Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

6.12.2020

Imieniny

Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy 14.09.2011

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący  Marek Zientek, wiceprzewodniczący Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski, radny Wojciech Horbot oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy.
W trakcie posiedzenia radni zajęli się wysłuchaniem i omówieniem zmian w budżecie przedstawionych przez wiceburmistrza Mszczonowa, Grzegorza Kozłowskiego oraz skarbnika gminy Mszczonów Jadwigę Barbulant.
Wiceburmistrz Grzegorz Kozłowski w klarowny sposób przedstawił radnym zmiany w budżecie gminy Mszczonów leżące po stronie dochodów.
Natomiast skarbnik gminy zajęła się omówieniem wydatków wprowadzonych do budżetu na rok 2011.
Skarbnik omówiła głównie wydatki, które w sposób najbardziej istotny zmienią gminny budżet.
Wśród wymienionych znalazły się m.in. koszty związane z utrzymaniem mszczonowskich targowisk, przebudowy placu Piłsudskiego oraz budowy placu zabaw w Mszczonowie i sali gimnastycznej w Bobrowcach.
Radni dopytywali miedzy innymi o koszty związane z utrzymaniem obu targowisk oraz o ich rentowność.
- Czy wpływy wynikające z opłat targowiska są wystarczające- pytał Jadwigę Barbulant, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marek Zientek.
Z uwagi no ożywioną dyskusję i chęć poznania przez radnych zasiadających w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy szczegółów związanych z funkcjonowaniem targowisk, poproszono przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Mszczonowie o przygotowanie szczegółowego raportu z pracy targowisk na kolejne posiedzenie komisji.
- Proponuję, aby temat dotyczący zasad działania mszczonowskich targowisk oraz opłat i wydatków  szczegółowo omówić podczas następnej komisji - zasugerował Łukasz Koperski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie.
W dalszej części posiedzenia, radni dyskutowali nad projektem modernizacji placu Piłsudskiego w Mszczonowie. Radni pytali o projekt przebudowania placu oraz o zmiany wynikające z tego planu.
- Mam nadzieję, że projekt przebudowy placu Piłsudskiego nie przewiduje zlikwidowania przystanku autobusowego i ruchu autobusów na tym terenie - pyta Łukasz Koperski.
Na pytanie przewodniczącego, wiceburmistrz Mszczonowa Grzegorz Kozłowski zapowiedział, że nie ma jeszcze ustalonego planu uwzględniającego zmiany lokalizacji przystanku, a na potrzeby zwiększenia funkcjonalności być może będzie potrzebna zmiana organizacji ruchu.
 - Jest pomysł, żeby ruch pojazdów przez plac Piłsudskiego odbywał się w jedną stronę, od ulicy Sienkiewicza do ulicy Warszawskiej. Dałoby to możliwość poszerzenia chodnika, zrobienia dodatkowych miejsc parkingowych oraz znacznie zwiększy bezpieczeństwo- mówi Grzegorz Kozłowski, wiceburmistrz Mszczonowa.
Poza wymienionymi powyżej sprawami, podczas sprawozdania ze zmian w budżecie omówiono także kwestie dotyczące m.in. modernizacji remizy strażackiej w Osuchowie, wydatków poniesionych na szkolnictwo oraz budowy placu zabaw w Mszczonowie i pobudowania sali gimnastycznej w Bobrowcach.
Na koniec posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, radny Jerzy Siniarski zapytał o projekt związany z przebudową centrum wsi Bobrowce.
Burmistrzowie oznajmili, że projekt przebudowy centrum Bobrowiec na dzień dzisiejszy przechodzi ocenę merytoryczną i dopiero po tej weryfikacji oraz pozytywnej ocenie, gmina uzyska środki na sfinalizowanie tej inwestycji.  
  • autor: Łukasz Nowakowski
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6670268

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat