Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

23.4.2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wycieczkowo w Smerfolandii

WYPRAWA DO ZOO

Oficjalny koniec roku już za Smerfami i wszystkie dzieci  z niecierpliwością czekały na ostatni tydzień czerwca nie tylko dlatego, że wakacje są już blisko lecz dlatego, że był to tydzień wycieczek dla przedszkolaków.
We wtorek 28 czerwca wszystkie przedszkolaki wybrały się do warszawskiego ZOO. Punktualnie o 7.30 Smerfy zjawiły się w Przedszkolu, aby posilić się przed podróżą. O godzinie 8.00 kiedy autokary  były gotowe i zostały sprawdzone przez policjantów, dzieci mogły wyruszyć do stolicy. Podróż minęła szybko i sprawnie. Już przed godziną 10.00  ponad osiemdziesięcioro dzieci wyruszyło na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Najmłodsi (2 i 3 latki) wybrali się najpierw do lwa następnie odwiedzali kolejno wszystkie duże i małe zwierzęta. Najwięcej emocji wzbudził słoń lecz największą atrakcją okazała się kolejka która przewiozła dzieci przez całe zoo. Około 12.30 na głodnych  i zmęczonych Maluchów czekał obiad. Po posiłku dzieci znów wyruszyły na poszukiwania egzotycznych zwierząt. Czterolatki  najbardziej chciały zobaczyć rekina i od  odwiedzin u tej groźnej ryby dzieci rozpoczęły swoją podróż po zoo. Następnie był hipopotam, żyrafa, słoń i  pingwiny. Kiedy grupy; Żabek i Biedronek zmęczyły się mogły podziwiać zoo z okienka  kolejki,  która dowiozła ich na obiad. Następnie był plac zabaw i upragnione lody. Po podwieczorku czterolatki wybrały się do mini zoo gdzie nakarmiły osiołka i owieczki.  Starszaki (5 i 6 latki) jako najstarsze grupy dzielnie przemierzyły całe zoo bez większych odpoczynków. Uważnie oglądały  wszystkie ryby, ptaki,  gady i ssaki. Zadawały mnóstwo pytań a wychowawcy wyczerpująco odpowiadali lub czytali informacje na tabliczkach. Dopiero po obiedzie Pszczółki i Rybki bawiły się na placu zabaw oraz jeździły kolorową kolejką. W drodze powrotnej prawie wszystkie dzieci zasnęły. Po pięciogodzinnym spacerze przedszkolakom należał się odpoczynek. Zadowoleni lecz zmęczeni o 17.00 dzieci przywitały się z rodzicami przed Przedszkolem.

DWUDNIOWA WYCIECZKA DO ŁODZI

Dla Smerfów był to prawdziwy tydzień atrakcji. Odbyły się aż dwie wycieczki autokarowe. Jedna dla wszystkich przedszkolaków, druga natomiast tylko dla tych najbardziej odważnych.
W czwartek o godzinie 7.00  szesnastoosobowa grupa dzieci cztero- pięcio- i sześcioletnich wybrała się na dwudniową wyprawę do miasta Łodzi. Wycieczka była niezwykle atrakcyjna nie tylko dlatego, że dzieci nocowały poza domem lecz głównie dlatego, ze jej program był niezwykle atrakcyjny. Pierwszego dnia dzieci zawitały do Kołacinka. Odwiedziły prehistoryczne  gady i zapoznały się z różnymi baśniami na Bajkowej Ścieżce, gdzie odwiedziły Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka i inne postacie bajkowe. Po odwiedzinach w Dino Parku przedszkolaki bawiły się w Figlarni i na placu zabaw. Po zjedzonym obiadku wycieczka ruszyła już do Łodzi. Kolejną atrakcją był Park Wodny. Prze godzinę Smerfy miały zorganizowany czas przez animatora. Dzieci szukały zagubionych piłek w wodzie, bawiły się w wodne koniki, pokonywały morską falę, zjeżdżały na pontonach z wysokiej zjeżdżalni. Po wspólnych zabawach z nową „ciocią” wszyscy ruszyli do małego basenu aby móc pluskać się i bawić w wodzie. Ponad dwugodzinne szaleństwa sprawiły wiele radości nie tylko maluchom ale również ciociom. Po odwiedzinach Aqua Parku przyszedł czas na drugie danie obiadowe. Wyjątkowo dzieci bez marudzenia pochłaniały wszystko co dostały na talerzach a i większość prosiła o dokładkę. Około godziny 17.00 wesoły bus wyruszył do kina na najnowszą bajkę wyczekiwaną nie tylko przez chłopców. Auta 2 w 3D podobały się zarówno dziewczynkom jaki i opiekunom. I choć niektórym przedszkolakom zdarzyło się zdrzemnąć podczas seansu to i tak wszyscy zadowoleni byli z przeżyć kinowych. Około 19.00 na dzieci czekała kolacja i łóżeczko. Każdy maluch posłusznie przytulał się do poduszki, aby odpocząć po całym dniu wrażeń.
Kolejny dzień zapowiadał się równie atrakcyjnie i mimo, że pogoda nie dopisywała już tak jak poprzedniego dnia a i bus miał dłuższy postój niż  było to przewidziane dzieci z uśmiechami na ustach wyruszyły w miasto. Najpierw komunikacją miejską- tramwajami i autobusami- wszyscy wyruszyli do Se-Ma-Fo-Ry gdzie dzieci odwiedziły Muzeum Bajki, dowiedziały się jak są tworzone filmy dla dzieci oraz obejrzały najnowszą bajkę kukiełkową, następnie była pizza dla wszystkich głodomorków i spacer w strugach deszczu ulicą Piotrkowską. Około godziny 14.00 dzieci odwiedziły Manofakturę i Centrum Rozrywki. Było Eksperymentarium gdzie dzieci zapoznawały się ze zjawiskami fizycznymi oraz dowiedziały się jak powstaje mumia, piramida czy tunel świetlny. Po chwilach związanych z nauką wszyscy mieli okazję spędzić czas na dwugodzinnej zabawie w Kinder Planecie. Dzieci chętnie korzystały ze wszystkich atrakcji: zjeżdżały na zjeżdżalniach, bawiły się w basenach kulkowych, jeździły kolejką i malowały buzie. Po szaleństwach w Manofakturze czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka - poczęstunek w Mc Donald’s. Dzieci z wycieczki wróciły zachwycone. Wspólnie stwierdziły, że były to jedne z najlepszych ich dni w życiu. I choć może słowa zbyt wielkie to jednak zarówno wychowawcy jak i rodzice po powrocie dzieci zauważyli wielką radość jaką dała im ta dwudniowa podróż. Trzeba również pamiętać, ze dla takich maluchów poza zabawą była to świetna szkoła. Dzieci tylko z niewielką pomocą nauczycieli ścieliły same łóżka, ubierały się, myły, jadły i radziły z tęsknotą za rodzicami.

  • autor: Anna Kawecka
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7152349

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat