Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

21.10.2021

Imieniny

Hilarego, Urszuli, Jakuba

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

 • -

Pożegnanie generała

Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek wraz z Przewodniczącą Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży Barbarą  Gryglewską  uczestniczyli w uroczystości zdania obowiązków dowódcy 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia gen. bryg. Mirosława Siedleckiego. Uroczystość odbyła się 30 sierpnia na terenie koszar zaprzyjaźnionej z gminą Mszczonów jednostki wojskowej.   W pożegnaniu zasłużonego dowódcy uczestniczyli również  jego przełożeni - Szef Sztabu Generalnego - generał Mieczysław Cieniuch oraz  Dowódca Garnizonu Warszawa - gen. bryg. Wiesław Grudziński 
 • -

Turystyczne Mazowsze Zachodnie

od Sochaczewa przez Łowicz, Skierniewice, Rawę Mazowiecką, Grójec i Grodzisk Mazowiecki, a na Żyrardowie kończąc…

Pod hasłem „Turystyczne Mazowsze Zachodnie” zaczęła działać, powołana przez samorządy okolicznych miast i gmin (Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Mszczonów, Żabia Wola, Radziejowice, Wiskitki, Puszcza Mariańska, Powiat Żyrardowski), Lokalna Organizacja Turystyczna Mazowsza Zachodniego. A po co? A w jakim celu? 
 • -

Wspólna uroczystość dwóch par

W dniu 6 sierpnia 2011roku  w Urzędzie Stanu Cywilnego mszczonowskiego ratusza odbyła się niezwykła uroczystość związana z dostojną rocznicą ślubu dwóch par małżeńskich - Państwa Kazimiery i Łukasza Suskich, którzy obchodzili 55 rocznicę ślubu oraz Państwa Wiesławy i Stanisława Dwurzyńskich, którzy obchodzili 50 rocznicę ślubu. 

 • -

Pożegnanie wakacji po mszczonowsku

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia  Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił  mieszkańców miasta  i okolicznych miejscowości na taneczne pożegnanie wakacji. Odbyło  się ono w niedzielę 28.08 w parku przy ulicy Narutowicza. Do tańca grał zespół TAIF, składający  się z osób związanych z gminą  Mszczonów. Korzystne warunki pogodowe sprawiły, że na taneczny wieczór pod gwiazdami przybyło naprawdę wiele osób.

 • -

Koniec wakacji na wesoło

Pożegnanie z wakacjami, to niestety smutna sprawa i dlatego warto sobie osłodzić te gorzkie chwile szałową zabawą. Na bal, zorganizowany w celu rozweselenia dzieci w tych trudnych dniach zaprosiła do Mszczonowskiego Ośrodka Kultury osobiście dyrektor ośrodka Grażyna Pływaczewska. Liczna grupa dzieci przybyłych do sali klubowej MOK_u mogła się wraz z nią, swoimi rodzicami oraz instruktorami ośrodka bawić przez całe sobotnie przedpołudnie-  27 sierpnia.

 • -

Oblężenie TERM

Tegoroczne wakacje z pewnością nie były  upalne. Częste opady i kapryśna pogoda sprawiły, że zaplanowanym wcześniej urlopem ciężko było utrafić w pogodę. Deszczowe dni nie sprzyjały też odwiedzaniu przez mieszkańców Mszczonowa  kompleksu termalnego.  Jednak w ostatni weekend wakacji aura chciała chyba zrekompensować nam wszystkie sprawiane wcześniej przykrości i przez pełne dwa dni darzyła nas wyjątkowo gorącym słońcem oraz  bezchmurnym niebem. Termy przeżywały wtedy prawdziwe oblężenie.

 • -

KOLOR zaprasza na wystawę

Wystawę  prac,  wykonanych podczas pleneru, jaki grupa plastyczna KOLOR z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, odbyła na początku sierpnia w Nieborowie,  z pewnością zobaczyć powinien każdy mszczonowianin. Obrazy przedstawiające urokliwy, nieborowski pałac, a także dodatkowe dzieła sztuki,  stworzone przez malarki KOLORU w trakcie artystycznych spotkań,  odbytych w MOK-u  w latach 2010-2011,  podziwiać będzie można w Małej Galerii aż do 30 września.

 • -

Harmonogram zajęć "Lata w mieście" (27- 31 sierpnia)

Okres wakacji dobiega końca, a wraz z nim wakacyjne zajęcia i warsztaty, które Mszczonowski Ośrodek Kultury zorganizował w miesiącu sierpniu w ramach akcji "Lato w mieście".

 • -

BITWA MSZCZONOWSKA- 10 września 2011r.

10.09.2011r  - 72. rocznica bitwy mszczonowskiej

Program uroczystości rocznicowych:

godzina 17.30

Zbiórka pocztów sztandarowych oraz orkiestry OSP, strażaków,  harcerzy i kompanii honorowej 15 SBWD- (parking  przed Domem Strażaka). 

godzina 18.00

Rocznicowa Msza Święta (w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela) w intencji bohaterskich żołnierzy 31 pułku Strzelców Kaniowskich  oraz  mieszkańców Mszczonowa, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Imprezowe pożegnanie wakacji

Czas wakacji dobiega końca, a wraz z nim zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Mszczonów zorganizowane przez Mszczonowski Ośrodek Kultury w ramach akcji „Lato w mieście”.
Do końca sierpnia  każda chętna osoba może uczestniczyć m.in. w zajęciach rytmicznych, wokalnych, plastycznych, teatralnych, a także w wakacyjnych spotkaniach z piosenką oraz karaoke w plenerze.
Z myślą o mieszkańcach gminy Mszczonów, na zakończenie wakacji Mszczonowski Ośrodek Kultury zaplanował dwie imprezy, które będą skierowane zarówno do dzieci jak i do dorosłych mieszkańców.

 • -

W Lutkówce jak zawsze wesoło

Już  po raz 11-ty Odpust Świętego Rocha w Lutówce był połączony z gminnym festynem współorganizowanym przez: lutkuwiecką Parafię, Urząd Miejski we Mszczonowie i Mszczonowski Ośrodek Kultury. Odpustową Mszę Świętą  koncelebrowali: kanclerz kurii diecezjalnej ks. prałat dr Stanisław PLICHTA oraz zaprzyjaźniony z miejscowym proboszczem, księdzem prałatem Zbigniewem Chmielewskim, ks. misjonarz Piotr Stępień. Przybyły do Lutówki aż z Brazylii misjonarz wywarł na zgromadzonych w świątyni wiernych niesamowite wrażenie. Jego blisko godzinne, płomienne  kazanie nagrodzono spontaniczną  burzą braw. Bardzo bezpośredni,   przyjazny i  gorący - jak jego misyjny kraj-  kapłan   porwał uczestników odpustowej Mszy. Jego homilia  dotyczyła szczerej  wiary, jaka cechuje brazylijskich katolików oraz olbrzymiej sympatii, jaką czują oni dla narodu, który wydał błogosławionego Jana Pawła II i   wyniesioną na ołtarze Siostrę Faustynę.

 • -

„Szlakiem Strzelców Kaniowskich” – odsłona pierwsza -SIERADZ

Już po raz trzeci delegacja Gminy Mszczonów uczestniczyła uroczystym rozpoczęciu cyklu „Szlakiem bojowym Strzelców Kaniowskich”, jakie co roku  odbywa się w Parku Staromiejskim w Sieradzu. Podczas tego wydarzenia Mszczonów reprezentowany był przez: Przewodniczącą Komisji Oświaty, Sportu i Młodzieży Rady Miejskiej Mszczonowa  Barbarę Gryglewską,  komendanta Hufca ZHP Mszczonów  Zbigniewa Grabka i prezesa Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego Piotra Dymeckiego.

 • -

Nowe boisko sportowe w Piekarach

Dzieci i młodzież z Piekar niebawem będą mogły cieszyć się nowym boiskiem sportowym.
Wykonawca inwestycji, firma GARDENIA SPORT z Warszawy do końca sierpnia zakończy bowiem ostatnie prace związane z wybudowaniem na terenie szkoły w Piekarach wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią.

 • -

Prace przy budowie kanalizacji coraz bardziej zaawansowane

Na wiosnę tego roku ruszyły prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w miejscowości Grabce Józefpolskie.
W ramach tej inwestycji, której wartość oszacowana jest na ok. 2.100.000,00 zł przewidziane jest odprowadzenie ścieków sanitarnych z gospodarstw domowych znajdujących się na terenie wsi Grabce Józefpolskie. Do tego zadania została zaprojektowana kanalizacja grawitacyjna oraz tłoczna.

 • -

Karaoke po mszczonowsku

Trzeci wieczór karaoke, jaki został zorganizowany przez instruktorów Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w ramach akcji LATO W MIEŚCIE, przyciągnął do parku przy ulicy Narutowicza blisko 200 osób.
Wraz z dziećmi i młodzieżą przybyli na miejsce zabawy  również  dorośli. Wieczór karaoke ku zaskoczeniu organizatorów przerodził się w dość liczną miejską imprezę.

 • -

Harmonogram zajęć "Lata w mieście" (20- 26 sierpnia)

Mszczonowski Ośrodek Kultury w miesiącu sierpniu zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartowały pod hasłem „WSZYSCY TWORZYMY KULTURĘ”. Zorganizowane przez MOK wakacyjne spotkania odbywają się w ramach realizowanego przez powiat żyrardowski projektu „STOLICA KULTURALNA MAZOWSZA”.

 • -

Wspaniała zabawa i dobra nauka

W środę, 17 sierpnia w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne przedstawienie teatralne zorganizowane w ramach trwającej w miesiącu sierpniu akcji „Lato w Mieście”.
Tym razem dla najmłodszych mszczonowian wystąpił Wilk i Zając. Warto dodać, że aktorami były również licznie zgromadzone na sali dzieci, które miały możliwość współtworzenia tego spektaklu.

 • -

Odpust w Lutkówce

HARMONOGRAM

ODPUSTU W LUTKÓWCE
NA ŚW. ROCHA
21.08.2011

Godzina 12.30
Msza święta w kościele parafialnym pw. Świętej Trójcy

Godzina 14.00
Uroczyste rozpoczęcie

Godzina 14.10
Występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej
            z Mszczonowa

 • -

KOLEJNA ODSŁONA WAKACYJNEJ SZKOŁY CHEERLEADERS

Dziesięć dni sierpniowego odpoczynku mszczonowska młodzież spędziła w sposób aktywny, biorąc udział w II już z kolei -Wakacyjnej Szkole Cheerleaders.  Program zajęć warsztatowych skierowany był głównie na zajęcia treningowe z tańca cheerleaders, które odbywały się 2 razy dziennie po 1,5 godziny w Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej. Na zajęciach uczestniczki poprawiały kondycję fizyczną, która jest niezbędna w tego rodzaju tańcu oraz przygotowywały się do kolejnego sezonu 2012 w Polskim Stowarzyszeniu Cheerleaders.

Harmonogram zajęć "Lata w mieście" (12- 21 sierpnia)

Mszczonowski Ośrodek Kultury w miesiącu sierpniu zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartowały pod hasłem „WSZYSCY TWORZYMY KULTURĘ”. Zorganizowane przez MOK wakacyjne spotkania odbywają się w ramach realizowanego przez powiat żyrardowski projektu „STOLICA KULTURALNA MAZOWSZA”.

 • -

Bal dla dzieci w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

W sobotę, 6 sierpnia w sali klubowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się wakacyjny bal dla dzieci. Wakacyjna impreza dla najmłodszych wystartowała o godzinie 11.00 zaraz po projekcji bajki dla dzieci, która tradycyjnie otwiera każdy dzień wakacji z MOK-iem.

 • -

Interaktywny spektakl

W piątek, 5 sierpnia w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu krakowskiego teatru studia ART-RE.
Artyści wystawili znaną i lubianą przez wszystkie dzieci bajkę o chłopczyku z drewna znanego jako Pinokio.
Spektakl przygotowany został na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego.
Opowieść mówiła o drewnianym pajacyku, którego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły.

 • -

Ruszyła przebudowa skweru przy ulicy Narutowicza

Wraz z początkiem sierpnia ruszyły prace budowlane związane z przebudową skweru przy ulicy Narutowicza w Mszczonowie. Przebudowa tego miejsca polegać będzie  na wykonaniu nawierzchni z kostki betonowej w miejscu istniejących już ciągów pieszych oraz budowy placu w centralnym punkcie skweru, który w przyszłości posłużyć ma jako scena podczas organizowanych w tym miejscu występów artystycznych.

 • -

Chodnik przy ulicy Wschodniej oddany do użytku

Mieszkańcy Mszczonowa, którzy narzekali na brak chodnika w ulicy Wschodniej mogą cieszyć się już nowo wybudowanym ciągiem pieszym prowadzącym od ulicy Tarczyńskiej do sklepu Biedronka mieszczącego się przy ulicy Wschodniej.
Wykonawca inwestycji, firma SKIERDRÓG ze Skierniewic za łączną kwotę 104 893,12 zł wykonał budowę chodnika ze ścieżką rowerową o powierzchni -ok. 700m2 wraz ze słupkami wygradzającymi, ławkami i koszami.

Zmiana w programie akcji "Lato w mieście"

W związku z wyjazdem i realizacją projektu "Wakacyjna Szkoła Cheerleaders- od zabawy do sukcesu",
zajęcia z tańca nowoczesnego w ramach akcji letniej MOK od dnia 05.082011r. do dnia 30.08.2011 r.
zostają ODWOŁANE
. Na poczet w/w. działania.

Za zmianę w programie organizator przeprasza.

 • -

Harmonogram zajęć na drugi tydzień "Lata w mieście" (6- 13 sierpnia)

Mszczonowski Ośrodek Kultury w miesiącu sierpniu zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartują pod hasłem „WSZYSCY TWORZYMY KULTURĘ”. Zorganizowane przez MOK wakacyjne spotkania odbywać się będą w ramach realizowanego przez powiat żyrardowski projektu „STOLICA KULTURALNA MAZOWSZA”.

 • -

Warsztaty wokalne

W czasie trwania wakacji z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury, dzieci i młodzież biorą udział w licznych zajęciach proponowanych przez MOK.
Jednym z takich zajęć są warsztaty wokalne organizowane z myślą o młodych ludziach pragnących pracować nad swoim talentem. W każdą sierpniową środę o godzinie 11.00 rozpoczynają się zajęcia grupy wokalnej „Wokaliza”, która ćwiczy pod kierunkiem Iwony Skwarek, a w środy o 13.00 i czwartki o 11.00 warsztaty grupy „Voice”, którą prowadzi Piotr Sadowski.

 • -

Zajęcia plastyczne dla „małych i dużych”

Mszczonowski Ośrodek Kultury w ramach odbywającej przez cały sierpień akcji „Lato w mieście”, prowadzi warsztaty plastyczne, które skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży, ale również do dorosłych.
W tym roku zajęcia plastyczne dla najmłodszych wystartowały pod hasłem „Choć mam rączki małe”, dla dorosłych natomiast pod hasłem „Zamki i pałace-nasze dziedzictwo”.
Zajęcia przygotowane specjalnie z myślą o tych pierwszych organizowane są w każdy sierpniowy wtorek  i środę o godzinie 11.00, dla dorosłych natomiast w te same dni o godzinie 18.00.

 • -

Wakacyjne zajęcia rytmiczne

Już od pierwszego dnia trwania akcji „Lato w mieście” organizowanej przez Mszczonowski Ośrodek Kultury na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji w postaci przeróżnych zajęć i zabaw.
Tradycyjnie, otwierającym każdego dnia cykl zajęć w MOK-u był poranek filmowy, podczas którego dzieciom puszczane są znane i lubiane kreskówki.
Po projekcji bajki, dla przedszkolaków zorganizowano zabawy rytmiczne pod nazwą „Tra-la-la, tańcz jak ja”. Zajęcia te, odbywać się będą regularnie do końca wakacji, w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 11.00.

 • -

Sonda uliczna- "Co mszczonowianie sądzą o Merkuriuszu Mszczonowskim"

W piątek, 29 lipca 2011 roku zapytaliśmy mieszkańców Mszczonowa jak oceniają Gminny Biuletyn Informacyjny- Merkuriusz Mszczonowski.

- Bardzo dobrze, że wychodzi taka gazeta. W takim mieście jak Mszczonów potrzebne jest takie pismo informacyjne. Na pewno dzięki Merkuriuszowi mieszkańcy mogą dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy, które dzieją się w mieście i gminie- mówi pan Waldemar.

- Regularnie czytam Merkuriusza i muszę przyznać, że najbardziej lubię materiały historyczne, gdyż są niezwykle interesujące. Od momentu kiedy Merkuriusz dostał nową szatę graficzną i jest kolorowy, zyskał na popularności, choć zawsze cieszył się ogromnym powodzeniem. Myślę, że przydałoby się trochę więcej tematów społecznych- mówi pani Grażyna.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7651478

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat