Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

6.12.2020

Imieniny

Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego 19.09.2011

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: wiceprzewodniczący RM Andrzej Osiński, radny Andrzej Osial, radny Wojciech Horbot, radny Dariusz Olesiński, radny Waldemar Suski, radny Zdzisław Banasiak oraz radny Jerzy Siniarski, jako przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego.
W trakcie prac komisji, radni wysłuchali przedstawionego przez dyrektora Grzegorza Ludwiaka sprawozdania z działalności ZGKiM , w którym wyszczególnione zostały wyniki finansowe tejże jednostki.
Z raportu wynikło, że sytuacja na rynku nieczystości stałych nie jest najlepsza. Rządowe przepisy są bowiem często sprzeczne z gospodarką rynkową, co powoduje zamieszanie i różną interpretację prawa.
Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Jerzy Sinarski wraz z radnym Wojciechem Horbotem korzystając z okazji, zapytali dyrektora ZGKiM o prognozy i zmiany dotyczące wejścia w życie z 1 stycznia 2012 roku tzw. ustawy śmieciowej.
W odpowiedzi Grzegorz Ludwiak podkreślił, że nowe przepisy będą m.in. nakazywały budowę specjalistycznych instalacji do utylizacji śmieci.
- Według nowych przepisów śmieci trzeba będzie przepuścić przez specjalną instalację termiczną . Do tej pory 90% śmieci w Polsce było składowanych. Nowe prawo nie zezwala na taką praktykę. W konsekwencji czego koszty związane z odbiorem śmieci znacznie wzrosną- zapowiada dyrektor ZGKiM.
Zapisy ustawy śmieciowej wywołały wśród radnych merytoryczną dyskusję. Radni pytali zarówno o wpływ ustawy na koszty jakie za odbiór śmieci będą ponosić mieszkańcy gminy oraz o możliwość pobudowania na terenie gminy punktu do utylizacji odpadów.
W dalszej części posiedzenia radny Andrzej Osial poruszył temat miejskiego targowiska, który wywołał ożywioną dysputę wśród radnych.
Burmistrz podkreślił, że w perspektywie roku 2013 mszczonowska targowica ulegnie zmodernizowaniu.
- Planujemy poprawić istniejące alejki oraz wybudować nowe. Nad częścią targowiska będzie zadaszenie. Betonowe ogrodzenie zostanie zamienione na siatkę, dzięki czemu wykluczy się proceder spotykania się w tym miejscu grup młodych ludzi, którzy nie zawsze zachowują się przepisowo- mówi Józef Grzegorz Kurek.
Do kolejnych tematów należała sprawa modernizacji ulicy Tarczyńskiej w Mszczonowie.
Jak zapowiedział burmistrz gminy droga ta ma szansę zostać współfinansowana ze tzw. „schetynówki”, choć rządowe środki na tego typu inwestycje są znacznie mniejsze niż w latach ubiegłych.
- Niestety rząd ograniczył ilość „schetynówek”. Mniejsze jest także dofinansowanie, które z 50% spadło do 30%- mówi burmistrz Mszczonowa.
Następnie, zastępca burmistrza, Grzegorz Kozłowski przedstawił radnym projekt uchwały mówiący o udostępnieniu boiska ze sztuczną nawierzchnią we wsi Piekary. Jednym z kryteriów dofinansowania tego projektu, współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich do którego gmina Mszczonów złożyła wniosek, jest zapewnienie, iż z tego obiektu przez cały rok będą mogły korzystać dzieci i młodzież z nie tylko z terenu Piekar, ale i okolicznych miejscowości oraz młodzieży i mieszkańców z obszaru Lokalnej Grupy Działania " Ziemia Chełmońskiego".
Radni przyjrzeli się także projektowi uchwały dotyczącego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Mszczonów obejmującego fragment miejscowości Nowy Dworek oraz miejscowości Sosnowica.
Na zakończenie prac komisji, radni omówili sprawy dotyczące ich okręgów wyborczych.
Do poruszonych tematów należała m.in. wycinka gałęzi w rejonie Bobrowiec. 
- Przy drodze z Osuchowa do Bobrowiec przydałoby się powycinać wychodzące na drogę gałęzie. Teraz zwłaszcza, jak jest okres zbiorów to jadące po tej drodze ciężarówki zmuszone są jechać środkiem ulicy- poinformował Jerzy Siniarski.

 

  

  • autor: Łukasz Nowakowski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6670284

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat