Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

23.4.2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Uniwersytet dla każdego

Od sierpnia, przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w biurze Mszczonowskiego Ośrodka Kultury będzie można zapisać się do Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Słuchaczem MUTW może zostać każda osoba bez względu na wiek i wykształcenie, która złoży pisemną deklarację o chęci uczestnictwa w jego działaniu, zapozna się z regulaminem MUTW oraz wpłaci wpisowe i składkę semestralną z góry na każdy najbliższy semestr.
Każdy słuchacz otrzyma legitymację, która będzie upoważniała do udziału w ofercie programowej uniwersytetu. Każdy ze słuchaczy będzie mógł uczestniczyć w wybranych przez siebie wykładach, kołach zainteresowań oraz zajęciach dodatkowych.
Korzystanie z wykładów ogólnych i zajęć w większości kół zainteresowań będzie nieodpłatne.
Członkowie kół zainteresowań wybiorą Starostów, którzy odpowiadać będą za listy obecności na każdych zajęciach i zostaną członkami Rady MUTW.
Wyróżniający się słuchacze otrzymają na koniec roku akademickiego dyplomy ukończenia MUTW, które będą mieć charakter symboliczny.
Słuchacze będą mogli skorzystać z szerokiej i różnorodnej oferty programowej, w skład której wchodzą: wykłady ( dotyczyć będą różnych dziedzin nauki, np. psychologii, teorii literatury, historii sztuki i historii kultury, medycyny, filozofii, religioznawstwa, wiedzy o regionie czy socjologii), lektorat językowy (nauka angielskiego dla grup początkujących), zajęcia z promocji zdrowia i zdrowego trybu życia (zakres profilaktyki zdrowotnej, ziołolecznictwa, ergonomii, prawidłowego odżywiania i stosowania właściwych diet), zajęcia informatyczne    (podstawowa wiedza na temat bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu), zajęcia plastyczne grupy „Kolor”, zajęcia pilates (trening inspirowany jogą, baletem i ćwiczeniami siłowymi), gimnastyka geriatryczna (rehabilitacja ruchowa), zajęcia z aerobiku wodnego, zajęcia nordic walking, zajęcia wokalne chóru „Słoneczko” i „Pasjonata”, zajęcia filmowe „Klubu miłośników filmu” a także spotkania z ciekawymi ludźmi, wieczorki taneczne i amatorski teatr dorosłych „Grupa Josefa”.
Inspiracją do podjęcia działań stała się propagowana przez władze Mszczonowa w tym Burmistrza Józefa Grzegorza Kurka oraz Radę Miejską idea budowania społeczeństwa obywatelskiego, gdzie każdy z mieszkańców zyska możliwość wpływania na kształt i wizerunek społeczności w której funkcjonuje.
Organizatorzy MUTW chcą dotrzeć do ludzi, którzy z różnych przyczyn zagubili swoją drogę i szukają celu, dającego im szansę samorealizacji, odzyskania poczucia własnej wartości, świadomości, że jeszcze mogą być potrzebni i docenieni oraz szanowani.
Mszczonowski Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie działał w oparciu o statut Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, który z kolei będzie stanowił siedzibę MUTW.
MUTW będzie funkcjonował jako amatorska sekcja edukacyjno-integracyjna MOK-u, a swoją działalnością obejmie miasto i gminę Mszczonów.
Opiekę naukowo-dydaktyczną obejmie Wyższa Szkoła Rozwoju Lokalnego w Żyrardowie.
Inauguracja roku akademickiego rozpocznie się już we wrześniu.

Zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

  • autor: oprac. ŁN

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7152604

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat