Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Zdjęcia zrobione podczas "Wakacyjnej Szkoły Cheerleaaders"

Taniec w unijnym rytmie

Z Katarzyną Wójcik, koordynatorem projektu „Różne style – Jeden taniec”, którego realizacja właśnie rusza w Gminie Mszczonów rozmawia Rafał Wasilewski.
 
Proszę powiedzieć do kogo skierowany jest projekt „Różne style – Jeden taniec”, którego realizacja ruszy lada dzień w Gminie Mszczonów?
 
- Grupy docelowe, do których skierowany jest nasz projekt są właściwe dwie. Pierwszą są uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, drugą uczniowie klas I-III gimnazjum z Mszczonowa. Mogą to więc być uczniowie zamieszkali na terenie Gminy Mszczonów, ale uczący się w jednej z tych dwóch typów szkół w Mszczonowie.
 
Jaką formę będą miały zajęcia prowadzone w ramach projektu?
 
- Będą to warsztaty tańca obejmujące naukę elementów tańca współczesnego, nowoczesnego, hip-hop’u oraz tańca towarzyskiego. Będziemy starać się, aby każdy z tych elementów był pomyślany tak, aby był atrakcyjny dla młodych ludzi biorących udział w warsztatach. Popularne programy telewizyjne, w których promowany jest taniec sprawiły, że odrodziło się zainteresowanie szeroko pojętym tańcem. Oczywistą rzeczą jest też, że młodzi ludzie w  wieku naszych beneficjentów przejawiają raczej zainteresowanie wszelkimi rodzajami tańca związanymi z nowoczesnymi raczej jego formami oraz modną aktualnie muzyką, ale będziemy chcieli przekazać im także informacje oraz praktyczne umiejętności w zakresie tańca towarzyskiego, bo przecież takie umiejętności przydadzą się im z pewnością wielokrotnie w dalszym życiu.
 
Ile osób będzie mogło wziąć udział w zajęciach i gdzie będą one prowadzone?
 
- Zgodnie z założeniami projektu łącznie w warsztatach będzie uczestniczyło 30 osób. Będą to dwie grupy 15-osobowe zgodnie z podziałem wiekowym na szkołę podstawową i gimnazjum. Trzeba zauważyć, że ten rodzaj aktywności jest popularny wśród młodych ludzi. Więc nie przewiduję jakichkolwiek kłopotów z utworzeniem grup.
Warsztaty będą prowadzone w sali tanecznej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, gdzie mamy salę specjalnie przygotowaną do tego typu zajęć. Będą się one odbywały raz w tygodniu, w soboty od godziny 12.00. Każda z grup będzie ćwiczyła po 4 godziny.
 
Czyli grupy nie są jeszcze całkowicie utworzone?  Gdzie więc zainteresowani udziałem w projekcie mogą się zgłaszać?
 
- Tak.Nabór prowadzimy jeszcze do końca września, więc chętni mogą się jeszcze zgłaszać do biura projektu, które znajduje się w Gimnazjum im. Jana Adama Maklakiewicza przy ul. Szkolnej 3 lub pod numerem telefonu 46 857 22 10 oraz bezpośrednio do mnie.
 
Kto będzie instruktorem podczas tych warsztatów? Czy będzie to tylko jeden instruktor czy będzie ich może kilku?
 
- Projekt zakłada udział 4 profesjonalnych instruktorów. Każdy z nich będzie pracował z daną grupą w ramach jednego stylu. Muszą oni też posiadać uprawnienia instruktora lub trenera danej formy tańca oraz niezbędne doświadczenie w prowadzeniu podobnych warsztatów.
 
 
Kiedy odbędą się pierwsze zajęcia? Ile potrwa cały projekt? Czy na zakończenie uczestniczy dostaną jakieś certyfikaty potwierdzające zdobycie określonych umiejętności?
 
- Pierwsze zajęcia odbędą się 8 października, a czas trwania całego projektu przewidziany jest to końca listopada bieżącego roku. W ramach projektu odbędą się 4 zjazdy, z których każdy będzie obejmował 4 godzinny moduł nauki jednej formy tańca dla jednej grupy. Oczywiście na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymają dyplomy ukończenia zajęć.
 
Na zakończenie proszę jeszcze powiedzieć ile udało się uzyskać dofinansowania unijnego na ten projekt?
 
- Dokładnie jest to kwota 4500,50 zł, z czego otrzymamy 70 % dofinansowania unijnego w ramach PROW na lata 2007-2013. Będzie to więc dokładnie kwota 3150,35 zł.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
- Dziękuję również i zapraszam wszystkich chętnych do udziału w projekcie.

  

  • autor: Rafał Wasilewski
  • Zdjęcie wykonane podczas zajęć w ramach "Wakacyjnej Szkoły...
  • Zdjęcie wykonane podczas zajęć w ramach "Wakacyjnej Szkoły...

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6668749

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat