Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Po tegorocznej przygodzie we Włoszech, planują już kolejne wakacje

W dniach 28 maja- 6 czerwca emeryci i renciści z Państwowego Związku Emerytów i Rencistów w Mszczonowie odbyli jak co roku dziesięciodniową wycieczkę, której celem było zwiedzenie takich miast jak: Florencja, Rzym- Watykan, Capri, Sorrento, Pompeje, Neapol, San Giovanni Rotondo, Loreto, San Marino, a także Jaskinia Macoszy w Czechach.
Po przejechaniu Słowenii i Alp, gdzie można było obejrzeć piękne widoki, wycieczka zatrzymała się na nocleg w Lido de Jesolo położonym nad samym Adriatykiem.
Następnie, emeryci i renciści zwiedzili Florencję, miasto renesansu, którego patronem jest Św. Jan Ewangelista, a patronką Matka Boska Kwietna.
We Florencji działał i tworzył Michał Anioł, Leonardo da Vinci, których rzeźby można podziwiać na najpiękniejszym placu we Włoszech- Piazza della Signoria.
Emeryci i renciści mogli obejrzeć przepiękny widok miasta, rzekę Arno oraz mosty.
Ponadto wycieczkowicze zwiedzili katedrę pod wezwaniem Santa Maria del Fiore, dzwonnicę, drzwi do raju w Baptysterium oraz kościół Santa Croce.
Kolejnym punktem wycieczki był Rym i Watykan, gdzie turyści mogli pomodlić się przy grobie naszego Papieża Błogosławionego Jana Pawła II.
Po tym przyszedł czas na zwiedzenie bazyliki św. Piotra, zamka św. Anioła, Panteonu- Pizza Navone, a także urokliwej Fontanny di Trevi i schodów hiszpańskich.
Następnie Autostradą Słońca wycieczka z Mszczonowa dotarła do Neapolu, dużego portu położonego na wzgórzach wulkanicznych nad którymi góruje wulkan Wezuwiusz.
Wodolotem z portu w Neapolu popłynęli nad piękną wyspę Capri, gdzie z morza wyłaniają się zagadkowe Kokosy Skalne Faraglioni.
Następnym miastem do zwiedzenia były starożytne Pompeje zasypane w 79 roku przez wybuch Wezuwiusza, który trwał 3 dni i był nagły i niespodziewany.
Wielkie wrażenie zrobił na zwiedzających ogrom miasta, ze świadectwem jego życia, unieruchomionym w momencie tragedii, a także odlewy ciał po erupcji.
W sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotundo emeryci i renciści uczestniczyli we Mszy Świętej, a kapucyn z Zakonu Braci Mniejszych- Zbyszek oprowadzał ich po miejscach życia cudów i świętości Ojca Pio. Na trasie wycieczki była m.in. cela Ojca Pio, konfesjonał w którym spowiadał po 16 godzin dziennie rzesze ludzi, a także sarkofag z Jego ciałem, stary i nowy kościół oraz pobudowany przez Ojca Pio „dom ulgi w cierpieniu”.
Po pełnym dniu wrażeń, nocleg odbył się w Silver Marini. Następnym miejscem zwiedzania było Loreto- miasto pokoju z Bazyliką Najświętszej Marii Panny Loretariańskiej i domkiem z Nazaretu. Po południu zaś wycieczkowicze zwiedzili San Marino- położone na wysokości 750 metrów nad poziomem morza z pięknym tarasem widokowym na całą okolicę. Jest to najmniejsze i najstarsze niezależne państwo na świecie.
Po udanych zakupach i degustacji trunków, w dobrych humorach wszyscy udali się do Rimini nad Adriatykiem na nocleg.

Na zakończenie rajdu na wszystkich czekała jeszcze jedna atrakcja, którą był wyjazd do Morawskiego Krasu, aby zwiedzić jaskinię Macoszy. Jest to największy obszar krasowy w Czechach.
Zorganizowana podróż na łodziach podziemną rzeką Punkva pozwoliła podziwiać bogato zdobione różnymi formami naciekowymi korytarze wodne.
Po tej nieszablonowej atrakcji podróż dobiegła końca i w późnych godzinach wieczornych rozśpiewany autokar wrócił do Mszczonowa.
W wycieczce uczestniczyło 50 osób w większości ludzi starszych, którzy są bardzo wytrwali i ciekawi świata. Wszyscy pełni wrażeń, ale i zmęczeni już planują wycieczkę na przyszły rok.

  • autor: oprac. ŁN
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557750

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat