Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

5.12.2020

Imieniny

Krystyny, Sabiny, Edyty

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Pani dyrektor MOK Grażyna Pływaczewska zaprasza wszystkich...

MOK działa "pełną parą"

O propozycjach Mszczonowskiego Ośrodka Kultury na spędzenie wolnego czasu, nowych pomysłach i inicjatywach oraz projekcie unijnym z Grażyną Pływaczewską, dyrektorem MOK-u rozmawia Rafał Wasilewski
 
Pani dyrektor rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował szereg zajęć i propozycji na zagospodarowanie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Co nowego czeka na osoby chcące skorzystać z szerokiej oferty MOK-u?
 
- Tak, co roku staramy się wzbogacać naszą ofertę zajęć z myślą o mieszkańcach Mszczonowa i okolic. Od końca wakacji prowadzimy coroczne nabór do poszczególnych sekcji działających w naszym ośrodku, a jest ich całkiem sporo. Staramy się, aby nasza oferta wychodziła naprzeciw oczekiwaniom różnych grup wiekowych i aby osoby przychodzące do nas miały możliwośćjak najszerszego rozwoju i samorealizacji. Nacisk kładziemy głównie na rozwój artystycznych zainteresowań, ale coraz częściej MOK staje się też miejscem, gdzie można zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Jeśli chodzi o zajęcia rozwijające typowo artystyczne uzdolnienia to możemy zaproponować zainteresowanym zajęcia wokalne w grupach Voice i Wokaliza. Mamy zajęcia plastyczne dla dzieci czy też zajęcia teatralne dla młodzieży w grupie „Skorpion”. Działają u nas sekcje tańca współczesnego i tańca sportowego, które cieszą się stale rosnącym powodzeniem. Dla tych, którzy pragną rozwijać swoje talenty krasomówcze istnieje poradnia recytatora. Wciąż nie brak też chętnych do spotkań przy grach komputerowych na dużym ekranie.  Oferta MOK-u jest więc naprawdę zróżnicowana.
 
Wkrótce w MOK-u ruszą też pierwsze zajęcia zupełnie nowej w Mszczonowie idei, mam tu na myśli Uniwersytet Trzeciego Wieku. Proszę powiedzieć coś więcej o tym pomyśle.
 
- Tak. Jest to nasza nowa propozycja na aktywne spędzanie wolnego czasu przez mszczonowskich seniorów. Uniwersytet ma działać w MOK-u jako sekcja edukacyjno-integracyjna skierowana nie tylko do seniorów, ale także do każdego kto będzie chciał wziąć udział w bardzo szerokiej gamie zajęć przygotowanych specjalnie z myślą o mieszkańcach miasta i gminy. Opiekę naukowo-dydaktyczną nadMszczonowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku objęła Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego w Żyrardowiea patronat honorowy będzie pełnił  Burmistrz Mszczonowa.
Oprócz serii ciekawych wykładów, które będą odbywać się co drugi tydzień na słuchaczy czekać będą zajęcia z promocji zdrowia, informatyczne,  plastyczne,  wokalne, lektorat z języka angielskiego, Pilates, aerobik wodny, spotkania w klubie filmowym, wieczorki taneczne, zajęcia teatralne czy też Nordic Walking oraz gimnastyka geriatryczna przygotowana specjalnie z myślą o seniorach. Będziemy też starać się organizować cykliczne spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy będą opowiadać o swoich pasjach i zainteresowaniach. Każdy więc na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie.
 
A jaki jest koszt udziału w takich zajęciach uniwersyteckich?
 
- Aby stać się słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystarczy wpłacić wpisowe (30 zł) oraz uiścić opłatę semestralną (50 zł). To wystarcza, aby otrzymać naszą legitymację uprawniającą do udziału we wszystkich wspomnianych wyżej zajęciach. Wyróżniający się Słuchacze otrzymują na koniec roku akademickiego dyplomy ukończenia MUTW, które będą miały oczywiście charakter symboliczny.Słuchacz  będzie miał prawo uczestniczyć w wybranych przez siebie wykładach, kołach zainteresowań oraz zajęciach dodatkowych.
Mogę też już dziś zaprosić wszystkich zainteresowanych na uroczystą inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się 30 września br. o godz. 18.00 w sali kinowej MOK-u.
 
Wiem, że MOK jest realizatorem projektu unijnego „Wakacyjna Szkoła Cheerleaders – od zabawy do sukcesu”. Co już zostało zrealizowane w ramach tego projektu, a co będzie realizowane w najbliższym czasie? Ile udało się pozyskać dofinansowania unijnego na ten projekt?
 
- Tak. Jest to projekt LGD realizowany przez MOK, a skierowany jest on do uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz dla uczniów z klas I-III gimnazjum z terenu dwóch gmin – Mszczonowa oraz Radziejowic. W ramach tego właśnie projektu jeszcze w sierpniu 14 uczestniczek z gminy Mszczonów wzięło udział w 10-dniowej „Wakacyjnej Szkole Cheerleaders”, gdzie poprawiały swoją kondycję fizyczną, uczyły się nowych elementów tańca nowoczesnego oraz przygotowywały się do kolejnego sezonu 2012 w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders.
W najbliższym czasie również w ramach projektu „Wakacyjna Szkoła Cheerleaders – od zabawy do sukcesu” dzieci i młodzież z terenu obu gmin będą już wkrótce uczestniczyć w warsztatach z tańca sportowego, które poprowadzi instruktor tańca Katarzyna Wójcik. Projekt obejmuje również zajęcia warsztatowo-szkoleniowe dla nauczycieli/instruktorów tańca z terenu gmin objętych działaniem LGD „Ziemia Chełmońskiego”. Koordyntoerm tego projektu jest natomiast pani Anna Wójcik z Gminnego Centrum Informacji. Łączna suma, na którą opiewa projekt to 14000 zł, z czego 70% to dofinansowanie unijne, reszta to nasz wkład własny.
 
Jakie imprezy czekają na mszczonowian w najbliższym czasie? Na co możemy zaprosić mieszkańców miasta i gminy już dziś?
 
- Nowym naszym pomysłem miały być w tym roku wybory „Miss Mszczonowa”. Liczyliśmy, że będzie to wspaniała zabawa i przygoda dla mszczonowskich pięknych dziewczyn, ale niestety póki co nie zgłosiła się wymagana minimalna liczba kandydatek. Wobec czego najprawdopodobniej będziemy musieli zrezygnować z tego pomysłu.
Natomiast mam świetną informację dla miłośników teatru, których mogę już dziś zaprosić na przedstawienie „Śmiech nie grzech, czyli „Moralność Pani Dulskiej” w wykonaniu aktorów Sceny Edukacyjnej Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Reżyseria i choreografia Lelena Szurmiej. Sztuka ta będzie wystawiona w MOK-u 29 września br. Bezpłatne bilety są do odebrania w naszym sekretariacie w godzinach 8.00-16.00.
1 października o godz. 17.00 zaś zapraszamy młodzież do sali klubowej MOK –u na koncert reggae zespołu TrzeciRastaMalaysia.
 
Dziękuje za rozmowę.
 
 - Dziękuję również i zapraszam wszystkich do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.  
  • autor: Rafał Wasilewski
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6668678

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat