Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

19.10.2021

Imieniny

Ziemowita, Jana, Pawła

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

Uniwersytet dla każdego

Od sierpnia, przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w biurze Mszczonowskiego Ośrodka Kultury będzie można zapisać się do Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Słuchaczem MUTW może zostać każda osoba bez względu na wiek i wykształcenie, która złoży pisemną deklarację o chęci uczestnictwa w jego działaniu, zapozna się z regulaminem MUTW oraz wpłaci wpisowe i składkę semestralną z góry na każdy najbliższy semestr.
Każdy słuchacz otrzyma legitymację, która będzie upoważniała do udziału w ofercie programowej uniwersytetu. Każdy ze słuchaczy będzie mógł uczestniczyć w wybranych przez siebie wykładach, kołach zainteresowań oraz zajęciach dodatkowych.
Korzystanie z wykładów ogólnych i zajęć w większości kół zainteresowań będzie nieodpłatne.

 • -

Wakacje z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

Mszczonowski Ośrodek Kultury od 1 sierpnia do końca wakacji zaprasza dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy Mszczonów na wspólne zajęcia i warsztaty, które w tym roku wystartują pod hasłem „WSZYSCY TWORZYMY KULTURĘ”. Zorganizowane przez MOK wakacyjne spotkania odbywać się będą  w ramach realizowanego przez powiat żyrardowski projektu  „STOLICA KULTURALNA MAZOWSZA”.
Na miesiąc sierpień MOK przygotował bogatą ofertę programową, która zawiera moc atrakcji i nietuzinkowych zajęć.

 • Losowanie uczestników na kurs First Certificate in English...

Wylosowano kursantów na kolejne bezpłatne szkolenia

Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie zakończyło nabór osób na kolejne bezpłatne kursy w ramach projektu "Otwarci na wiedzę - konkurencyjni w pracy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ze względu na ogromne zainteresowanie kursami i ograniczoną ilość miejsc na każdym z nich, niezbędne było przeprowadzenie losowania.

 • Gratulacje z rąk Elżbiety Bieńkowskiej, ministra rozwoju...

Mszczonów najlepszą gminą w Polsce

W poniedziałek 18 lipca, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie ogłoszono wyniki tegorocznego Rankingu Samorządów dziennika "Rzeczpospolita". W trzynastej edycji tego prestiżowego konkursu w kategorii "gminy miejskie i miejsko-wiejskie" zaszczytne pierwsze miejsce zajął Mszczonów ( z wynikiem 59,48 pkt), który okazał się niezaprzeczalnie najlepszą gminą w Polsce, co daje tej jednostce samorządu terytorialnego ogromny prestiż zarówno w kraju jak i za granicą. Tuż za nim uplasował się Dzierżoniów (Dolnośląskie) oraz na trzeciej pozycji Dobczyce (Małopolskie).
W kategorii miast na prawach powiatu zwyciężył Poznań, zaś w kategorii gmin wiejskich najlepszą okazała się Stępnica (Zachodniopomorskie).

LOSOWANIE JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 21 LIPCA

W dniu  21 lipca 2011 r.  odbędzie się losowanie uczestników w ramach projektu
"Otwarci na wiedzę - konkurencyjni w pracy"  w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie przy ul. Żyrardowskiej 4


godz.  16:30  losowanie dla osób, które zapisały się na Kurs komputerowy European Computer Driving Licence (ECDL)
godz.  17:00   losowanie dla osób, które zapisały się na Kurs języka angielskiego - poziom średniozaawansowany (B1/ B2)
godz.  17:30   losowanie dla osób, które zapisały się na Kurs języka angielskiego First Certificate in English (FCE)
godz.  18:00   losowanie dla osób, które zapisały się na  Kurs języka angielskiego Certificate in Advanced English (CAE)

Wszystkie osoby zainteresowane  zapraszamy do udziału w losowaniu.

 • autor: Biuro Projektu
 • -

Punkty przedszkolne nadal hitem

W piątek 15 lipca 2011r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w punkcie przedszkolnym w Bobrowcach. Z tej okazji maluchy pod okiem swoich pań wychowawczyń przygotowały dla rodziców niespodziankę w postaci krótkiego występu artystycznego wypełnionego wierszykami i piosenkami. Zgromadzeni rodzice najmłodszych nagrodzili oczywiście swoje pociechy gorącymi brawami. Każdy z rodziców nie krył też dumy z wyraźnych postępów w zdobywaniu wiedzy przez swych ulubieńców.

 • -

Będzie film o Mszczonowie

W dniu, 14 lipca na terenie Geotermii Mazowieckiej oraz w obiekcie mszczonowskich Term odbyło się nagranie do filmu dokumentalnego pt.” Tydzień z dobrym klimatem”.
W filmie zaprezentowane będzie funkcjonalne wykorzystanie odnawialnego źródła energii, jakim na terenie miasta Mszczonów są wody geotermalne, które dają ogromne możliwości zarówno w ciepłownictwie jak i w rekreacji.

 • -

Powstało Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne

W dniu, 14 lipca w siedzibie Gminnego Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się  zebranie założycielskie Mszczonowskiego Stowarzyszenia Historycznego. Uczestniczyli w  nim miejscowi pasjonaci historii wraz z burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem oraz  proboszczami obu mszczonowskich parafii – ks. dziekanem Tadeuszem Przybylskim i ks. Sławomirem Tulinem. Zebranie rozpoczęła pomysłodawczyni powstania stowarzyszenia, radna Barbara Gryglewska, która dokonała przywitania wszystkich przybyłych oraz wyjaśniła jak narodził się  pomysł założenia organizacji skupiającej wielbicieli lokalnej historii.

 • -

Pamiętali o święcie swojego patrona

Czternastego  lipca, w dniu święta pułkowego 31 pSK,  na wspólnej modlitwie w kaplicy Parafii p.w. Świętego Ojca Pio zgromadzili się  członkowie Grupy Rekonstrukcji historycznej „STRZELCY 31 pułku piechoty” i harcerze Hufca ZHP Mszczonów im. 31 pułk Strzelców Kaniowskich.
Mszę  Świętą  w intencji  bohaterskich żołnierzy 31 pSK, ich dowódcy ppłk. Wincentego Wnuka oraz mszczonowskich rekonstruktorów i harcerzy odprawił ks. proboszcz Sławomir Tulin.

 • -

Prawdziwi „Kubusiowi Przyjaciele” są tylko w Mszczonowie

Dobiegła końca trzecia już edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Uczestniczyło w niej ponad 3 tysiące przedszkoli z całej Polski, które realizowały zadania ekologiczne. W tym roku szkolnym 250 tysięcy dzieci uczyło się, jak oszczędzać energię i na co dzień żyć w zgodzie z naturą.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to program edukacyjny tworzony po to, by pomóc nauczycielom wprowadzać dzieci w tematykę ekologii.

 • Wakacyjna liga piłki nożnej rozgrywana w kompleksie boisk...

Wakacje na sportowo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mszczonowie od początku lipca organizuje dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Mszczonów akcję „Lato w mieście”.
W ofercie OSiRu znajdują się liczne atrakcje przygotowane zarówno na obiekcie mszczonowskich TERM, jak i również na nowo powstałym kompleksie boisk „Orlik” przy ulicy Szkolnej w Mszczonowie.

 • -

Nowa impreza- „Wybory Miss”

W tym roku Mszczonowski Ośrodek Kultury wychodzi z propozycją nowej imprezy jaką będzie konkurs „Wyboru Miss Mszczonowa”.
Nowy pomysł, który zostanie zorganizowany po raz pierwszy, ma szansę wpisać się na stałe w program corocznych imprez.
Idea nowego konkursu przedstawiona przez Grażynę Pływaczewską, dyrektor MOK-u, od razu zyskała uznanie wśród radnych, którzy pozytywnie wypowiedzieli się na temat zorganizowania w Mszczonowie nowego programu jakim są „Wybory Miss”.

 • Spotkanie organizacyjne

Rozpoczął się kolejny kurs

We wtorek 5 lipca, w siedzibie Gminnego Centrum Informacji przy ulicy Żyrardowskiej 4 w Mszczonowie, odbyło się pierwsze spotkanie w ramach organizowanego przez Gminne Centrum Informacji kolejnego bezpłatnego kursu. Tym razem cykl szkoleń rozpoczęły osoby, które zapisały się na kurs magazyniera z obsługą urządzeń transportu bliskiego w tym wózki widłowe i podesty ruchome.

 • Audyt w ramach konkursu "Gmina fair play"

Audyt w ramach konkursu „Gmina Fair Play”

Konkurs "Gmina Fair Play" – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji, którego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym organizowany jest od dziesięciu lat. Celem konkursu jest odnaleźć i wskazać gminy, które są zdeterminowane, prężne, z nowymi i dobrymi pomysłami na własny rozwój. Dzięki konkursowi wielu laureatów nawiązało liczne kontakty zarówno z inwestorami, mediami jaki i innymi jednostkami samorządu terytorialnego, których efektem są obecnie finalizowane inwestycje, nowe pomysły na skuteczną promocję oraz na właściwy kierunek rozwoju.

 • -

Jubileuszowe odwiedziny połączone z wakacyjnym odpoczynkiem

Członkowie Orkiestry Dętej  OSP Mszczonów w dniach 28.06-3.07.2011 roku uczestniczyli  w integracyjnym, wakacyjnym  wyjeździe na Suwalszczyznę i na Litwę. Czas spędzony w ośrodku Królowa Woda na obrzeżach Augustowa nie był związany z żadnym oficjalnym, zleconym  występem orkiestry. Jak podkreśla kierownik zespołu Janusz Koziński powody organizacji, czysto prywatnej,  składkowej wycieczki były dwa: chęć spędzenia wolnego czasu w miłym koleżeńskim gronie oraz odwiedziny ukochanego przyjaciela zespołu, byłego proboszcza Parafii Mszczonów, ks. prałata Lucjana Świderskiego.

 • Nagrodę główną odbiera z rąk prezesa Czuksanowa i...

„Perełki Ziemi Chełmońskiego” wyłonione

W środę 6 lipca w siedzibie GCI w Mszczonowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom Konkursu „Perełki Ziemi Chełmońskiego” organizowanego przez LGD „Ziemia Chełmońskiego”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy konkursu oraz przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania z Żabiej Woli – prezes Witold Czuksanow, kierownik biura Dorota Tyszkowska, Małgorzata Warcaba z biura LGD oraz Magdalena Podsiadły z GCI.

 • -

Macierewicz w Mszczonowie

Z reguły spotkania z politykami nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem, ale tym razem  było inaczej. 2 lipca sala widowiskowa Mszczonowskiego Ośrodka Kultury wypełniona była po brzegi.  Z pewnością  przyczyniła się  do tego osoba Antoniego Macierewicza, a także spodziewany główny  temat spotkania.

 • -

Budowanie przyjaźni na prawdzie

Młodzież  z Hauptschule  Erding, czyli Szkoły Głównej w Erding,  w dniach  28.06 – 3.07  gościła w gminie Mszczonów.  Była to już  druga wizyta niemieckich uczniów w naszej gminie. Kontakty pomiędzy Mszczonowem i bawarskim Erding  rozpoczęły się  w 2001 roku. Do pierwszej wymiany młodzieży doszło natomiast w lipcu roku 2009. Miejscem zakwaterowania gości z Erding było Gimnazjum w Osuchowie. Kontakt z młodymi Bawarczykami cały czas mieli nasi gimnazjaliści z Osuchowa i Mszczonowa.

 • -

Wycieczkowo w Smerfolandii

Oficjalny koniec roku już za Smerfami i wszystkie dzieci  z niecierpliwością czekały na ostatni tydzień czerwca nie tylko dlatego, że wakacje są już blisko lecz dlatego, że był to tydzień wycieczek dla przedszkolaków.
We wtorek 28 czerwca wszystkie przedszkolaki wybrały się do warszawskiego ZOO. Punktualnie o 7.30 Smerfy zjawiły się w Przedszkolu, aby posilić się przed podróżą. O godzinie 8.00 kiedy autokary  były gotowe i zostały sprawdzone przez policjantów, dzieci mogły wyruszyć do stolicy. Podróż minęła szybko i sprawnie. Już przed godziną 10.00  ponad osiemdziesięcioro dzieci wyruszyło na zwiedzanie ogrodu zoologicznego.

 • Przecięcie wstęgi przez Burmistrza Mszcznowa

Ulica Sienkiewicza oficjalnie otwarta

W sobotę, 2 lipca punktualnie o godzinie 18.00 spod budynku OSP w Mszczonowie, nową ulicą Sienkiewicza wyruszyła uroczysta defilada na czele z Burmistrzem Mszczonowa Józefem Grzegorzem Kurkiem, Zastępcą Burmistrza Grzegorzem Kozłowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Koperskim, oraz radnymi w osobie Barbary Gryglewskiej, Ryszarda Stusińskiego oraz Waldemara Suskiego, a także księdza proboszcza, Tadeusza Przybylskiego.
W defiladzie oprócz wyżej wymienionych wzięła udział Orkiestra OSP i licznie przybyli na tę uroczystość mieszkańcy Mszczonowa.

 • -

Wakacje „Uśmiechu Dziecka” w Łebie

W tym roku podopieczni stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”, po zakończonym roku szkolnym udali się na czterodniową wycieczkę do Łeby, która trwała od 19 do 23 czerwca.
Jak co roku wyjazd zorganizowała prezes stowarzyszenia Bożena Majewska. Kierownikiem wycieczki była pedagog szkolny Jolanta Wacławek.
Na wycieczce dzieci zwiedziły m.in. Szymbark (dom do góry nogami), a także wystawę motyli.

 • -

Praktyczne zastosowanie

W poniedziałek, 27 czerwca w Gminnym Centrum Informacji w Mszczonowie odbyło się zorganizowane przez Kancelarię Prawną Mazovia Byjoch i Wspólnicy sp. k. oraz Gminne Centrum Informacji bezpłatne szkolenie – VAT DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.
Szkolenie poprowadziłKrzysztof Byjoch, partner w Kancelarii Prawnej Mazovia Byjoch i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Żyrardowie.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7648097

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat