Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

23.4.2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Prawdziwi „Kubusiowi Przyjaciele” są tylko w Mszczonowie

Dobiegła końca trzecia już edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Uczestniczyło w niej ponad 3 tysiące przedszkoli z całej Polski, które realizowały zadania ekologiczne. W tym roku szkolnym 250 tysięcy dzieci uczyło się, jak oszczędzać energię i na co dzień żyć w zgodzie z naturą.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to program edukacyjny tworzony po to, by pomóc nauczycielom wprowadzać dzieci w tematykę ekologii.
Każde z ponad 3 tysięcy przedszkoli, które zgłosiły się do programu, otrzymało specjalne materiały edukacyjne dla nauczycieli pt. „Oszczędzamy energię”. Z ich pomocą w przedszkolach prowadzone były zajęcia na temat energii elektrycznej i jej oszczędzania na co dzień.
Po wykonaniu wszystkich zadań placówki, które zrealizowały ekologiczne działania i zdobyły minimum 150 punktów (na 300 możliwych) otrzymało Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Wśród najlepszych nie mogło zabraknąć zerówki działającej w szkole podstawowej w Mszczonowie, która uzyskała w tym roku, aż 240 punktów na 300 możliwych.
Zerówka z Mszczonowa po raz drugi bowiem wzięła udział w realizacji projektu i po raz drugi uzyskała jako jedyna placówka w powiecie żyrardowskim certyfikat „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.
W tym roku dzieci wraz ze swoimi paniami Barbarą Oracz i Agatą Lesiak  realizowały program przez sześć miesięcy, bowiem od października ubiegłego roku do kwietnia podejmowali wiele działań ekologicznych wyznaczonych przez program.
W tegorocznej edycji szczególną uwagę poświęcono zagadnieniom związanym z oszczędzaniem energii.
Dzieci odbyły cykl zajęć edukacyjnych na temat segregowania eko-śmieci, zbierania zużytych baterii, dowiedziały się jak można oszczędzać energię elektryczną zarówno w szkole jak i w domu, a także wykonały wiele prac plastycznych na ten temat.
W programie były także dni poświęcone zdrowemu odżywianiu jak np. dzień marchewki, dzień warzyw , owoców i soków.

Wówczas dzieci robiły sałatkę owocową, wcześniej kupując potrzebne składniki na mszczonowskim rynku.Dużo pozytywnych emocji wzbudziło spotkanie z  leśniczym z Osuchowa panem Markiem Zientkiem, który opowiadał dzieciom o pięknie przyrody która nas otacza.
Ponadto dzieci witały wiosnę, przeprowadzały patrol ekologiczny na terenie Mszczonowa, a przy tym wszystkim doskonale się bawiły i uczyły przez zabawę.
Warto podkreślić, że dla dzieci wszystkie działania w ramach projektu były ogromną frajdą, cały czas w zerówce działo się coś nowego i niezwykle interesującego.
W ramach programu panie Barbara Oracz i Agata Lesiak otrzymały ciekawe pomoce dydaktyczne i płyty CD, a dzieci dyplomy oraz plakietki. Najważniejsze jednak, że podczas niemalże całego roku szkolnego maluchy miały okazję do poznawania zasad ekologii i właściwego sposobu postępowania ze środowiskiem naturalnym.
Ponieważ konkurs ten cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów wychowawczynie już dziś zapowiadają, że przystąpią do kolejnej edycji programu, która ruszy już jesienią.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7152620

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat