Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Miss Mszczonowa wraca po 17-letniej przerwie

Ostatnie wybory miss Mszczonowa miały miejsce w 1994 roku.  Pod koniec listopada po upływie aż 17 lat Mszczonowski  Ośrodek Kultury  kolejny raz będzie organizatorem wyborów najpiękniejszej mieszkanki Mszczonowa. Tym razem do udziału w konkursie piękności zgłosiło się  9 kandydatek. 

  • -

STRZELCY na święcie patrona

28 października członkowie mszczonowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej „STRELCY 31-go pułku piechoty” wzięli  gościnnie  udział w święcie patrona radziejowickiej Szkoły Podstawowej.
  • Foto: Muzeum Mazowsza Zachodniego

Mszczonowscy licealiści ekspertami w sprawie historii AK

Muzeum Mazowsza Zachodniego we współpracy ze Starostwem Powiatu Żyrardowskiego 27 października zorganizowało powiatowy etap konkursu historycznego „Gdzie są kwiaty z tamtych lat? Wiedza o Armii Krajowej i Szarych Szeregach”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: poseł na Sejm RP pan Dariusz Kaczanowski i Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz. 
Udział we współzawodnictwie wzięli uczniowie z trzech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żyrardowskiego: Liceum Ogólnokształcącego  im. Szarych Szeregów w Mszczonowie,  Liceum Ogólnokształcącego  im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej oraz  Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Wiskitkach. 
  • -

Certyfikowane laboratorium ECDL w mszczonowskim GCI

Od 1 września 2009 roku wszystkie egzaminy ECDL (European Computer Driving Licence) mogą być przeprowadzane tylko w certyfikowanych laboratoriach. Każde laboratorium musi współpracować z którymś z Centrów Egzaminacyjnych akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. 

  • -

Pejzaże barwione poezją

W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury można oglądać kolejną, ciekawą  wystawę.  Tym razem mszczonowianom swoje prace zaprezentowała  Elżbieta Lewandowska. Mieszkanka Łowicza z zawodu jest pedagogiem. Wykłada na wyższej uczelni w swoim rodzinnym mieście. Malarstwo jest jej życiową pasją. 

  • Laureaci konkursu w kategorii klas IV-VI SP

Konkurs piosenki w MOK-u rozstrzygnięty

Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy spotkała się na konkursie piosenki. Najlepszą w kategorii klas I-III okazała się Natalia Kasprowicz, w kategorii klas IV- VI zwyciężyła Sylwia Strojek, zaś wśród gimnazjalistów I miejsce ex aequo zdobyły Mariola Markus oraz duet Agata Bumel i Julia Słojewska. 

  • -

Finały „Ligi Orłów i Olików” rozegrane

W sobotę 15 października br. w Mszczonowie na boisku „Orlik” odbył się V Finałowy Turniej z cyklu „Liga Orłów i Orlików” w piłce nożnej.
Zawody w kategorii „Liga Orlików” rozpoczęły się o godz.12:00 i wystartowało w nich 7 drużyn (70 zawodników) reprezentujących Mszczonów, Osuchów, Piekary i Lutkówkę. 
  • -

Edukacja drogowa w przedszkolu

We wtorek 18 października maluchy z Miejskiego Przedszkola Publicznego w Mszczonowie miały okazję do zapoznania się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowy miasta Mszczonów Sławomir Zieliński przeprowadził dla nich lekcję właściwego i co ważniejsze bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.  

  • Mogiła Gnojna

WESPRZYJ KWESTUJĄCYCH – 1 LISTOPADA

1 listopada na cmentarzach Mszczonowa odbędzie się  zbiórka funduszy na ufundowanie kamienia nagrobnego na zapomnianą  mogiłę  nieznanego żołnierza, jaki spoczywa w lesie we wsi Gnojna. Żołnierz ten poległ w 1939 roku. Jego mogiła znajduje się  w odległości 100 metrów na północ  od Traktu Tarczyńskiego.  

następna strona »

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651646

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat