mszczonów, która kolejno omówiła projekty uchwał dotyczące: określenia stawek podatkowych od nieruchomości, określenia wysokości stawek rocznych podatku od środków transportowych, ustalenia średniej ceny skupu żyta stanowiącej podstawę do ustalenia podatku rolnego na 2012, a także przedstawiła wzory deklaracji i informacji odnoszący się do podatku leśnego, podatku od nieruchomości oraz podatku rolnego.


 

 • Jednogłośne przegłosowanie uchwał dotyczących miejscowych...

Z obrad XIV Sesji Rady Miejskiej w Mszczonowie

W poniedziałek, 21 listopada, odbyła się XIV Sesja Rady Miejskiej w Mszczonowie, na której do głównych tematów należało podjęcie uchwał w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Mszczonów obejmujących, fragmenty miejscowości Grabce Towarzystwo, Grabce Wręckie, Marków Towarzystwo oraz Długowizna. Ponadto, radni wysłuchali informacji z działalności burmistrza Mszczonowa między sesjami, a także podjęli szereg bieżących uchwał.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651605

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat