Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

23.4.2021

Imieniny

Wojciecha, Jerzego, Gerarda

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • Przecięcie wstęgi przez Burmistrza Mszcznowa

Ulica Sienkiewicza oficjalnie otwarta

W sobotę, 2 lipca punktualnie o godzinie 18.00 spod budynku OSP w Mszczonowie, nową ulicą Sienkiewicza wyruszyła uroczysta defilada na czele z Burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, Zastępcą Burmistrza Grzegorzem Kozłowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Koperskim, oraz radnymi w osobie Barbary Gryglewskiej, Ryszarda Stusińskiego oraz Waldemara Suskiego, a także księdza proboszcza, Tadeusza Przybylskiego.
W defiladzie oprócz wyżej wymienionych wzięła udział Orkiestra OSP i licznie przybyli na tę uroczystość mieszkańcy Mszczonowa.
Przed przecięciem symbolicznej wstęgi, Burmistrz Józef Grzegorz Kurek w kilku zdaniach podziękował wszystkim osobom, które zaangażowane były w realizację projektu przebudowy ulicy Sienkiewicza, po czym stwierdził, że ta inwestycja jest kolejną, która na długie lata będzie dobrze służyła mieszkańcom.
- Nowa ulica Sienkiewicza zyskała nowy wygląd i nowe rozwiązania. Oczywiście nie spoczniemy na laurach i będziemy realizować kolejne inwestycje do których należą m.in. reorganizacja parku przy ulicy Narutowicza, ulicy Nowy Rynek oraz uliczek, które są w bezpośrednim sąsiedztwie z oddaną dziś ulicą Sienkiewicza. Wszystko będzie stanowiło integralną całość, tworząc piękną wizytówkę naszego miasta. Pamiętajmy jednak, że aby ta wizytówka była nią jak najdłużej, musimy wszyscy o nią zadbać, czując się gospodarzami tej ulicy- mówi Józef Grzegorz Kurek, Burmistrz Mszczonowa.
Wielu słów uznania dla wykonawcy, projektu oraz nowego wyglądu ulicy Sienkiewicza nie szczędził Łukasz Koperski, Przewodniczący Rady Miejskiej we Mszczonowie.
- Dzisiejsze otwarcie ulicy Sienkiewicza jest dla mnie ogromnym wydarzeniem, zarówno dla radnego z tego okręgu wyborczego, jak i dla mieszkańca tej ulicy i tego miasta. Długo czekaliśmy na tę inwestycję i w końcu udało się nam ją zrealizować. Trzeba podkreślić, że gdyby nie środki unijne pozyskane na tę inwestycję przez gminę Mszczonów, nie udałoby się w tak dużym stopniu zmodernizować tej ulicy. Możemy także mówić o dużym szczęściu, gdyż po raz kolejny trafiliśmy na rzetelnego i profesjonalnego wykonawcę, który zrealizował ten projekt w sposób godny polecenia. Dziś nowa ulica Sienkiewicza stałą się reprezentatywną ulicą naszego miasta- mówi Łukasz Koperski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mszczonowie.
Po tych słowach, głos zabrał ksiądz proboszcz Tadeusz Przybylski, który podkreślił, że nowa ulica Sienkiewicza łączy kościół z cmentarzem.
- To bardzo ważna ulica dla naszych mieszkańców. Łączy ona bowiem dwa ważne dla katolików miejsca, jakim jest kościół i cmentarz. W jednym i drugim miejscu coś się zaczyna i kończy- mówi ksiądz Tadeusz Przybylski.
Po przemówieniach ulica została poświęcona, po czym władze miasta wraz z mieszkańcami przecięli wstęgę otwierając tym samym nową ulicę Sienkiewicza.
Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na występy młodzieży z MOK-u i koncert zespołu Stoker, które odbyły się w parku przy ulicy Narutowicza.
Przypomnijmy, że projekt  „Przebudowa ulicy Sienkiewicza, Nowy Rynek do drogi powiatowej nr 4724W w Mszczonowie” współfinansowany został przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Wysokość dofinansowania to kwota 1 032 540,70 zł .
W ramach pierwszego etapu prac rewitalizacyjnych mszczonowskiej ulicy Sienkiewicza wykonana została przebudowa oświetlenia ulicznego, a także przebudowa linii energetycznej z napowietrznej na podziemną.
Mieszkańcy tej ulicy mogą cieszyć się 32 nowymi, ozdobnymi słupami oświetleniowymi z podwójnymi lampami  o mocy 50W i 70W z żarówkami sodowymi. Zamontowano również linie kablowe niskiego napięcia 0,4kV o łącznej długości 2005 mb oraz wybudowano złącza kablowo-pomiarowych (46 szt.) oraz 11 szt. złączy kablowych zabudowanych.
Wykonawcą tego pierwszego etapu prac była firma wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego- Zakład Konserwacyjno-Remontowy Sieci i urządzeń Elektroenergetycznych „Cieślikowski” z Nadarzyna.
Termin realizacji oświetlenia ulicznego został zakończony zgodnie z planem z końcem października ubiegłego roku. Koszty wykonania przebudowy oświetlenia ulicznego to 307 480,81 zł brutto. Przebudowa linii energetycznej, zgodnie z ofertą przetargową, kosztowała 201 101,77 zł brutto, którego koszt poniosła firma PGE Dystrybucja S.A Oddział Łódź.
Dodatkowo została przebudowywana także sieć gazowa i skablowana sieć telefoniczna przez zarządców poszczególnych sieci.
W ramach inwestycji został rozstrzygnięty także przetarg na wykonawcę robót drogowych. Wykonawcą została firma MABAU Polska Sp. z o.o. z Baniochy. Wartość robót z przetargu opiewał na kwotę 1 765 287,47 zł brutto. Termin wykonania inwestycji określony został na 30.06.2011r.
Po przebudowie ulica Sienkiewicza ma jezdnię o szerokości 6,0 m o nawierzchni bitumicznej z obustronnymi ściekami przykrawężnikowymi z kostki betonowej.  Wykonane zostały także chodniki obustronne z częścią najazdową do parkowania z kostki betonowej, oddzielone od części pieszej jasnoszarą płytą 40x40x8. Same chodniki wykonane zostały z kostki betonowej (postarzanej). Wokół drzew ułożone zostały płyty granitowe i kostka granitowa. Na odcinku od ulicy Kilińskiego do ulicy Traugutta powstały obustronne zatoki parkingowe z kostki betonowej ograniczone granitowymi krawężnikami.
Nowa ulica Sienkiewicza zmieniła zupełnie swój dotychczasowy wizerunek, co wpłynie z korzyścią zarówno dla mieszkańców samej ulicy i całego miasta.

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • Uroczysta defilada
  • Przemówienie Łukasza Koperskiego, Przewodniczącego Rady...
  • Przemówienie Józefa Grzegorza Kurka, Burmistrza Mszczonowa
  • Poświęcenie nowo oddanej ulicy
  • Przecięcie wstęgi przez Przewodniczącego Łukasza Koperskiego
  • Przecięcie wstęgi przez najmłodszą mieszkankę miasta,...
  • Przecięcie wstęgi przez mieszkańców
  • Występy dzieci i młodzieży z MOK-u

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7152602

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 18.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat