Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

6.12.2020

Imieniny

Mikołaja, Nikoli, Jaremy

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy 7.09.2011

W posiedzeniu komisji uczestniczyli: przewodniczący RM Łukasz Koperski, wiceprzewodniczący  Marek Zientek, wiceprzewodniczący Andrzej Osiński, radny Jerzy Siniarski oraz radny Ryszard Stusiński, jako przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy. 
W posiedzeniu udział wziął także nowy komendant mszczonowskiej Policji asp. sztab Krzysztof Puszcz.
Radni wykorzystując obecność funkcjonariusza, zgłosili szereg problemów związanych z bezpieczeństwem na terenie gminy Mszczonów.
- Na osiedlu Dworcowa, mieszkańcy skarżą się na nieprzepisowe zachowania młodych ludzi, którzy zakłócają porządek. Nie może tak być, że ludzie boją się wyjść  z domów- mówi przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Gminy, Ryszard Stusiński.
Radni wspomnieli również o włamaniach i rozbojach do jakich dochodzi coraz częściej na terenie gminy.
Komendant  w odpowiedzi na zgłoszone sprawy stwierdził, że mszczonowskiej Policji znane są wszystkie osoby, które dopuszczają się  nieprzepisowych czynów. Jednak, ażeby Policja była bardziej skuteczna liczy na współpracę ze społeczeństwem, które będzie reagowało i na bieżąco zgłaszało Policji zaistniałe procedery.
W dalszej części posiedzenia wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marek Zientek zgłosił problem dotyczący trasy kursowania szkolnego busa, który dowozi dzieci z terenu Osuchowa i okolicznych miejscowości do szkoły.
- Trasa kursowania busa musi być tak wyznaczona, żeby dzieci, które z niego korzystają nie musiały iść kawał drogi na przystanek, bo jak przyjdzie jesień i zima to dla tych uczniów będzie to niemały problem- mówi Marek Zientek. Ponadto zrobiona została teraz  droga, po której bus śmiało może zacząć jeździć- dodaje radny.
Burmistrz Józef Grzegorz Kurek zapewnił, że przedstawiony problem zostanie rozwiązany przez Zespół Placówek Oświatowych, który przyjrzy się sprawie w celu wyznaczenia najbardziej dogodnej trasy kursowania busa, jednakże gmina musi przestrzegać przepisów w zakresie odległości od szkoły do  miejsca zamieszkania dzieci.
Na koniec posiedzenia przewodniczący Rady Miejskiej  Łukasz Koperski zwrócił uwagę na leżące od dłuższego czasu worki przy obiekcie mszczonowskich TERM.
- Te worki leżą już w tym miejscu od jakiegoś czasu. Nie może tak być, gdyż widok ten szpeci te miejsce, a przecież wiele osób z zewnątrz odwiedza nasze TERMY- mówi Łukasz Koperski.
Burmistrz podkreślił, że worki o których mowa, należą do wykonawcy, który aktualnie przeprowadza prace na obiekcie basenów termalnych. Jak zapowiedział włodarz gminy, sprawę uprzątnięcia worków przekaże dyrekcji mszczonowskiego kompleksu basenów.  
  • autor: Łukasz Nowakowski

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

6670777

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Ważny komunikat