Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

20.9.2021

Imieniny

Mieczysławy, Filipiny, Faustyny

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

  • -

Igrzyska w Mszczonowie

W dniu 14 czerwca w godzinach od 9.00 do 13.00  na terenie Kompleksu Basenów Termalnych w Mszczonowie odbyły się już drugie Dziecięce Igrzyska Olimpijskie zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym w zawodach wzięły udział dzieci w wieku od 2 do 6 lat, uczęszczające zarówno do przedszkoli jak i klas zerowych z terenu całej gminy Mszczonów.
Jak mówią sami organizatorzy, celem igrzysk była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, integracja placówek przedszkolnych z terenu całej gminy, ale również zapoznanie dzieci z ideą i symboliką Igrzysk Olimpijskich, a także zasadami „fair play” w rywalizacji sportowej.
Do udziału w Igrzyskach zgłosiło się osiem drużyn reprezentujących: Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”, klasę „0” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, a także mali sportowcy z przedszkoli i klas zerowych uczęszczający do Zespołu Szkół Publicznych w Osuchowie oraz Publicznej Szkoły w Lutkówce, Bobrowcach, Piekarach i we Wręczy. Łącznie udział w imprezie wzięło blisko 400 osób.
Zadaniem każdej reprezentacji było przygotowanie flagi, tablicy oraz chorągiewek, które z pewnością ubarwiły uroczystość otwarcia oraz całą imprezę w niemniejszym stopniu niż koszulki w jednakowych kolorach każdej z ekip. Po wciągnięciu flag oraz odegraniu hymnu imprezy, wszystkich sportowców zaproszono do specjalnie wygrodzonych sektorów, na których przeprowadzono konkurencje sportowe. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: 2-3 lata, 4-5 lat oraz 6 lat, do których dostosowano stopień trudności przygotowanych konkurencji. Wśród nich znalazły się: przejście pod płotkami, układanie wieży, tor przeszkód, rzut do celu, toczenie piłki, rzut piłką do kosza, przenoszenie piłeczki na łyżce, skoki w workach, hokej na trawie, ciągnięcie ciężarka i wiele innych, wywołujących uśmiech na dziecięcych twarzach, zabaw. Dla wszystkich dzieci przygotowano również atrakcje dodatkowe: plac zabaw dmuchany i tradycyjny oraz stoisko do malowania twarzy. Po sportowych zmaganiach każdy uczestnik mógł skorzystać z poczęstunku.
Tuż po zakończeniu rywalizacji na poszczególnych sektorach, odbyło się uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród, ufundowanych przez sponsorów imprezy: GEOTERMIĘ MAZOWIECKĄ S.A. oraz YKK POLAND Sp. z o.o. Wszystkie dzieci bez względu na wyniki przeprowadzonych konkurencji otrzymały jednakowe nagrody: medal-naklejkę oraz piłkę plażową. Każda placówka otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz sprzęt sportowy.
Wszyscy zawodnicy opuścili mszczonowskie Termy uśmiechnięci i dumni z osiągniętych wyników.
Organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc i wsparcie sponsorom imprezy: GEOTERMII MAZOWIECKIEJ S.A. oraz YKK POLAND Sp. z o.o, a także Harcerzom z 7 RADZIEJOWICKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ „ŻYWIOŁ” i z HUFCA ZHP MSZCZONÓW IM. 31 PUŁKU STRZELCÓW KANIOWSKICH.

Klasyfikacja końcowa:

- Kategoria 2-3 lata:

I miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”

II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 1

- Kategoria 4-5 lat:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Piekarach

III miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”

IV miejsce – Przedszkole Miejskie nr 1, Zespół Szkół Publicznych w Osuchowie – ex aequo

V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wręczy, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lutkówce – ex aequo

- Kategoria 6 lat:

I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 1

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lutkówce

III miejsce – Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia”

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Mszczonowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Piekarach, Zespół Szkół Publicznych w Osuchowie – ex aequo

V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobrowcach

 

  • autor: Łukasz Nowakowski
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« Wstecz

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7557731

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
baner toplayer
Komunikat