Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

23.4.2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Audyt w ramach konkursu "Gmina fair play"

Audyt w ramach konkursu „Gmina Fair Play”

Konkurs "Gmina Fair Play" – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, którego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym organizowany jest od dziesięciu lat. Celem konkursu jest odnaleźć i wskazać gminy, które są zdeterminowane, prężne, z nowymi i dobrymi pomysłami na własny rozwój. Dzięki konkursowi wielu laureatów nawiązało liczne kontakty zarówno z inwestorami, mediami jaki i innymi jednostkami samorządu terytorialnego, których efektem są obecnie finalizowane inwestycje, nowe pomysły na skuteczną promocję oraz na właściwy kierunek rozwoju.
„Gminy Fair Play” to takie, które kreują dobre wzorce współpracy samorządów z przedsiębiorcami, są one także wzorem do naśladowania przez wszystkie jednostki administracyjne w Polsce. Są to także gminy wiarygodne i otwarte na nowe inicjatywy gospodarczo-inwestycyjne, zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów.
W ramach tego właśnie konkursu we wtorek 5 lipca w mszczonowskim Urzędzie Miejskim odbył się audyt, który w tym roku przeprowadził pan Łukasz Grzejszczyk.
Procedura audytu składała się z trzech elementów. Pierwszym było spotkanie Audytora z Burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, podczas którego omawiano bieżące i przyszłe działania gminy związane z inwestycjami przedstawione w przygotowanej wcześniej ankiecie konkursowej.
Drugą częścią audytu było spotkanie z udziałem zaproszonych gości wśród których znaleźli się: Grzegorz Ludwiak, dyrektor ZGKiM, Adam Miszczak, kierownik zakładu instalatorstwa gazowego, Teresa Kok, przedstawiciel Banku Spółdzielczego, oraz radny Rady Miejskiej w Mszczonowie Marek Zientek, a także Teresa Koszulińska, naczelnik wydziału rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego w Mszczonowie.
Podczas tej części audytu, uczestnicy spotkania wraz z audytorem dyskutowali głównie na tematy związane z gminnymi inwestycjami, obecną sytuacją mieszkaniową, dostosowaniem budynków użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych, a także z ochroną środowiska, wodociągami, kanalizacją i instalacją gazową na terenie gminy oraz gminnymi planami na przyszłość.
Uczestnicy spotkania zaznaczyli, że gmina Mszczonów, dzięki stabilnemu i długoletniemu sprawowaniu urzędu przez Burmistrza Józefa Grzegorza Kurka stała się prężnie działającą jednostką samorządu terytorialnego.
W wyniku dobrej współpracy władz miasta z członkami Rady Miejskiej oraz zaangażowaniu jednostek organizacyjnych gminy doszło do wielu konstruktywnych działań, czego efektem jest zrealizowanie wielu inwestycji, przyciągnięcie licznych  inwestorów, którzy budują na terenie gminy swoje zakłady dając tym samym dodatkowe miejsca pracy lokalnej społeczności.
Zaproszeni goście podkreślili również, że Burmistrz Mszczonowa dzięki swojej otwartości na nowe wyzwania, współpracę i pomysłowość stworzył innowacyjną gminę, do której przybywa coraz więcej mieszkańców i przedsiębiorców chcących ulokować tu swój kapitał.
Po zakończonym spotkaniu przyszedł czas na trzecią części audytu, którą stanowiła wizytacja obiektów inwestycyjnych na terenie miasta i gminy. Audytor w towarzystwie Magdaleny Podsiadły, pracownika Gminnego Centrum Informacji odwiedził obecnie realizowane lub niedawno zakończone przedsięwzięcia z zakresu inwestycji publicznych. Wizytacja odbyła się m.in. na oddanym do użytku Trakcie Tarczyńskim, placówkach oświatowych, zmodernizowanym GCI, basenach termalnych, Mszczonowskim Ośrodku Kultury, a także w dzielnicy przemysłowej. Audytor zobaczył również zmodernizowaną i niedawno oddaną do użytku ulicę Sienkiewicza.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • Spotkanie w Urzędzie Miejskim z Audytorem

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7152445

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat